Имам спешна нужда от съвет

  • 2 323
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 975
Здравейте д-р Слънчева Hug

Скоро бях питала за левкоцитите, но се оказа, че имаме по-голям проблем. Но ще започна отначало. На изследванията, които се правят на 6 месеца излезе, че имаме 8 левкоцита. Нашата докторка каза да я мия с тетра и пак повторихме изследванията и този път :

Показател                                                            Резултат
Хим.изследване с течни реактиви
/белтък, билирубин, уробилиноген/                         +
Белтък                                                                   ОПАЛ
Билирубин                                                             /--/
Уробилиноген                                                       ЕД
Седимент - ориентировъчно изследване           Еритроцити,
                                                                             ЕП, Клетки
Седимент                                                             8-9 Левкоцита


Доколкото разбрах има белтък в урината, което било доста опасно. Назначиха ни стерилна урина и Webb урина/или нещо такова/, но много ми се иска и вие да си кажете мнението. Спомена се за ехография на отделителната система, за проблем с бъбрек и др. такива и вече ще полудея от неизвестността.

Надявам се да ми отговорите и то поне малко успокоително Sad

Благодаря предварително  bouquet

# 1
здравей те аз ви прочетох въпроса към докторката и много ме заинтересувах те. Ние имахме подобен проблем на нас ни откриха бактерия в урината. нашия проблем за почна на 2 месеца а сега сме на година и три месеца чак сега ни оправиха в пирогов а в детската педиатрия ме объркаха о6ше повече. Казвахами че няма нищо. Нашата педиатърка ми каза щом има нещо има проблем.И така се оказа вроден рефлукс на пикочния канал;но слава на бога ни оправиха в пирогов. Ако не ви затродня разкажете ми по подробно и при кои ходите и какво вие излезнало на стерилната урина.Аз сам Кика85

# 2
  • Мнения: 1 975
Стерилната урина и другото изследване ще ги носим утре, но резултат ще има сигурно най-рано в понеделник, та тогава ще мога да напиша какви са резултатите. Благодаря много за загрижеността Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При тези изследвания трябва изследването за урина да се повтори и допълнително да се вземат поне 2 стерилни урини. При зачервяване в тази област може също да се получат фалшиво положителни резултати за инфекция на пикучните пътища. Едва след тези изследвания, ако са положителни, може да се приеме че има нещо тревожно. Тогава е добре да се види на ехограф, за да се изключи някаква аномалия на уретра или по-горните раздели, която да предразполага към инфекции. На този етап мисля, че няма нищо тревожно. Просто направете тези изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт