Ползва ме за биба!!!

  • 382
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Винаги като се на суче продължава само да "виси" на гърдата ми! Като го махна започва да се сърди и да търси гърдата. Така можем да си стоим около час-час и половина докато заспи тежко и се отпусне, а когато има колики да има как да не го махам от гърдата. Лошото е че като го махна не се успокоява нито с вода, нито с биба.Какво да правя. Дали да му взема каучуков биберон - сега ползваме силиконов. Може като е по мек да се залъже!? Какво да правя?!

# 1
  • Мнения: 3 591
Нищо не прави - това е нормално за толкова малко бебенце като твоето. Оставяй го на гърдата колкото иска, научи се да кърмиш легнала и спи и почивай с него. Толкова много безсъние те чака занапред, че ще ти е от полза.
Когато се урегулира кърмата детенцето ще заякне и ще се насуква и пуска гърдата. Каот има колики сукането "на празно" е единственото ефикасно лекарство - така, че хич да не те притеснява. Не давай вода - бебочко ще си я пие от кърмата направо. А за биберон - ми то детенцето знае кое е по-хубаво, няма да можеш да го излъжеш Simple Smile От постоянното стоене на гърдата съвсем скоро ще се откаже само, но ако свикне с биберона няма да е така. Освен това ще си задоволява сукателния рефлекс на биберона и може да имаш после проблеми с това, че не иска да суче достатъчно. Да не говорим и за това, че става объркване с гърдата  и начина на сукане.

Затова просто приеми, че това е етап от нормалното развитие на бебенцата и скоро ще отмине и се наслаждавай на всеки миг от него Heart Eyes

---------
Между другото моя "голям" бебок все още след яслата обича да повиси около час на гърдата без да суче - ей така - да чувства, че мама е наблизо.

# 2
  • Мнения: 1 043
верно си е мъник - иска си близост, и при мен е било така и с двете ми щерки, спи си с нея - няма закаде да бързаш - няма по хубава почивка от това да кърмиш , пробвай легнала и ще видиш че не е толкова лошо да те ползват за бибка  Mr. Green,

# 3
  • Мнения: 263
Прави са момичетата! Нормално е! Дишай дълбоко, успокой се и се гушкайте с мъничето! Ще ти липсват после тези моменти, зарежи всичко друго и се опитай да се наслаждаваш на гушльото!

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честито бебче! Малки сте още, нормално да е иска да е сгушен в мама. Пък и така ти си почиваш, а точно сега имаш нужда от това. Неизмитите съдове и мръсния под има време да почистиш и след няколко месеца. Всъщност дори и порасналите кърмачета ни ползват за биби Laughing

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може би ще ти помогне да гледаш на нещата по естествения начин - бебето не може да те ползва за биба, защото бибите са нещо, което е измислено да го лъже, че е на гърдата Laughing Т.е. то си ползва гърдата по предназначение, точно както си трябва Grinning

# 6
  • Мнения: 791
Благодаря Ви!!! Снощи и тази сутрин го кърмих легнала, че бях капнала и ни хареса и на двамата. Тази поза е доста по удобна от седящата - тогава толкова се изморявам  Crazy Мисля че такаще караме и за напред

Общи условия

Активация на акаунт