Детски клуб-какво искате за вашето дете и за вас?

  • 1 610
  • 30
  •   1
Отговори
Идеята за просторно, чисто, светло, оборудвано и оживено по детски и безопасно място, където децата да се забавляват в различни кътчета от актьори или сами под наблюдението и грижите на персонала, докато вие бъбрите с приятели и други родители непосредствено до отделенията за игра би била чудесна за малчуганите и грижещите се за тях, нали? Какво място /клуб, център за забавление, както искате го наречете Simple Smile / липсва на вас и на децата ви. Бихте ли искали понякога да ги оставите дори за час-два да гледат куклена приказка, да научат нещо ново, да контактуват с връстници, докато вие свършите нещо за себе си? Споделете кое ви харесва и кое не в подобни клубове, какво да се промени, за да сте удовлетворен вие. Колко често ходите на такива места и защо?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Да определено бих искала да има фитнес центъри с детски кът,смятам че ще е супер за майките,чиито деца не посещават ясли и няма на кой да ги оставят дори за 2 часа,като мен например. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 455
Общо взето където и да отида с детето все се празнуват рожденни дни.Така,че трябва или клуба да е огромен,за да поеме една част празнуващи и други желаещи да играят.При нас в района няма никакви клубове,та на първо време искам един и за нас.

# 3
  • Мнения: 2 005
Страхотна идея!Няма да е зле докато си пийнеш кафенцето и да отдъхнеш за 30 минути. newsm78
Винаги съм си мечтала и съм се чудела,защо няма заведение,където докато се видиш с приятели,някой от персонала да занимава детето ти ThinkingСупер ще бъде Joy Joy Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Точно вчера се изправихме пред 2 проблема:
Детето ми още не ходи на ясла и се гледаме в къщи.
Естествено той няма къде да изразходи енергията си
особено когато навън е студено и излизаме рядко.
Решихме поне 3 пъти в седмицата да го водим за по час
- два в детски клуб където може да играе с други дечица.
Първо отидохме в Ментов Носорог срещу Южния парк -
естествено Рожден Ден. Оттам решихме да отидем в Арена-та,
но друга изненада - само за деца над 3 години, а синът ми е на 2.
Така безрезултатно се прибрахме като доста добре се повозихме.
Все още клубовете са много малко според мен и с недостатъчна
площ за игра особено когато има РД или друг празник.
Трябва да се помисли върху това. За заведения изобщо не споменавам
- просто аз досега не съм виждала такова и мечтата ми е да си направя
някой ден  Praynig

# 5
  • Мнения: 5 255
...просторно, чисто, светло, оборудвано и оживено по детски и безопасно място, където децата да се забавляват....

Такова чудо няма /поне за сега/ Tired

Моите представи /или мечти  Mr. Green/ за такъв клуб са :
- Помещение 200-500 кв.м;
- Квалифициран персонал /педагози и т.н./;
- за 2-4 деца да се грижи 1 човек от персонала;
- Кътове за игри и забавления според възрастта на детето /а не меле в съоръжениета с топките - сещате се да става мазало ако има по-големи хуни  ooooh! / ;
- Креативни играчки ;
- Помещение за спане /ако детето се остави за гледане/;
- Кът за хранене или кафе за родителите;
- Настилките - в никакъв случай мокет /както е в повечето клубове  ooooh!/ ;
- Охрана;
- Недопускане на болни деца - тук е много сложно  ooooh!, но за мен е критерий;

 ooooh! За сега зациклих, но и това не е малко  Wink
Ще допълвам като се сетя нещо  Grinning
Мечти, нали  Mr. Green  Crazy

Темата не е ли за подфорум НАШИТЕ ДЕЦА  newsm78


# 6
  • Мнения: 4 371
Освен всичко изброено до момента от момичетата(това с детските рождени дни наистина е отврат), е добре мястото в което родителите чакат да е по-просторно и самото заведение да предлага повече неща. Да е наистина заведение, а не чакалня, защото детето ако е под три години, повечете кътове не позволяват да го оставиш.
И какво се получава - детето ми е на две, искам да играе, но трябва да вися на един сок минимум един час.

# 7
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
В нашия град въобще няма клубове от този тип.
Най-много някоя от тези клатещите се колички пред заведението/и то само лятото/
А има и едно с пясъчник,две къщички на Чико и пързалки но там става лудница и постоянно търчиш да разтърваваш деца.Остави настрана че стават на прасета.
Така че всичко което се направи е добре дошло. Hug

# 8
  • Мнения: 2 700
Тъй като въпросът ми звучи зададен с подтекст "има ли празна ниша в този вид бизнес", бих казала че за деца във възрастовата група 7-10 години никъде няма никакви места за забавления. А също и места за празнуване на рождени дни.
На някои може да прозвучи странно да се говори и пише за клубове за по-големи деца, но в тази възраст децата са все още деца и искат да си играят и хабят енергия, а варианти почти няма - сещам се за Коколандия през лятото (на открито) и в някаква степен Патиланци (до болка познато и омръзнало).

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 18:52 от solaris

# 9
  • Мнения: 1 895
На първо място за мен е персонала! Още не ми е минал яда към вече бившите девойчета от Софияленд, които ми загубиха детето на Коледното парти на форума през 2003 година Naughty Трябва да са хора със сериозно отношение, а не разсеяни блейки, които нямат понятие от деца!
Нужно е да има не само кътове за игра, но и тихи занимания като оцветяване или четене на приказки - дъщеря ми е с очила с висок диоптър и  предпочита да оцветява или да пее, отколкото да се катери, докато брат и предпочита да скача, отколкото да си седи на дупето. 
Кътчето за родителите трябва да е уютно, дали ще е само кафе или фитнес или зала за танци  - това според възможностите и идеите на собственика на клуба.
Добра идея са мониторите за наблюдение на залата за игра, в която са децата.
Общо взето като цяло детските клубове, които сме посещавали досега са разочароващи...

# 10
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Освен всичко изброено до тук, искам да спомена и играчките! В повечето клубове играчките наистина са качествени, но.... счупени или несвирещи, защото са им свършили батериите! Ами много ми е дразнещо детето ми да отиде на такова място и да си играе с развалена играчка или да натиска бутончетата уж да издаде някакъв звук ама няма никой! В последните два клуба в които ходих останах много разочарована от играчките - счупени колички, избодени очи на куклите, скъсани плюшки, не свирещи  играчки!
 Много зле, а се водеха едни от хубавите клубове! Confused

# 11
  • Мнения: 4 841
Уф, книга мога да напиша по този въпрос... Много от нещата са ги споменали преди мен, ама ще ги повторя, за да е по-систематично:
- Персонала да е ОТГОВОРЕН, писнало ми е от "ангажирани" аниматорки, които стоят до детето като пън, гледат някъде зад тебе (замислени в свои си неща) и само отбелязват присъствие
- Да е МНОГО широко, светло и проветрено (ако е затворено помещение), да е перфектно обезопасено, ако е градина
- Да има разнообразни играчки - не е задължително да се тича и скача, може пък на детето да му се рисува точно в този момент
- Прословутите рождени дни - ами да се обособят места за рождени дни и места без рождени дни. Обикновено събота и неделя навсякъде е заето; в някои клубове казват: "Влезте, но само за 30 минути ДОКАТО ИЗЧИСТИМ, че след това има рожден ден... Ужасно!
- Във всички сега съществуващи клубове продават чипсове, снаксове, шоколади и т.н. и т.н., аз поне плодове не съм видяла в нито един.
- Мястото за родители трябва да е уютно. Малко е тъпо да те плеснат на пластмасов стол.
Ако се сетя още, ще пиша пак

# 12
  • Мнения: 1 734
Трябва да повторя писаното до сега, но това че няма място за игра за не рожденни дни е дразнещо. Аз на практика не мога да си заведа детето да играе някъде защото винаги се организирват р.д.
На мен лично по ми допада идеята да има детски кът към заведения за възрастни, а не обратното.

# 13
  • Мнения: 1 599
Точно сега много страдам по този въпрос....... идва рожденият ден на синът ми и не знам къде да го правим... От една страна ние сме 20 възрастни.... без които не може..... а децата са едва 5... не мога в нас да го направя... не мога в детски клуб.... а в ресторантите просто малкият просто полудява.... той трябва нон стоп нещо да прави....

Та съвет към хората, които имат ресторанти.... да има 1 стая само за деца с 2 момичета,които могат да ги забавляват...... лелееее всяка седмица ще ходим (ако въобще си намерим място понеже съм сигурна че заведението ще е пълно нон стоп). Ресторантите,които предлагат външна градина с играчки по-могат да се намерят(както и кафетата),но за студа какво правим...

# 14
  • Мнения: 6 206
Ами да ви кажа всичко сте изчерпали
Направо сте дали ноу хауто  Simple Smile
Ако този някой, който търси празната ниша, наистина ви прочете нещата, той е готов отвсякъде...
Откъде мислите, че дойдоха моите първоначални насоки - само и единствено бг мамма. Никой който присъства на мое парти или е посетител, не може да каже, че се занимавам с това от толкова кратко време, всички си мислят, че го правя от години. Голям майтап.
На новото място съм изпълнила всичките препоръки, да дам отчет  Wink, единствено квадратурата не можах да захвана /200-500 кв.м./, но с градината става толкова.
Сега става малко, нооо много, много уютно.

Общи условия

Активация на акаунт