За подпрвките към пюретата?

  • 410
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мили мами,да ви питам.От около 3-4 седмици се захранваме със зелнчукови пюрета,каши и плодови пюрета,като ги редуваме.Всичко приготвям сама,но последно време се питам дали да не му сложа инякоя прясна подправка-копър или магданоз?Вие какво ще кажете вие ,слагате ли newsm78 и по колко и какво?Искам поне малко да му овкуся храната,защото ми се струва много безвкусна,нестига,че е без сол ами ...Дайте някоя идея и как да ги добавям-пресни нали,а дали да са топлинно обраборени и как да ги приготвям-смлени ли? newsm12

# 1
  • София
  • Мнения: 2 493
мисля че няма проблем за копъра и магданоза, но трябва да са много добре измити и накълцани на много ситно.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз пък не бих дала толкова скоро подправки, все пак само от няма и месец се захранвате. Нашият вкус няма много общо с този на бебоците. Аз дадох някъде към 8-я месец.

# 3
  • Мнения: 670
Към зеленчуковите пюрета спокойно можеш да добавиш и зелени подправки- магданоз, чубрица, гьозум, копър.
Разгледай тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
за чубрицата не съм много сигурна защото тя дразни по-чуствителния стомах. Но за другите мисля че няма никакъв проблем.

Но и микки е права, че вкусът на бебетата и малките деца няма нищо общо с нашия.

Общи условия

Активация на акаунт