как се прави прощъпулка

  • 10 128
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейтв всички бг- мами! Искам да ви питам нешто, което за мен сега е на дневен ред, а именно как се прави прощъпулка. Нашият малък юнак е вече на годинка и 1 месец и ходи стабилно самичък, и то от доста време. Проблемът обаче е че оште не съм направила този ритуал и смятам тези дни да свърша тази работа. Затова ви моля да споделите своя опит и знания как точно се извършва обичая, за6тото не съм съвсем сигурна че знам. Благодаря ви предварително за съдействието.

# 1
# 2
Да, мерси за този адрес, тоеа съм го чела, но исках и някакво друго мнение

# 3
  • Варна
  • Мнения: 322
Ами то там основното си е написано. От моя опит само ще ти кажа, че наистина е най-добре детето да се е нахранило предварително, за да не нарави като моята щерка - хвана си детето питката, седна си на земята и започна да си хапва  Laughing . Другото - добре е предметите да не са наредени на земята, а примерно на ниска холова масичка. Така детенце със сигурност няма да тръгне да пълзи ....

# 4
  • Мнения: 175
Ние направихме този ритуал преди 5 дни. С две думи как протече:
Поръчах една питка, в която направихме отпечатъци от крачето на Боби преди да втаса. Значи постилаш нещо бяло на земята като пътечка да стане, и в края на пътечката на една табуретка или ниска масичка подреждаш разни предмети, символизиращи различни професии. Търкулваш питката и детенце тръгва след нея. Много възможно е дори да е ял, пак да хване първо питката - Боби така направи. Та отива детенце след питката и каквото хване от предметите, това ще е професията му. Всичко е символично разбира се, но купонът е голям!
Успех на проходилото човече, Много уверено да върви напред!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
BobiLi, как отпечатахте крачето преди да втаса питката? Във фирмата, където я бяхте поръчали ли? Не се бъзикам, съвсем сериозен ми е въпроса - и аз смятам като дойде ред за нашия прощъпулник, да поръчам питка, та се чудех как ще стане това с отпечатъка...

Общи условия

Активация на акаунт