Болки в гърдите при сучене на голямо кърмаче

  • 475
  • 7
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
От 3-4 дни, когато суче Мартина ме болят гърдите-и зърната и ареолите. Не са разранени зърната, боли от самото сучене. Като от стилно стискане. Кърмачето е на 1г и 3м, така че определено знае как да суче, поне до сега проблем не съм имала. Дори покрай зъбоникненето не ме е хапала. Пробвах в различни пози-никакъв ефект.
Помагйте със съвети, че започнах да мисля и за отбиване, ако продължава така.

# 1
  • Мнения: 3 591
Стрелям в празното:

Млечница или възпаление? Огледай и устичката - може да има някакво възпаление по венците заради пробиващите зъбки което да се е предало и направило чувствителни зърната.
Може би глупава идея - опитай да я мажеш с противовъзпалителните гелчета за пробиващи зъбки преди кърмене. Може и за двете ви да има ефект.
Другото е - като те заболи я махаш от гърдата. Така тя бързо ще разбере, че ти причинява болка и ако иска да я кърмиш ще е по-нежна.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Още със засукването ми причинява болка, всъщност дори след време като че ли намалява. Но болката си я има. Ще огледам устата й за някакво възпаление. Още при следващото кърмене ще я намажа, да видим дали ще има някакъв ефект.

# 3
  • Мнения: 3 591
какво става с вас?

# 4
  • Мнения: 3 760
Имах същия проблем преди няколко дни. Продължи около две седмици. Така и не разбрах от какво е  newsm78 Мисля, че леко ме е хапала или нещо подобно (нали я мъчат зъбките). Мина от само себе си.

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Намазах с гел, ефект никакъв. Обаче пробвах да държа стисната силно гърдата докато суче, и не ме боли. Явно проблемът е от нейното сукане. Кърмата ми като че ли започва да намалява и тя може би по-силно засмуква. А може и от зъбите да е.
Благодаря за подкрепата! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
И при мен се е случвало вече като голямо кърмаче да ми причинява болка. Не знам дали от зъбоникненето, но понякога се изхлузва и суче само зърното, друг път си чеше зъбите и леко протрива ареолата на места. Деси вече е дала добър съвет "Другото е - като те заболи я махаш от гърдата. Така тя бързо ще разбере, че ти причинява болка и ако иска да я кърмиш ще е по-нежна"

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Предполагам, че разбрах причината. Днес ми дойде цикъла за първи път откакто забременях и най-вероятно ПМС е бил виновника за чувствителността на гърдите. Болка вече няма никаква. Grinning
Още веднъж благодаря за подкрепата и съветите!

Общи условия

Активация на акаунт