Болки в корема

  • 517
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
Мили мами, бременна съм в четвъртия месец и имам странни болки ниско долу в корема. Казах на моята лекарка и тя ми отговори, че най-вероятно се е разтегнала стената на матката, защото много нося първият си син - на годинка и почти 3 месеца. Започнах да не го вдигам толкова чедто, но болките някак си не си отиват. Малко почвам да се тревожа, защото с първото бебе нямах никакви проблеми, раждането ми беше по естествен път без усложнения, а сега...

Не знам какво да ви питам. Просто споделям, ако някой има подобни оплаквания или минал опит ще се радвам да ми пише

Поздрави

# 1
  • Мнения: 476
Аз също ги имам, но са вече повече от месец. Ходя на ЖК на 2 седмици и всеки път питам док, а той казва, че е нормално. Но започвам и аз да се притеснявам, защото болката се съсредоточи в ляво и в средата и вече е всеки ден. Утре съм пак при него и ще настоявам да ме прегледа или не знам и аз, но да ми обясни поне. До сега казвеше, че е от разтягането на матката, но все си мисля, че болките от това приключват към края на 3 мес  newsm78 .

# 2
  • Мнения: 2 388
Да, именно, в ляво са по-силни. За мен лично е малко странно това разтягане, защото аз съм родила много скоро. И също така е странно, че не ни преглеждат, като имаме оплаквания. А моята лекарка е много добра. Де да знам вече

# 3
  • Мнения: 10 982
Имах такива болки ниско долу вдясно в началото на 6 месец. Бяха ужасни, нощем не можех да спя, но за 1 седмица отшумяха напълно.

# 4
  • Мнения: 55
и аз имах подобни болки ниско долу и в ляво. ходих на лекар като се усилиха и след като ме прегледа ми каза че всичко с бебето е наред и по всяка вероятност това са болки в червата, нещо като колит, заради нормалните проблеми с храносмилането по време на бременност. каза ми да пия много вода и ми предписа нещо разхлабващо. не знам дали е същото при вас, но ми звучи подобно  Confused

# 5
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
и аз си ги имам от ляво от дясно и по средата,пия лекарства,защото се видя,че са контракций,болки вече в четвърти месец не би трябвало да има,консултация с друг доктор поискай според мен.дано не е като моето Peace

# 6
  • Мнения: 476
За контракцийте съм чувала, че са подобни на менструални болки?!?
При мен поне не са такива, по-скоро все едно съм настинала. Ох дано да не е това.  ooooh!
А за червата съм категорична, че не е такава болката - имам проблеми с червата от 2 години и това е различно като усещане!

# 7
  • Мнения: 2 336
Имах подобни болки ниско долу от дясната страна, но в същото време имах болки и в кръста. Тогава докотрът ми каза че било нормално-разширяване на таза и може спокойно да се приема Ношпа и преди всичко да се почива. Лека бременност на всички бъдеща мами. Peace

# 8
  • Мнения: 476
Бях на ЖК и ми изписаха Но шпа. Док каза, че от разтягането, матката придърпва яйчниците и се обаждат стари възпаления или проблеми. (аз имах периодично болки в левия яйчник доста преди да забременея) Така че , ако си имала проблеми преди това (настинки, възпаления и др) може и при теб да е от това.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 388
До сега не съм имала проблеми. Нито с яйчниците, нито с червата. Първата ми бременност беше като по учебник...и раждането ми също. Като цяло не съм глезана, ама сега малко се тревожа. Утре ще звънна на докторката пак. Знаете колко е трудно да имаш едно бебе на 1 година и да не го вдигаш, гушкаш и т.н. Не мога да му обясня защо не трябва да го правя. А той на пук още като ме види и хуква да ми се хвърля на врата. Не знам. Дано всичко да е временно. Предстои ми пренатална диагностика и ако има нещо - 100% ще се види.
Стискайте палци всичка да е наред

Общи условия

Активация на акаунт