За остатъка от АМ

  • 1 493
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
Ще съм много благодарна, ако някоя мама ми каже дали е като нас..
Сина ми е на три месеца, няма определено количество, което да изяжда всеки път, както и броя на храненията не е 5-6, а 6-7-8. При този брой, съответно яде по-малко. Не ми се ще да яде нощем, а и ме притеснява че подготвям 120 мл, той хапва 60, остатъка изхвърлям.
Въпросите са ми:
изхвърляте ли по толкова много Cry
как отказахте бебо да се храни нощем #Crazyи в кой месец
може ли да се съхранява в хладилник до следващото хранене, защото на кутиите пише, че неможе Sick
като преварите водата веднага ли сипвате праха АМ, или чакате да се охлади до 37 градуса
аз преварявам и оставям в термос, така имам за през деня, ТОВА правилно ли е newsm78 newsm78

Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 475
Остатъка задължително се хвърля,освен ако бебчо не прояви желание да го дояде в оставащото време до 1 час след като е направено.Иначе за водата  newsm10Аз също я държа в термос.За съжаление не можеш да правиш АМ предварително,защото един час след като е приготвено започват да се образуват разни гадости,които са вредни за бебетата.А за нощното хранене-въоръжи се с търпение.Ние сме поти на 7 месеца и все още ядем през нощта.Според мен бебетата сами определят кога вече нямат нужда от ядене през нощта,пък е и полезно да си похапват. Misc Baby Bottle

# 2
  • Мнения: 2 208
изхвърляте ли по толкова много
И по много повече съм изхвърляла. Понякога и цялото съм изхвърляла като не е имал желание да яде.
Въпреки че моята педиатърка ми каза, че мога да го съхранявам в хладилника до следващото хранене, но да не се ползва същия биберон, от който е яло бебето.
как отказахте бебо да се храни нощем #Crazyи в кой месец
И през ум не ми е минавало да го отказвам!!! След няколко дни става на 9 месеца и още си яде през нощта! Щом е гладен - ще яде! Коя съм аз да му кажа да не яде?!?!

като преварите водата веднага ли сипвате праха АМ, или чакате да се охлади до 37 градуса
И аз я преварявам и вряла я сипвам в термоса. В отделни шишета си отливам вода да изстива и после само досипвам гореща до достигане на определената температура.

 Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 160
1.Винаги изхвърлям остатъка, колкото и много да е!!  NaughtyА и нали си пише на кутията, все пак производителя знае най-добре.
2.Хриси не съм я отказвала аз, тя сама почна да си увеличава съня и в един момент спря да се буди за нощно ядене, беше на 3месеца. Съветвам те да си му даваш ядене когато си поиска, детето само ще си покаже кога няма нужда от повече. Води се от него.
3.Не съхранявай остатъка Дори и в хладилник. Не прави икономии точно от храната (просто съвет)
4.След като преваря водата я оставям да изстине някъде до към 50-60 градуса, точно колко не мога да ти кажа понеже не съм я мерила. Слагам Ам в шишето доливам с вода и разбивам.
5. И аз държа вода в термос, не е проблем
Дано съм ти помогнала  bouquet
А, виж и тук: http://www.dh.gov.uk/assetRoot/04/12/36/20/04123620.pdf

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 22:32 от MadGirl

# 4
  • Мнения: 2 673
....леле момичета , колко сте бързи!!! МНооооооооооого ви благодаря!!
Аз хвърлям, хвърлям, а една приятелка ме убеждаваше, че Педито я посъветвало до следващото хранене да пази остатъка #Crazyи затова се поколебах..
и за нощта ме успокоихте!
и за термоса..  bouquet

# 5
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Синът ми сам се отказа от нощното хранене на 3-4месеца.Остатъка от АМ винаги съм хвърляла,а за водата-преварявам си сутрин в микровълновата и си имам за целия ден,но АМ го правех с хладка,а не студена вода.

# 6
  • София
  • Мнения: 580
винаги хвърлям остатъка освен ако не консумира до час след приготвянето
аз не използвам термос а преварената вода я притоплям в микровълн.много по лесно според мен

# 7
  • Мнения: 2 677
Изхвърлям остатъка. Синът ми сам се отказа от нощното хранене, аз нищо не съм правила по въпроса. Също като теб държа водата в термос. А АМ приготвям в хладка вода, защото Бранко го предпочита по-студено (не мога да ти кажа колко градуса точно, но съвсем леко загрята, колкото да може да се разтвори добре млякото).

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Хвърлям остатъка от АМ ако не го изяде до един час. Много мляко съм хвърлила и аз Crazy За водата - преварявам всяка сутрин и държа в темос...ако охладнее много я притоплям на котлона но просто да стане топла...не 60 градуса.
За спането нощем - от трети месец започна да спи по 11-12 часа през ноща...ляга вечер в 19,30 най-късно и сутрин става 6-7 часа. Когато бяхме на кърма започна на прави по-големи паузи..в смисъл яденето в 12 часа и в 03,00 часа го правеше например веднъж но в 02,00 часа. И после направи вече голямата пауза по 11-12 часа вечер.

# 9
  • Мнения: 2 019
винаги хвърлям остатъка освен ако не консумира до час след приготвянето
аз не използвам термос а преварената вода я притоплям в микровълн.много по лесно според мен
Peace

# 10
  • Мнения: 89
За изхвърлянето, поради мързел Embarassedми се е случвало да давам остатък по някое време през нощта, но след като прочетох доста мнения тук се засрамих и спрях. В крайна сметка, не всеки път остава по толкова много за изхвърляне, или започни да правиш по-малко. Аз имам чувството че вече с доста малки разлики мога да предположа Калина колко ще изяде.
Но определено приготвям млякото веднага, дори и водата, на микровълновата става доста бързо. Слагам млякото веднага, за да се разтвори добре и след това охлаждам.
Храненето през нощта сама го отказа, и започнах на вода само. Или ако се размрънка я обръщам на другата страна като кебапче за разнообразие. Grinning

# 11
  • Мнения: 27 524
Сина ми е на три месеца, няма определено количество, което да изяжда всеки път, както и броя на храненията не е 5-6, а 6-7-8. При този брой, съответно яде по-малко. -  Сигурна ли си, че винаги, когато му предлагаш мляко от тези 7-8 пъти той е гладен???

изхвърляте ли по толкова много - рядко, но се е случвало, за съжаление, неизбежно е.

как отказахте бебо да се храни нощем #Crazyи в кой месец - не го отказвам, бебетата сами трябва да се откажат. Моят още пие нощем, макар че напоследък взе да пропуска понякога.

може ли да се съхранява в хладилник до следващото хранене, защото на кутиите пише, че неможе - правилно пише, наистина не може.

като преварите водата веднага ли сипвате праха АМ, или чакате да се охлади до 37 градуса - не преварявам водата, нито я затоплям. Давам на стайна температура. Ако е гореща, трябва да се изчака. При над 50 градуса в млякото не остава нищо полезно. Все едно си дала вода. Преварявай си количеството за целия ден, за да не губиш време.

аз преварявам и оставям в термос, така имам за през деня, ТОВА правилно ли е - да, не е проблем.

# 12
  • Мнения: 3 500
Колкото яде - яде , остатъка изхвърляш задължително. НЕ може да се съхранява в хладилника.Щом яде по-малко прави му по-малко. Аз затоплям вода на микровълновата и после добавям АМ-а на прах.Разклащам и давам веднага.Никога не съм ползвала термос, но мисля, че е удобно да се ползва.Не меря градусите дали са 37, а пробвам на ръката си дали е добре стоплена водата, но не гореща.После слагам АМ-а както казах.Детето само ще се откаже от нощното хранене.Ти ще го откажеш трудно.Моника се отказа сама на 4 месеца.Оттогава спи от 8 до 8.

# 13
  • Мнения: 2 673
 Embarassed Embarassed Embarassedмамета, ама аз досега съм допускала грешка, ...макар, че четох!!!ох, немога да си го простя!!!...слагала съм в ГОРЕЩА вода праха и както казва Блонди , съм давала едно нищо...леле иде ми да се разплача, егати немърливата гадина съм  Close

# 14
  • Мнения: 27 524
Хей, миличка, недей да се притесняваш. Никоя от нас не е знаела и не знае много неща. Всички сме питали, всички сме грешили и грешим. Изобщо да не чувам такива епитети по твой адрес. Аз за себе си знам доста по-красноречиви  Crazy Всичко ще е наред, нали вече знаеш кое как. Ние сме насреща, ако има нещо пак  Hug

Общи условия

Активация на акаунт