Стерилизация - до кога?

  • 2 826
  • 38
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета!
До кога стерилизирахте шишетата и бибероните на бебчетата?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
До края на 6я месец,но по веднъж на ден  Blush

# 2
  • Мнения: 8 505
До 8.месец,след всяка употреба.

# 3
  • Мнения: 1 174
Понеже сме само на кърма,без да давам вода,чай и пр.,не ми се налага да стерилизирам постоянно шишета.Но ползвам помпа за кърма и биберон-залъгалка,които изварявам преди употреба.

# 4
  • Мнения: 2 019
аз стерилизирах до 10 месеца

# 5
  • Мнения: 2 407
До 1 година,по 1 път на ден.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Стерилизирам след всяка употреба. Смятам да го правя поне до шестия месец  Peace

# 7
  • Мнения: 157
До 1 г., но след 6-тия мес не всеки ден.

# 8
  • Мнения: 6 617
Стерилизирам след всяка употреба. Смятам да го правя поне до шестия месец  Peace
и аз така.

# 9
# 10
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
през пъървия месец веднъж на ден, от втория през два-три дена, и към шестия изобщо не стерелизирах

# 11
  • Мнения: 316
през пъървия месец веднъж на ден, от втория през два-три дена, и към шестия изобщо не стерелизирах
То така няма смисъл да се стерилизира изобщо  Rolling Eyes Трябва след всяко хранене или изобщо без стерилизация  Simple Smile
Аз мисля до 6-7 месеца. По-точно когато пролази по пода  Heart Eyes Hug Тогава наистина си губи смисъла  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 2 846
Рядко стерилизирам, може би веднъж на две седмици. След всяка употреба измивам шишетата добре с гореща вода и четка и това е. Детската сестра ми каза, че ако стерилизирам често може да му се появят гъбички в устата, така че е по-добре да не се стерилизира често.А пък и биберона-залъгалка постоянно пада по земята, да няма да го изварявам след всяко падане!

# 13
  • Мнения: 5 401
Аз съм против прекомерната стерилизация.  Naughty
В началото като беше съвсем мъничък, му изварявах нещата веднъж на 2 дена, постепенно веднъж седмично, а вече не помня откога не съм се занимавала с тази работа. Той е на кърма, биберони не яде, така че в това отношение съм улеснена.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Стерилизирах до 3-ия месец по веднъж на ден.Ръчичките са му постоянно в устата,няма смисъл!

Общи условия

Активация на акаунт