Хайде и за дечковците рибоци да споделим...

  • 1 304
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 755
 Не искам да го превръщаме в астро прогноза , но понеже видях темата за майките на водолейчетата не се стърпях и за рибите да пусна... Mr. Green Синът ми е риби /пък и аз също/ и ще ми е любопитно да споделим за тяхната /нашата/ чувствителна и артистична природа.
Първа аз споделям: Борис е едно много чувствително дете, обаче такова театро може да спретне , че който не го познава ще се шашардиса... хитряга го раздава. Голям бърборко е , но е и малко срамежлив иначе като се отпусне спирачаки няма ... душевадец е голям , абе на майка си мяза ... Mr. Green
 Давайте разкажете за вашите рибоци и нека обменим опит и смешни истории за  нашите дечица рибки. Laughing Пък и не само смешни , ситуации, реакции и решения...
,

# 1
  • Мнения: 1 455
Дъщеря ми е рибка,но е малка.Записвам се да следя темата,ще ми бъде интересно.Познавам много мъже рибки,но жени НЕ и това малко ме притеснява.

# 2
  • Мнения: 5 183
И аз ще следя с интерес. Моя приятелка 4ака малка сладурана да се роди в първата половина на март и много се вълнува, защото няма познати жени от тази зодия.

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Имам си такваз мома в къщи. Много кротка и послушна, всичко дава и раздава, наглежда и се грижи за всички, с безкрайна фантазия ( едни локуми тегли от малка)...
Само за действие не я търси - плува си и си се рее отнесено през времето и пространството, тези понятия за нея са безсмислени и безсъдържателни. Може сутрин половин час да блее в нищото с наполовина обут чорап, след което, в отговор на справедливия ми гняв, ще настоява да ми разкаже с мила усмивка плановете си за дресировка на делфини през остатъка от живота си и сънувания "снощи или май преди 4-5-10 дни, абе кажи го месец или там някъде", сън. УжасТ някакъв (ще ми е прясно, че преди малко се стягахме за училище Joy)!

# 4
  • София
  • Мнения: 191
И аз се включвам. Много се радвам за хубавата темичка. Моето момче също рибка.
Дани също е много чувствителен (даже някой път мисля, че направо е прекалено). Голям инат е, каквото си реши това трябва да стане, но добре, че можеш да се спазариш с него, особено ако му изнася . Laughing Много обича да раздава команди и все знае как да ни отговори. Голям бърборко е.  Joy
Ще следя темата с интерес и ще се радвам да споделяме опит в отношенията с децата рибки. Grinning

# 5
  • Мнения: 755
Имам си такваз мома в къщи. Много кротка и послушна, всичко дава и раздава, наглежда и се грижи за всички, с безкрайна фантазия ( едни локуми тегли от малка)...
Само за действие не я търси - плува си и си се рее отнесено през времето и пространството, тези понятия за нея са безсмислени и безсъдържателни. Може сутрин половин час да блее в нищото с наполовина обут чорап, след което, в отговор на справедливия ми гняв, ще настоява да ми разкаже с мила усмивка плановете си за дресировка на делфини през остатъка от живота си и сънувания "снощи или май преди 4-5-10 дни, абе кажи го месец или там някъде", сън. УжасТ някакъв (ще ми е прясно, че преди малко се стягахме за училище Joy)!
Хаха това бях аз като малка , а сега и синът ми е така...., но има светлина в тунела с възрастта се контролираме повече и не се отнасяме така...е... не чак толкова де. Crazy Иначе сме много симпатични и малко бавни, но пък забавни... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 455
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/387/58/  Не знам дали сте го чели,на мен ми беше интересно.Иначе дъщеря ми отсега я виждам ,че ако не е сигурна в нещо не го прави,за разлика от сина ми.Той като прохождаше се пребиваше на всяка крачка,тръгва и не мисли,докато дъщеря ми-рибката ако не е сигурна изобщо не се наема.До сега не помня да е падала лошо,ми тя почти даже не е падала Laughing

# 7
  • Мнения: 2 237
Моята рибка също е много чуствителна,но и хитра като лисица.каквото каже го постига,най-често тактически.Никога не забравя -ако например си е наумила че ще вземе куклата  а аз не и я давам,може посред нощ да стане и тайничко от мен да си я вземе,но го прави.
Артистична е ,да .Много копира.Обича да пее и танцува.Гушка се и е много любвеобвилна.Обича да контактува с хората и специално при нея срамежливостта трае секунди.После всички биват опиянени от чара и.
Но е много нежничка,една такава като порцелан....И все пак според мен нежността им е само заблуда,те са едни много силни личности.
Добрички са ,някак си по своему.... Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 455
Близначе и моята много се гушка Heart Eyes Направо е една такава много нежна.Сина ми рядко търси прегръдка,докато тя идва през две три минути за да ме гушне.

# 9
  • Мнения: 1 272
Моята рибка е малка, но виждам че вече започва да се усеща. У дома се слуша нейната дума, ако ли не да не си наблизо hahaha.С интерес ще следя опита ви с по-големите рибоци  Laughing

# 10
  • Мнения: 533
Имам си и аз една рибка в къщи, много чувствителна, но и много опърничева, никой не трябва да и прави забележки или да и повишава тон, тя знае най-добре как се прави всичко, науми ли си нещо, винаги го постига. Освен това е с безкрайна фантазия, може да нареди всички те си плюшени играчки и с часове да измисля някакви истории и да си играе с тях, като историйте винаги са свързани с вълшебства, фей и др. подобни. Като играе с други деца, почти винаги тя измисля ролите, в които всеки да се вживява, наистина е артистична и търси изява. Но иначе да не я накараш да свърши нещо, голяма хитруша, ще изкара хиляди доводи, за да не го направи, често това ме дразни  ooooh!, особено когато сутрин бързам за работа.
Друго, което мога да кажа е, че много обича животните, иска да си има жив тигър, гепард, леопард или в краен случай маймунка  Joy, историите и филмите с животни са и любими и доскоро се ядосваше, че кучетата и котките не говорят както по филмите.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата е рибка. Много е чувствителна и любвеобилна. Страхотна бърборана е и много общителна. Когато не й изнася нещо се прави на разсеяна. Много е злояда и й личи- на 6 г. е 15 кг. Страшно обича животните и иска да ги лекува.

# 12
  • Мнения: 215
И моята мома е рибка. Чувствителна и много срамежлива, но като се отпусне не можеш е спреш. Много бърбори. Също  си фантазира. Обича много животните, имаме почти всички плюшени, но искала да си има има живи и най-вече жив тигър и жив мечо. Обича да пее и танцува. Много е злояда.

# 13
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Енергичен,бъбрив даже прекалено шумен,любвеобвилен.Напоследък е захитрял много.Дойде прегръща ме ,прави ми прическа говори едни приказки."Мама е принцеса,много те обичам,мойта мама много хубава и т.н."
Като му се скараш или се разплаква бързо или пък  точно обратното започва да се инати много здраво.Все тича,скача и вика.Общо взето е послушно и добро дете.

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Аз пък си имам две риби вкъщи.  Laughing Мъжът ми е риба и малката също. Дъщеря ни се роди на следващия ден, след като празнувахме неговия рожден ден.
Във всичко написано дотук откриваме по нещо, което не липсва и в нашия случай. Дъщеря ми (през март ще навърши 3 г.) е безкрайно изобретателна, когато си науми нещо, не отстъпва, щом реши, че трябва да е нейното, напоследък взе и да хитрее. Освен това обича да раздава заповеди, абе пробва се да ни върти на пръста. Но пък и ние не се даваме.  Grinning
Иначе е много будно и интелигентно за възрастта си дете, голяма бърборана, от всичко разбира и за всичко се тревожи (баба да не си забрави очилата, мама да не закъснее за работа, тати да не го хване ток и т.н.). В това отношение прилича на дядо си, на когото е кръстена. И той беше такъв - на всички се хвърляше да помага.
Освен това е много артистична, но то при нас явно е заложено (прадядо - художник, дядо - актьор, тати - музикант и композитор, мама - пише). Забелязахме, че е много музикална - без проблем повтаря музикални теми, които съпругът ми й подава. Пее добре и обича да танцува. А и гледам, че рисува доста сносно за възрастта си.
Обожава конете. Домът ни е вече задръстен от коне във всякакви размери. Онзи ден имахме гости - циркови артисти на коне, и преди да дойдат тя ме пита: "Сега нали ще доведат и големия кон?"  Laughing На въпросния наистина огромен кон я качихме през лятото и тя още за него говори.
Напоследък много обича да се гушка и да раздава целувки на хората, които обича. Аз и баба й, която я гледа от съвсем малка, сме "най-красивите принцеси". Представа си нямам откъде й хрумна.  newsm78
За стоенето с един чорап съм напълно съгласна. Снощи имахме такъв случай. Събу си едната пантофка, заитани се и цяла вечер стоя така. Като рече да се инати, става лошо. Виж, по това прилича на татко си.  ooooh!
Инатът май е основен проблем на всички риби. Но пък иначе са много нежни и чуствителни. Много раними са също така. Обичат да премълчават и преживяват неприятностите в себе си, без да товарят околните с проблемите си. Но пък са истински хлъзгави в отношенията. Абе, това да им е кусурът.  Grinning

Поздравления за хубавата тема   bouquet Ще се радвам да обменяме опит. А може като стане топло да си направим и едно рибешко парти. Така като гледам повечето рибки са на близка възраст и ще им бъде забавно. Ккаво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт