Как да давам АМ???

  • 664
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 985
 Здравейте.Имам бебче на 1 месец и от началото сме на фризолак1.На кутията пише,че на тази възраст трябва да пие между 90 и 120гр. Когато започнах да й давам по 80гр започна да повръща по малко/не на фонтан/и да реве часове наред.Трудно й е също да се изхожда, а когато го направи /веднъж на около 30-35часа/ акото й е тъмно зелено и с неприятна миризма.От 3 дена пие по 60гр и плаче по-малко.Напъва се,проплаква като пръцне,свива крачетата или се опъва цялата.Моля ви по-опитните майки да ми кажат какво да правя,защото аз въобще не съм в час.Даже като ни изписваха от болницата ми се ревеше,защото не знаех изобщо как се гледа такова малко бебче и бях несигурна,  че ще се справя.Моля ви за съвет и предваритело ви благодаря.
 Между другото педито ми каза ,че мога да й давам осмо хранене през нощта, защотто винаги ме буди и й го давам.Правилно ли е?Пие също чай на ХИПП против колики и й давам еспумизанЛ, но явно не помагат.Какво друго мога да опитам?

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 00:55 от vivi83

# 1
  • Мнения: 150
Здравей. Първо да ти кажа да не се притесняваш!!! Природата е направила бебчетата много по-издържливи, отколкото изглеждат и то точно с цел да понесат първоначалното свикване на родителите с това, какво трябва да се прави. Това съм го чела и в книги и го знам от доктори, така че - СПОКОЙНО! Имам една таблица, която показва, колко горе-долу трябва да яде бебчо. То зависи както от възрастта, така и от теглото на бебо: втори и трети месец се изчислява: дневното количество храна /общо за всички хранения/ трябва да е около 170 мл. на 1 кг. тегло не бебчето. Ако напр. бебо тежи 3 кг. - общото количество е 510 мл., което разделяш на броя хранения - ако са 6, значи млякото трябва да е около 85 мл. на хранене - в този случай можеш да правиш 90 мл., като не го караш да изпива цялото. За коликите - общо взето правиш всичко необходимо. Единствено можеш да пробваш с друга марка капки /ние сме на Sab Simplex/, но то си е период, който трябва да мине и не може да се елиминира изцяло, с каквито и да било лекарства и чайчета. За акането - по принцип Фризолак съм чувала, че запича. Мартин в момента яде комбинация между Фрисолак и Фрисовом. Фрисовомът е за бебета, които връщат храна и разхлабва стомаха. Понеже пък Мартин много се разхлаби от Фризовома, сега го смесвам 50/50 с Фризолак и засега всичко е добре /до лседващата промяна/. Ако бебето не се изхожда три дни - тогава вече можеш да му помогнеш с термометър. Ако честотата е под три дни - не се притеснявай. А за цвета на акото - чувала съм, че Фризовомът прави акото зелено - за Фризолака не знаех. Акото става зелено и когато на бебето му е било студено - слагай му допълнително чорапки на крачетата - без да го навличаш прекалено. За осмото хранене - не мисля че е добре - по принцип стомахчето трябва да има веднъж на 24 часа по 6 часа почивка, което е най-добре да е през нощта, за да свикне да спи нощем - това е нещо, на което трябва да се научи, защото иначе после на теб ще ти е трудно. Друго не се сещам, освен още веднъж да ти кажа - НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ - с бебчо ще се нагласите постепенно. Важното е, както казваше мъжът ми "да не му се даваш", ще свикнете един с друг и нещата ще се регулират. И аз първият път ревах, като ме изписаха, защото не знаех какво да правя. Поздрави и горе главата!!! Joy

# 2
  • Мнения: 729
Не се притеснявай толкова.Бебето само ще ти покаже колко иска да яде.Ако през ноща се буди и видиш че е от глад-дай му да яде - не го лишавай от нощно хранене  още е много малко да издържи до сутринта без да яде.След време само ще се откаже и ще си направи почивка на коремчето.Що се отнася до зеленото ако - няма нищо притеснително.Бебето или е претоплено или му е било студено.За коликите аз давах-Бейби нос-много бях доволна.Най-важното сега е ти да си спокойна и да не се шашкаш толкова много.Бебчо сам ще ти показва от какво има нужда.Пожелавам ти много хубави моменти с бебо и много много да те радва.Успех в отглеждането му.

# 3
  • Мнения: 475
И ние в началото бяхме на Фризолак и имахме същия проблем.Явно това АМ действа по е дин и същи начин на бебчетата.Който и да съм питала,никой не е доволен от нея.Така че ако искаш смени АМ.В момента на пазара има такъв голям избор...Консултирай се с лекаря,но ти препоръчвам да го направиш.Аз смених 3 марки АМ-Фризолак,Аптамил,Нутрилон и най-накрая Хумана-много съм доволна от нея,а се оказа, че е и най-евтината. Misc Baby Bottle

# 4
  • Мнения: 985
Благодаря ви майчици за съветите.Днес говорих с педиатърката и тя ми каза да пробвам с НАН1.Някой знае ли дали това АМ ще има по-добър ефект?Да го купувам ли или да търся друго?Кое според вас е наи-доброто АМ?

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 00:59 от vivi83

# 5
  • Мнения: 137
виви,
ние сме на НАН ХА и ака всеки ден, а докато беше само на кърма беше почнал посл.месец да ака на 3-4 дни. помагаше ни дуфалак тогава.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
От НАН и Фризолак много бебета се запичат. Ако ще сменяш млякото по-добре си избери друго. Аптамил и Нутрилон са много хубави млека.
Някои бебета (като моето) се запичат и от капките против колики. Така че имай и това в предвид.
Ако се буди през нощта за ядене - давай  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Blagodarq vi mai4ici za suvetite.Dnes govorih s pediaturkata i tq mi kaza da probvam s NAN1.Nqkoi znae li dali tova AM 6te ima po-dobur efect?Da go kopuvam li ili da tursq drugo?Koe spored vas e nai-dobroto AM?
По принцип Aptamil е най-доброто АМ на нашия пазар. В началото и аз започнах с Нан , но след като разбрах и прочетох из форума минах на Aptamil, и съм много доволна Peace
Успех и не се шашкай толкова, всички сме били така Stop. Майчинският инстинкт ще ти подскаже, а за съвети нали има форум  bouquet

# 8
  • Мнения: 881
Здравей,Виви.Честита ти дъщеричка първо-да расте здрава и усмихната за радост на мама и тати.За запека-ние също бяхме на Фризолак,но моята дъщеричка се запече веднага от него,имаше случаи да не се изхожда по 3 дни и на следващият я изаквах с термометър,но моята педиатърка ме посъветва да и сменя млякото-на Милумил1 сме-и от тогава детенце започна да се изхожда всеки ден.За коликите - нас ни спаси единствено и само Инфакол-просто върши чудеса,а също така и чайчето на хип за храносмилане,но коликите са въпрос на време и скоро ще отшумят.Това е от нас-желаем ти успех и дни изпълнени с много детски смях и весели детски игри с малкото ти съкровище. Hug

# 9
  • Мнения: 1 986
  Здравей!Първо искам да те успокоя както са направили мамите преди мен HugОпитай се да се водиш по детенцето-то само си показва по колко да яде WinkИ ние започнахме с АМ през първия месец,въпреки че аз дохранвах,и все още дохранвам с него-първо бяхме на Фризолак-е,не ми се е запичала от него,но повръщаше на фонтан и педиатърката ни препоръча Фризовом-повръщането спря,изхождането стана редовно и като цяло съм доволна от това мляко-трудно може да се каже кое е най-доброто АМ Wink-една майка е доволна от едно,друга-от друго...това,че ще вземеш най-скъпото или най-продаваното не означава,че на твоето дете ще му понесе ConfusedЗеленото ако може и да е признак на претопляне,или колики,или от капките против тях.. ThinkingНо моят съвет е да не сменяш често млеката-купи едно и карай с него Peace

Общи условия

Активация на акаунт