Към майките в Лондон

  • 1 310
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, имам един бърз въпрос. Има голяма вероятност да се озова в Лондон през лятото с  дъщеря на 5 г. и не знам точно на какво ще ходи ( в смисъл предполагам на училище, а не на детска градина както е тук). Ако има майки с по-големи деца, които ходят на училище, ще се радвам да получа повече инфо относно кога и как  Grinning и колко  Laughing

# 1
Ами мойто не е чак толкова голямо, но Август и тя тръгва на училище. Та тук тръгват от 5 годишни.ПРедполагам детенцето ти не знае английски Confused , за това в началото ще ходи май просто за присъствие (казват, че за месец, два свиквали).Ще попълни тест и те ще решят дали да повтори годината или ще мърда напред. Не се притеснявай, за което......

# 2
Как - Ами започвате с най-близкото ви училище и пробвате (защото може да няма свободни места). Този сайт също ще ти помогне за да видиш и нивото на обучение в съответното училище (тук е важно къде учиш и живееш -желателно е в що годе в елитен район)http://www.upmystreet.com/

# 3
Колко - ами повечето училища са безплатни, но има и частни. Не съм ровила да видя още как вървят сумите на частните, но техните резултати поне в този сайт са доста добри.
Ако случайно решат, че детето ти не е готово за училище ще искара още една година в предучилищната (нърсъри) - те също са безплатни.

# 4
Още едно "упътване" в сайта. Със звездичка са белязани частните училища.
Извинявам се за разкъсаното писане Neutral Face

# 5
О, много благодаря за бързия отговор, мисля че схванах идеята, то още е рано да знам къде точно ще живеем, но горе долу знам кои раиони да избягвам. А иначе съм сигурна че детето бързо ще се адаптира, не се притеснявам толкова за това. Ако изникне нещо по нататък ще питам. Аз имам познати там, но те са без деца и съответно хич не са в час с проблемите около едно дете ( е то си е нормално, де).
Мерси още веднъж.  Grinning

# 6
Супер сайт, ще ми свърши доста работа  Grinning  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 394
ААААААА значи АДРИАНЧЕТО ще става тукашна ученичка Stuck Out Tongue Хонда е права, пробваш първо в най-близкото училище, че може да няма места. Кофити работа е това с чакането, а пътуването в Лондон е едва ли не най-ОГРОМНО от значение. Трафиците, бързането, мястото да паркираш, обратното движение...всичко е от значение. Ако ще ползвате публичен транспорт струва доста парици, но ако е с кола има други неща-книжка, столче за детето в колата и прочие. Не подценявай това ,което съм ти изброила!

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: iko
Здравейте, имам един бърз въпрос. Има голяма вероятност да се озова в Лондон през лятото с  дъщеря на 5 г. и не знам точно на какво ще ходи ( в смисъл предполагам на училище, а не на детска градина както е тук). Ако има майки с по-големи деца, които ходят на училище, ще се радвам да получа повече инфо относно кога и как  Grinning и колко  Laughing

И аз да се обадя като майка с ученик Wink Децата започват училище при навършени 4 год. Започват с reception class, на 5 год минават в Year 1 и т.н. Учебната година обикновено започва на 1ви септември независимо, че понякога се пада по средата на седмицата.
Записването става или през Общината там имат определен отдел, който се занимава с това или директно звъниш на училището. Понякога училищата те препращат към общината пак.
Изрично при записването подчертавате, че детето не говори английски и те ще осигурят специален учител за него (поне при нас така беше). Освен заниманията с целия клас ще има самостоятелни занимания със специалния учител в учебно време. Училището обикновено е от 9ам до към 3:30рм. Ние в началото взимахме моя по обедно време, по съвет на преподавателите, но след една седмица го пуснахме на цял ден.
Много съм доволна от приобщаването и вниманието, което ни обърнаха. Учителите бяха страшно интелигентни, търпеливи и разбрани.
Успех !!! Simple Smile

# 9
Много ви благодаря за инфото, ще се опитаме да пристигнем преди началото на учебната година. Сигурна съм че всичко ще мине добре.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт