Боядисах нова дреха. Как да махна петната?

  • 16 130
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Гоялма простотия, но е факт. #Silly Пъхнала съм в пераляната, на 30 градуса!!! едно червено копринено елече на детето заедно с куп други дрехи. Откъде да знам, че боядисва (на етикета нищо не пише, аман!). Close
Боядисала се е само една дреха, но пък тя е съвсем нова, просто я перях за първи път, за да може детето да я носи. Станала е на червени петна.
Някой има ли идея, дали с Vanish ще се премахнат петната? Или може би по някакъв друг начин? Днес пробвах с един препарат за изчистване на петна, но само едното петънце отпред съвсем леко избледня. И толкоз....
Много ми е жал, защото това беше подарък на Кейти за рд и не го е носила нито веднъж...и направо окепазих роклята... Rolling Eyes Confused
Ще съм благодарна на споделен опит и съвет.   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 276
При мен се беше боядисала така една блуза на детето и аз я накиснах в белина за цветни дрехи, казва се Delicandia. Оставих я за една нощ и после я изпрах, а от петната нямаше и следа.
 
 
 

# 2
  • Мнения: 3 211
Няма да стане с Вениш, пробвала съм, изобщо с препарат за петна няма да стане. В инструкциите към цветоулавящите кърпички пише, че се използват за такава цел, но аз откакто ги има не съм боядисвала дрехи Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
аз обядисах една бяла дреха и след като я потопих във Вениш тя отново стана кристално бяла,не се е налагало дори да я кисна

# 4
  • Мнения: 8 769
В инструкциите към цветоулавящите кърпички пише, че се използват за такава цел, но аз откакто ги има не съм боядисвала дрехи Grinning
Какви са тези кърпички и къде да ги намеря? Интересно звучи!
Фов, slan4ogled, благодаря за идеите, всичко ще пробвам, само и само да се оправи роклята!

# 5
  • Мнения: 702
Пробвай с "Meglio" - обезмаслител за петна.

# 6
  • Мнения: 3 211
В инструкциите към цветоулавящите кърпички пише, че се използват за такава цел, но аз откакто ги има не съм боядисвала дрехи Grinning
Какви са тези кърпички и къде да ги намеря? Интересно звучи!
Фов, slan4ogled, благодаря за идеите, всичко ще пробвам, само и само да се оправи роклята!
Има ги в Пикадили: http://images12.snimka.bg/001642400.jpg 20бр.струват към 3.5лв.

# 7
  • Мнения: 3 886
Факт е че винагииииииии червеното боядисва.Това го запомнете ползвам тези цветоулавящите и няма проблем.А ако не съм сложила листчето  и дрехата е боядисана  веднага след изваждането от пералнята с много вряла вода и малко сапун и търкане се оправя Peaceето ги и листчетата има ги и в метро   bouquet

# 8
  • Мнения: 8 769
Ееей, благодаря ви. Ще пробвам тези цветоулавящите, но ме съмнява, че те се пускат преди да се боядиса дрехата, сиреч в прането, правилно ли съм разбрала? А моята е вече  боядисана....

# 9
  • София
  • Мнения: 276
Ееей, благодаря ви. Ще пробвам тези цветоулавящите, но ме съмнява, че те се пускат преди да се боядиса дрехата, сиреч в прането, правилно ли съм разбрала? А моята е вече  боядисана....
Да, правилно си разбрала Simple Smile, пускат се заедно с дрехите, за да предотвратят оцветяването им, а не да ги изперат.

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 18:21 от Фов

# 10
  • Мнения: 8 769
Ееей, благодаря ви. Ще пробвам тези цветоулавящите, но ме съмнява, че те се пускат преди да се боядиса дрехата, сиреч в прането, правилно ли съм разбрала? А моята е вече  боядисана....
Да, правилно си разбрала Simple Smile, пускат се заедно сдрехите, за да предотвратят оцветяването им, а не да ги изперат.
Е, това вече е гадно. Хъх... Tired

# 11
И аз боядисах нова бяла блуза, но няма петна, а цялата стана в розово от едни нови мои бикини които имат червена ивица Twisted Evil Помагайте. Не става нито с Ваниш, нито с Аче.

# 12
  • Мнения: 8 769
Аз не съм писала за резултата, но да си кажа-изчисти се дрешката, мног осъм доволна. С Вениш. Оставих я цяла нощ накисната, на другия ден я изпрах-нямаше и помен от петната.
Една друга бяла блузка беше в същото пране и беше станала леко розова (равномерно обаче). Накиснах и нея във Vanish и след две пранета с прах за цветно пране сега си блести бяла и хубава.
izabelita, аз ползвах течен Vanish и както виждашслед накисване обаче,  се получи.

# 13
  • София
  • Мнения: 191
На мен ми се случи същото с два чисто нови анцуга и две блузки на детето. Един син чорапогащник ги направи на петна.
Направо бях луднала.
Ами не съм ги киснала в нищо просто ги изпрах само тях в пералнята още три пъти и оцветеното се махна.
Реших, че многото вода и прахта ще разтворят оцветеното и се получи.
Успех!

# 14
Благодаря ти Доня Туфиня, и на теб също lileti, но от вчера съм в траур заради тази блуза. Sad
Цяла нощ беше в течен Ваниш. Нищо. Cry Реве ми се. Изпрах я отново 2 пъти днес с останалото пране и пак нищо. 2 часа стоя в хладка вода и Аче за бяло пране. Отново никакъв резултат smile3514

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 17:28 от izabelita

Общи условия

Активация на акаунт