Мнения за д-р Карагьозян от Пловдив

  • 10 637
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте,
Аз съм във втория месец на бременността и ходя на прегледи за проследяване на бременността при д-р Хагоп Карагьозян. Много ме притеснява факта, че много не говори, не дава много съвети и обяснения иначе е внимателен и любезен - в смисъл ако го попиташ отговаря, но човек не винаги знае какво да пита, още повече ако му е за първи път - като на мен. Пред кабинета му винаги има много мами и аз се успокоявам с този факт, значи е добър. Но как да преценя като никога нищо не казва, не коментира като гледа видеозона, а само едно "Всичко е наред". Сега ми предстои трето посещение, но не ходя с желание, защото не научавам нищо конкретно и явно ще се наложи да ходя на друг доктор за второ мнение. Разбрах, че не казвал пола въобще, не дава никакви снимки от видеозона и т.н.
Той е шеф във АГ на Втора градска болница и хубавото при него е, че освен да проследява бременноста може и изражда, но ако е такъв неконтактен, а аз обичам да ми говорят, да ми обясняват, явно ще се размина с него.
Моля ви за мнения на мами, които ходят при него - това, че много не говори не ги ли притеснява.

# 1
  • Мнения: 24
Не мисля, че имаш някакъв повод за притеснение. Лично аз съм го посещавала наколко пъти преди да забременея, а самото ми раждане беше във Втора градска, където, знаеш е шеф на Родилното. Моите впечатления са, че е отличен специалист и това че не е приказлив си е по-скоро черта на характера. Поне като ти каже, че всичко е наред с бебо, можеш да си 100% сигурна. Това дали говори и обяснява не е критерий за професионализъм. Не бързай да сменяш доктора, а по-добре питай, искай да ти показва, това, което той гледа на ехографа.
Ако все пак искаш доктора да ти приказва повече, мога да ти препоръчам д-р Мерджанов (кабинетът му е съседен на д-р Карагьозян в МЦ Кючук Париж). Той ми водеше консултацията. Много е внимателен, дава снимки от видеозона при първите 1-2 посещения, ще ти покаже как бие сърчицето на бебо, главичката, ръчички, крачета, а като му дойде времето и пола(стига да има добра видимост) - всичко, което толкова те вълнува, а ти липсва. На нас ни позна и пола и теглото на бебо при раждането. Работи и със Здравната каса. Ако искаш пробвай при него.

И още нещо: Не се надявай добрите специалисти да са много приказливи. За тях проследяването на една бременност е работа, ежедневие, а за теб неповторимо изживяване и непознат път, който трябва да извървиш. Не се притеснявай да питаш доктора каквото те интересува и да искаш да ти покаже на екрана мъничкото човече, което расте в теб - това е твое право.

Относно раждането - ако си решила да раждаш във Втора градска, трябва да знаеш, че целият екип е страхотен. Моето раждане продължи почти 24 часа, та за това време мина дежурството на 2 екипа, после още няколко дни престой и вече познаваш цялото отделение Laughing
Мога да ти препоръчам и д-р Дишлийски (той ми води раждането). Кабинетът ми е някъде до Новотела, също работи със Здравната каса.

Стана много дълго, но се надявам да съм ти помогнала. Ако ти трябват координати на така горещо препоръчаните доктори, пиши на лични. Пожелавам ти лека и спокойна бременност.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 818
Няма думи, с които да опиша колко съм доволна от д-р карагьозян! Проследи цялата ми бременност и на 25,12,06 родих при него със секцио /не беше по желание, а просто така се наложи в последния момент/. Вярно е, че не говори много, но това не е критерий за непрофесионализам. Подкрепям мнението на предната мама, че щом ти каже че "всичко е наред", това е 100% сигурно! Сега се радвам на прекрасния си син!! Вярвай ми, много пъти ми минаваше през главата да отида при друг лекар само, за да ми каже пола на бебето, но в крайна сметка решихме с таткото, че е по-добре да бъде истинска изненада и така и направихме. Лятото го нямаше един месец, беше в отпуска, но и тогава издържах и не отидох при друг лекар. Вече, когато бях в болницата и ме приготвяха за секциото, го попитах и няма ли вече да ми кажете какво ще е бебето. Той ми отговори: Ще изчакаш още съвсем малко! Ако толкова много искаш да го разбереш, направи го, но не сменяй д-р Карагьозян.
Още един факт, с който мисля, че ще те убедя напълно да не го сменяш: Едното от момичетата в нашата стая са я спасили, буквално са я измъкнали от отвъдното под ръководството на д-р Карагьозян. И това, ако не е специалист!!!!!!
До момента на изписването беше до мен, понеже вдигнах Т от кърмата и той ми каза, не се притеснявай, ще те ремонтираме отвсякъде и на Нова година ще си бъдете вкъщи!
що се отнася за снимките, на мен ми е казвал, че може да ми даде, но трябва да отида в отделението, защото в кабинета нямаше принтер, но не ми е отказвал.
Цялата си бременност изкарах абсолютно спокойно, защото той ми го вдъхваше!
Още две мои приятелки родиха при него и споделят моето мнение!
Лека бременност и не сменяй лекаря!! Grinning

# 3
  • Мнения: 51
Здравейте,мамчета! Предстои ми планово секцио в края на март, а още не съм избрала болница. От ВМИ май се отказвам, там се препоръчва за нормално раждане. Въпросът ми е за втора градска и д-р Карагьозян: бихте ли го препоръчали, знаете ли дали трябва да платя за секциото, въпреки, че съм здравноосигурена и най-важното: КАКВА УПОЙКА СЕ ПРИЛАГА  ПРИ СЕКЦИОТО - ПЪЛНА ИЛИ ЕПИДУРАЛНА? САМАТА УПОЙКА ЗАПЛАЩА ЛИ СЕ ДОПЪЛНИТЕЛНО? Знам, че анестезиолог във Втора градска е д-р Аврамов. Ще бъда под негов контрол, а не съм чувала мнения. Някоя от вас да поназнайва нещо? За да ми помогнете повече, ето на какво държа: ясно е , че ще е секцио, не по мое желание, а винаги съм искала да изживея пъноценно момента. Затова предпочитам местна упойка, да съм в съзнание, да чуя първия плач на детето и да го видя първа аз. В коя болница мога да получа това? Моля, посъветвайте ни! Благодаря много!

# 4
  • Мнения: 1 428
Да!И аз подкрепям мнението за Д-р Карагьозян,страхотен специалист,но не бих родила никога отново във Втора градска болница.Наистина всички са чудесни и сестри и акушерки и лекари,но няма неонатология и не могат да реагират адекватно при спешен случай ,когато нещо стане с бебето.Моята дъщеря аспирира и много трудно я спасиха,защото нямаха необходимата апаратура за това.При спешен случай  транспортират бебетата в други болници,а едно такова пренасяне може да коства живота им.

# 5
  • Мнения: 51
Благодаря, Helen-mama,за това мнение. Така ми помагаш да отхвърля един от вариантите за болница, в която да се възпроизвеждам... Laughing Остават още 3... newsm78

# 6
  • Мнения: 420
Доктора -  newsm10


болницата -  newsm11

# 7
  • Мнения: 1 428
Доктора -  newsm10


болницата -  newsm11
[/quo


Да доктора е страхотен,както и целия персонал-Това,че не говори е черта в характера му,но той наистина си разбира от работата.А болницата все още няма необходимия капацитет за родилно отделение според мен.Хигиетата е на ниво,но нямат пълно оборудване за спешни случаи,а това е най-важното за мен вече като препатила.
А относно заплащането ,за да те изроди д-р Карагъозян ,когато аз родих преди почти 3 години ,му платих 200 лв

# 8
Д-р Карагьозян е много добър цпециалист!!! И не само това. Simple Smile Той е и много очарователен мъж!  Blush  има много интелигентен вид и .... едно особено излъчване...  Simple Smile

# 9
оп! сега видях една грешка... исках да кажа,че докторът е много добър специалист (а не "цпециалист")  и т..н.... "
дали е женен?  newsm78

# 10
  • Мнения: 9 063
Хареса ли си го  Laughing
Те в онази поликлиника всички са симпатични Crazy

# 11
  • Мнения: 1 428
оп! сега видях една грешка... исках да кажа,че докторът е много добър специалист (а не "цпециалист")  и т..н.... "
дали е женен?  newsm78



Да!Женен е и има две големи дъщери доколкото знам.
Наистина е много чаровен и е специалист ,но не е от най-приказливите.

# 12
ами харесала съм го,какво да правя?!  Blush когато го видях за първи път си помислих,че е чаровен,но много възрастен. но след време... видях,че бялата коса не е критерий,защото в лицето си е добре. Simple Smile има много красиви и "добри" очи и много мила усмивка. верно е,че не говори много,но казва достатъчно. аз не съм раждала до сега и някой ден...  baby_neutral когато дойде този момент,определено ще родя при него.точно това,че не говори празни приказки и все пак външният му вид и спокойствието,което излъчва, ме карат да бъда уверена в неговите възможности. Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 685
И аз да продължа темичката...и аз ходя при него и съм адски доволна до тук....но сега зараждането и аз се чудя....чух че ако започне по рано,направо пращали в друга болница....и аз незнам какво да правя Cry

Общи условия

Активация на акаунт