Какво мислите за хомеопатията? За мен тя е спасителен остров!

  • 2 785
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
    Здравейте , мили момичета настоящи и бъдещи мами! Това е една от темите , които много ме вълнуват и тъй като не я окрих никйде реших сама да я сздам. Интересуват ме други мнения и опит. Тук в моя град сме една групичка майки използващи този метод. Помага ме си и се подкрепяме по между си. Защо да не го направим и с вас!?  newsm51

# 1
  • Мнения: 430
Здравей!
Моля пусни в "търсене" думата "хомеопатия" в заглавията и ще видиш колко много теми има. Има и тема за консултаця с класически хомеопат. Определено, не е тема, която не е дискутирана.
Виждам, че си пуснала две теми с почти идентични заглавия. Така се товари излишно форума, а и е малко вероятно да получиш много отговори.
 Peace

# 2
  • Мнения: 8 505
Не съм превърженик.Не я отричам като метод на лечение,но съм направила своя избор-далече от нея.

# 3
  • Мнения: 29
 Аз съм голям привърженик на хомеопатият. Откакто се е родило моето дете основно го лекуваме чрез хомеопатия. Нашия педиатър е боаронски хомеопат.  Разбира се използваме и традиционни лекарства, но в много редки случаи. И за да не бъда голословна ще каже, че сме лекувли успешно с хомеопатия зачервено гърло, хрема, слънчева алергия, болки в стомаха в следствие на стомашно-чревен вирус, а напоследък и успешно се справяме с проблемна трета сливица. Това мога да кажа от личен опит.

# 4
  • Мнения: 14 133
Здравей!
Моля пусни в "търсене" думата "хомеопатия" в заглавията и ще видиш колко много теми има. Има и тема за консултаця с класически хомеопат. Определено, не е тема, която не е дискутирана.
Виждам, че си пуснала две теми с почти идентични заглавия. Така се товари излишно форума, а и е малко вероятно да получиш много отговори.
 Peace
Така е, обсъждали сме темата надълго и широко!!!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 276
Аз също не съм неин привърженик. Традиционната медицина до сега ми е помагала и й се доверявам.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
за онези, които разбират английски:

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html

Homeopathy: The Ultimate Fake (Хомеопатията: Върховната измама)

много добре описва как точно е тръгнала заблудата в исторически план.

# 7
  • Мнения: 233
  Когато пусках темата ми излезна , че е неуспешно. Затова пуснах втори път и сега го видях. Нямам нищо против да бъде премахната едната. Тук съм нова затова приемам критики и съвети за което, благодаря. Ще се поразровя. Но много мога да поспоря, защото загубих дъщеря си благодарение на традиционната медицина. Върнах надеждата си, че трите ми деца могат да бъдат здрави и без страх за живота им ползвайки услугите на хомеопат .

# 8
  • София
  • Мнения: 311
renisa, няма проблеми, тя и търсачката много често не работи   Hug
Защо не споделиш с нас твоя положителен опит с хомеопатията?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
не съм сигурна, че правилно разбирам целта на темата. според заглавието очакваш да си кажем мнението за хомеопатията, а по-надолу пишеш, че целта ти е подкрепа от ползващите хомеопатията. двете не се покриват непременно.
неведнъж съм споделяла във форума неприятностите от сблъсъка с хомеопатията на моето и други деца.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за онези, които разбират английски:

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html

Homeopathy: The Ultimate Fake (Хомеопатията: Върховната измама)

много добре описва как точно е тръгнала заблудата в исторически план.

твърде добре. Евалла Peace

Към авторката: ей ти един юзър, който си "пада" по това псевдолечение: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=9132

...разтягайте си локуми на дълго и широко на ЛС по тази любима вам тематика... Whistling

# 11
  • Мнения: 233
      Мили момичета, неискам да налагам мнение всеки има право на собствно. Да искам вашето за хомеопатията, но в същото време искам и обмяна на опит и да помогна на този , който желае. Ако сте забелязали в темата има и второ изречение.
      Шани не дай си боже да минеш през ада през , който аз минах и тогава ще мислиш по друг начин.
       Опита ми е следния : дъщеря ми Мони почина от ларингит лекувана с трад. мед. ; сега др. ми три деца спряха да боледуват след две годишно лечение само с хомеопатия. А когато все пак се случи то минава за часове много по- леко дори без да търся лекарска намеса.
         Аргументите в полза на хомеопатията са много и най- добре може да ви ги изложи кадърен лекар хомеопат. В нашия град няма такъв и аз ходя в София. Именно незнанието на много уж специалисти води до негативния опит и недоверие.
     Факта, че не се рекламират хомеоп. лекарства /с изключение на оксцилококцинум и стодал, защото това са лек. предлагани във всички аптеки/ говори, че за разлика от др. мед. целта не е комерсиална , а хуманна. Наистина помагат, а не целят печалба. Излишно е да ви питам за реклами на алопатичните лекарства то се вижда в телевизията. Да не говорим ,че е и по-ефтино да се лекуваш с хомеопатия. Лекарствата нямат странични ефекти.  И прочие...

# 12
  • Мнения: 30
Лекувам детето си с хомеопатия.В момента се изправя от тежкия вирус със същата тази измамна медицина.Не отричам традиционната но смятам, че там хората отдавна не мислят за прословутата хипократова клетва.Моя опит с докторите е такъв.
Също искам да изкажа съжалението си от това, че все по-често в този прекрасен форум чета кой, къде и кога трябва да пуска или не пуска теми ,какво да се пише и изкала ли е това да каже или не.ЖАЛКО за грубия тон!

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aз лично признавам някои ползи от хомеопатията, не съм привърженик на АБ по всеки повод. Но твърдо съм "за" традиционната медицина, що се отнася до сериозни заболявания. Никой не може да ме убеди, че примерно рак може да се излекува само с хомеопатични лекарства.  Naughty
Понякога е много вредно да се приемат хомеопатични лекарства, особено на своя глава. В едно растение може да има както полезни, така и изключително вредни вещества, и човека, който ги предписва, трябва да си разбира от работата изключително добре. А напоследък хомеопати се извъдиха под път и над път.  Crossing Arms 
А традиционната медицина използва точно тези, полезни вещества, извлечени от растенията, и преминали през множество тестове - нещо, което не се прави при хомеопатичните лекарства.  newsm78
В крайна сметка, всеки избира за себе си  Peace, но най-важното е да сме информирани за ползата и вредата от всеки един вид лечение, тъй като съвършено лечение няма Peace

# 14
  • Мнения: 4 392
Разбрах, че тези, които се изказаха  в тази тема, а и в много други, против хомеопатията, си нямат хал- хабер от нея! Wink , което някак- си хич не ме учудва.

хм, как разбра, че тези дето са против хомеопатията, нямат хал-хабер от нея? а ти имаш ли? сигурна ли си? прочети тази статия, към която съм дала линк...

и нещо друго - като прочета изречение от рода на "вече 8 месеца лекувам детето си с хомеопатия" - първото, което ми хрумва е: "цели 8 месеца го лекува и още не се е излекувало с тая хомеопатия?!" така звучи поне..
Хайде, хайде, разбра ме много добре! Peace
Ще прочета статията, не за друго, а защото ми е интересно какво ще извадят като аргументи.
За мен обаче резултатите са важни, а те се виждат! Какво повече ми трябва?!

Общи условия

Активация на акаунт