Относно ползването на едно лекарство

  • 741
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 172
Вчера бях на очен лекар и ми откриха начална форма на конюнктивит. Докторът ми изписа две лекарства. Предупредих го, че се пробвам да забременея, но той ми каза, че няма никакъв проблем да ги ползвам. Кипих си лекарсвата, но след като се прибрах, реших за всеки случай да прочета упътванията. С изненада открих, че едното не се препоръчва да се използва по време на бременност или кърмене. Какво да правя сега???
Лекарството е TobraDex.

# 1
  • Мнения: 364
Здрасти!
Обади се на гинеколога си, разкажи му за лекарствата и му продиктувай съставките на въпросното лекарство! Той най-добре ще знае! Късмет! Hug Hug Hug

# 2
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Използвай го.
Ако прочетеш листовката на вит.С,ще откриеш интересни неща и там...

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aко наистина много се притесняваш, може да се пазите този месец, докато се лекуваш.  Peace По-добре излекувана и спокойна, отколкото правеща бебе, лекуваща се в същото време, и на нокти дали няма да се появи някакъв проблем  Peace

# 4
  • Мнения: 820
Потърсих в Интернет, активното вещество на лекарството TobraDex е Tobramycin, сложили са го в рискова група D - съществува риск за плода при високи дози, но ползата може да е по-голяма отколкото риска. Можеш да погледнеш ТУК

# 5
  • Варна
  • Мнения: 172
Благодаря ви на всички за съветите, но преди малко #2gunfire приятелката реши и този месец да се появи, така че ще си ползвам лекарството. Дано другият месец да бъде успешен, че вече сериозно взех да се притеснявам дали ми няма нещо. Много е гадно като искаш нещо много силно и то да не се получава  Cry  Cry  Cry.

# 6
  • Мнения: 2 005
Не се притеснявай,те фармацефтичните компании винаги се застраховат и предупреждават.И наистина като погледнеш и на тия ,които са позволени да се пият от бременни също има предупреждение,да не се използват Thinking

# 7
[
[/quote]
Благодаря ви на всички за съветите, но преди малко #2gunfire приятелката реши и този месец да се появи, така че ще си ползвам лекарството. Дано другият месец да бъде успешен, че вече сериозно взех да се притеснявам дали ми няма нещо. Много е гадно като искаш нещо много силно и то да не се получава  Cry  Cry  Cry.
Здравей ....аз съм майка на момиченце,също като теб исках да забременея,преди да се омъжа със съпругат ми бяхме гаджета цели 6 години,през този период никога не съм имала основание да мисля че съм забременяла,в началото това не ми правеше впечатление защото още бяхме ученици,но когато завършихме и той се уволни и започнахме работа всяка моя мисъл беше насочена към това ка да забременея.Наши приятели се изпожениха,жените бременееха уж случайно....а аз все си мислех че на мен ми има нещо ....как те могат ,,случайно ''а аз не.Примерих се...2002 година получих Зелена карта...ще се женим и заминаваме...да ама не заминахме и тогава решихме че започваме работа върху поколението си....първит месец ....една чертичка(на теста)...рев,рев,и пак рев.Толкова години и нито веднъж да не забременея...постепенно започнах да се успокоявам , че все ще дойде и моят ред...и така на следващият месец...ЧЕСТИТО....Моят съвет е ,успокой се излекувай се не мисли за това и ще видиш че всичко ще си дойде на мястото  bouquetжелая ти успех и моля за извинение ако съм ви досадила.... Praynig

# 8
  • Варна
  • Мнения: 172
desi-des, мерси за милите думи   bouquet.   Около мен почти всички  забременяха до  третия месец от опитите, пък при нас е вече четвърти. Почнаха да ме глождят най-различни мрачни мисли. Опитвам се да не да не им обръщам внимание, но не успявам. Затова реших този месец да отида при моята гинеколожка. Тя и без друго каза, ако не стане до 4-5 месеца да я посетя.

Общи условия

Активация на акаунт