Левкопения или ниски левкоцити при дете на 1г.6м

  • 16 802
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Момичета, искам да ви попитам дали при дечковците ви се е получавало левкопения или ниски левкоцити в ПКК вследствие на:

1. вирусно или инфекциозно заболяване;
2. употреба на антибиотик (аугмнентин) или антихистамини (зиртек).

Става дума за стойности на левкоцитите от 2.1 които после стигнаха до 3.2.

Благодаря ви  Hug

# 1
  • Мнения: 1 428
Моя съвет е да заведете детето на хематолог,защото левкопенията не е за пренебрегване.Левкоцитоза може да се получи от всичко,но левкопенията е опасна.Това значи ,че му е сринат имунитета,но от какво трябва лекар да каже.Какви други изследвания сте правили и при какъв лекар бяхте?

# 2
  • Мнения: 3 116
Ходили сме при д-р Масларски от Вита и при личната педиатърка.

Интересното е че освен понижените левкоцити и високото СУЕ, всичко друго беше в границите (лимфоцитите бяха завишени, но бяха под горната граница). Правиха и и ДБ на ПКК и някаква натривка на кръвните телца и всичко беше нормално. Всичките кръвни изследвания са правени по време на болест и прием на лекарства. От раждането до разболяването са и правени 4 ПКК и никога не е имало проблеми. Правиха и гърлен секрет в които откриха стафилококи, клепсиела пневмони и гъбички.

Малката беше болна от 30 декември някъде до 25 януари с прекъсване от 10 дни. В началото беше гнойна ангина или шарка (не можаха да установят точно какво е), а после грип.  Беше 7 дни на аугментин, после 10 дни на зиртек, после 10 дни на изопринозин и Флудитек. През цялото време детето беше с разстройство. Един ден спрях всичко лекарства и тя започна веднага да се храни, разстройството спря, абе стана си моето дете.

Утре пак сме на изследвания, 2 седмици след като оздравя, спряни медикаменти, разстройство и други екстри. Моля се всичко да е наред  Praynig И се чудя ако утре всичко е наред, дали има нужда да ходя я водя на хематолог  newsm78 Педиатрите твърдяха че тази левкопения се е получила от комбинацията вирусна-бактериална инфекция и от приложените антибиотици.

Само да спомена, че всички проблеми започнаха 3 дни след като детето тръгна на ясла, преди това не е боледувала.

# 3
  • Мнения: 1 428
Почти съм убедена ,че левкопенията е настъпила в следствие на предозиране с лекарства и антибиотици.Така както го описваш означава ,че за много кратък период малката е изпила 3 много силни антибиотика,които са и разрушили имунната система и чревната флора и ето откъде идва и разтройството.Един от причинителите на левкопения е отравянето с медикаменти.Не е трябвало по този начин да давате антибиотици и то мощни.Щом като всичко друго в кръвта е наред ,правено е и ДКК значи споко и повече никакви антибиотици от мен да го знаеш ,че ще си навлечете беля .Сега детето ще се оправи,но за в бъдеще вече не рискувайте така и си сменете лекаря,който изписва такива антибиотици един след друг на толкова малко дете  #CrazyИ още една много груба лекарска грешка -имало е съмнение за шарка ,а са изписали антибиотик,който подтиска шарката и не са могли да избият пъпките.Ами тогава тоя лекар да си хвърли някъде дипломата и да си ходи. #2gunfireОпитайте с хомеопатия и някакви имуностимулатори.А тромбоцитите и утайката в какви стойности са?

# 4
  • Мнения: 3 116
СУЕ беше 20, после 7, после 15.

Тромбоцитите бяха нещо от рода на 240, после 145 (приемаше Зиртек, а четох в листовката че приема на Зиртек води до понижаване на тромбоцитите), после 185 (пак по време на Зиртек-а).

Иначе хемоглобина и беше 117. Еритроцитите и хематокрита същи беше в норма.

Съмняваха се за скарлатина и даже я поставиха тази диагноза и писаха бързо известие за скарлатина, а се оказа че не е скарлатина. Затова изписаха и аугментина. Първото изследване с левкоцити 2.1 беше направена след като имаше вече 4 дневен прием на аугментин. След спирането на аугментина, се бяха качили на 3.2. Зиртека го изписаха защото 2 дни след спирането на аугментина тя направи жесток обрив, ама жесток. От глава, уши до пръстчетата на краката (казаха че е рубеолоподобен). Консултираха се с национален консултант по инфекциозни болести защото искаха да и бият урбазон (мисля че така се казваше). Съмняваха се или за алергия към антибиотика или за пета болест. Човека каза че е алергия към антибиотика с тази клинична картина, но да не се бие урбазон,  а да се даде зиртек. После ни тръшна и грипа, но се разминахме с антибиотиците. Минахме само с озипринозин-а. Абе страшна работа.

Иначе сменихме лекаря веднага като усетихме накъде отиват нещата, но след дъжд качулка  Sick Докторката със скарлатината ще я пиша в черния списък  #2gunfire

Иначе сега направихме едноседмичен курс с Мултисаностол. А от 2 дни и давам Коластра и Зелена енергия на Аквасорсе  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 428
Ами мисля си ,че въобще в тоя случай не е трябвало да изписват Зиртек.Явно детето има алергия към Аугументин и това трябва да го запомниш и да го казваш на лекарите.Ами станалото,станало и не можем да го върнем,но оттук нататък много внимателно с антибиотиците.Утре пиши за новите резултати и дано всичко вече е наред.

# 6
  • Мнения: 3 116
Ще пиша и се молете моля ви се с мен, че само това ми остана  Praynig

Хелен, мерси миличка. И аз не съм привърженик на антибиотиците, но като ми каза лекарката че скарлатината може да доведе до бъбречни и сърдечни увреждания и ми се изправиха косите  Sad

 Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 116
Момичета, направихме днес ПКК !

Левкоцити: 6.9
Тромбоцити: 295
Хемоглобин: 114 (беше 111 и е тръгнал нагоре) !

Всичко е в норма ! Ох, камък ми падна от сърцето  Hug

Целувам ви  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 428
Момичета, направихме днес ПКК !

Левкоцити: 6.9
Тромбоцити: 295
Хемоглобин: 114 (беше 111 и е тръгнал нагоре) !

Всичко е в норма ! Ох, камък ми падна от сърцето  Hug

Целувам ви  Heart Eyes




Браво !!! Hug  И вече никакъв Аугументин! Naughty

# 9
  • Мнения: 3 116
В събота излязоха и резултатите от диференциалното броене.

Лекаря каза че резултатите са чудесни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт