Детски храни в микровълнова?

  • 1 483
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 514
Здравейте. Това, което ме провокира да пусна тази тема, е днешното предаване на Иван Звездев. За пореден път готвиха бебешка храна и изрично споменаха (не знам коя му беше гостенката, но изглеждаше веща) да не се готви в микровълнова фурна, защото не е доказано, че няма канцерогенен ефект върху организма на детето. Само това ми трябваше да чуя! Аз откакто готвя на сина ми, само в MWO готвя, защото става страшно бързо и се пести енергия. А и като беше по-малък, там топлех водата за АМ, а и досега там му преварявам водата за пиене и АМ.
Та въпросът ми е вие готвите ли в микровълнова на вашите деца и какво мислите по този въпрос?

# 1
  • Мнения: 2 922
Не готвя в МВ, защото не е вкусно  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Не мога да кажа, че чак готвя в МВ, но я ползвам всекидневно за претопляне на вода, храна..
Чела съм различни теории по въпроса, дали е вредна или не микровълновата фурна и съм привърженик на тезата, че ако се изчака 5 минутки храната и водата са абсолютно безвредни, както за детето ми, така и за цялото семейство.

# 3
  • Мнения: 146
Аз също използвам МВ за притопляне, но все се стахувам от нея. Ако някой има доказателства, че не вреди нека сподели. Ще ми падне камък от сърцето, че удобството си е голямо. newsm78

# 4
  • Мнения: 7 821
Аз не я използвам за готвене, но претоплям храната в нея и нашата и на децата още от бебета.
Преди време се рових доста в мрежата и не открих нищо което да доказва тези за мен "бабини деветини"!
Микровълновите са открити преди доста години и има вече поколения отрасли с тях, ако имаше нещо то със сигурност щеше да излезе на яве.
Така че, струва ми се смешно и подобно на страховете от GSM-ите.

# 5
  • София
  • Мнения: 797
 Аз също я използвам само да претопляне, никога не съм готвила с нея. Нямам представа дали е по-вредна от останалите неща, напр. компютри, мобилни телефони и т.н.

# 6
  • Мнения: 270
И аз гледах предаването.Но и аз не готвя в нея,само претоплям.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не готвя в нея,но претоплям доста неща и за нас и за Тери.

# 8
  • Мнения: 2 220
И аз мярнах предаването. Доколкото чух като основен минус тя изтъкна това, че МВ не затопля равномерно и е възможно бебето да се изгори с храната или пък да остане студена. Това си е напълно реално, и аз винаги разбърквам добре, независимо дали е за детето или за нас. И доста я ползвам - и за претопляне, и за готвене!  Peace Просто е удобно. Например вчера варих макарони - цял пакет беше готов за 10 минути! А иначе двойно повече време трябва само да заври водата на котлона.  Peace Не смятам да се отказвам от това удобство.

# 9
  • Мнения: 46 511
Аз не я използвам за готвене, но претоплям храната в нея и нашата и на децата още от бебета.
Преди време се рових доста в мрежата и не открих нищо което да доказва тези за мен "бабини деветини"!
Микровълновите са открити преди доста години и има вече поколения отрасли с тях, ако имаше нещо то със сигурност щеше да излезе на яве.
Така че, струва ми се смешно и подобно на страховете от GSM-ите.


Това е и моето мнение.
Основно за притопляне я ползвам, но грис, овесени ядки и др. подобни правя там  Peace

# 10
  • Мнения: 1 494
В началото съм заварявала вода за малкия. После полека почнах и да готвя. Чувала съм, че някои казват че е вредно, но никъде не съм чела нещо достоверно. Имам малки притеснения, но я ползвам ежедневно за затопляне на млякото и сока на детето, както и за кафе, чай, крем и т.н.

# 11
  • Мнения: 6 039
нямам микровълнова фурна, не искам и да имам
още докато бях студентка /тогава имах/ преподавателката ни по физика ни проми мозъците за много неща

това спрях да ползвам МВ и да слушам дискмен по цял ден

имам бързо загряващи котлони, каквито сигурно всички имате, така, че не изпитвам нужда от още една непотребна вещ. За мен са вредни, знам че въпросът е спорен, но все пак.....

# 12
  • София
  • Мнения: 981
Аз не готвя но претоплям всичко и за големи и за малки.

# 13
  • София
  • Мнения: 134
Всеки ден я ползвам, но не готвя, а само претоплям. Супер удобно ми е. Не бих се отказала от нея.  Peace
Преди няколко години имахме съседи - немско семейство. Те бяха категорично против микровълновата, но отвреме-навреме идваха при нас да им правим пуканки.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 163
Аз също я ползвам  доста често,понеже всичко става много бързо,....много често  правя макарони,картофено пюре....а и всеки сам си решава Simple Smile.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт