след секцио

  • 1 012
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
мами, колко време след секцио мога да почвам с коремните преси и други упражнения,операцията ми беше преди 17 дни,вече неусещам че съм била оперирана но ме е страх да не стане нещо.И мога ли да почвам да бягам,че имам да свалям 12кг и корема ми е отвратителен  Cry

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Изчакай поне още няколко месеца!Не забравяй,че все пак секциото е коремна операция и си иска своето време да заздравее!

# 2
  • Мнения: 163
Моята генеколожка е хирург и каза че след втория месец дори е задължително да се започне с коремните преси, защото иначе се свлича цялата маса натрупана по време на бремеността и после става значително по трудно да се разнесе и да се стегне корема(аз лично правя коремни от 50 ден след секциото и нямам никакви проблеми, напротив чувствам се чудесно),но за тичането и скачането,каза че е абсолютно противопоказно поне до 6 месец след раждането и въобще каквото и да е друсане.

# 3
  • Мнения: 2 673
Гинеколога ми ме посъветва да започна месец след раждането. Мисля обаче, че е нужно малко повече време, защото физическото натоварване в първите два месеца и без това е достичка Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 237
На мен ми препоръчаха да изчакам три месеца.Но пък и аз се възстанових ужасно бързо де.Май за всеки този период е различен.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 128
На нас ни казаха че може да се почне с лека гимнастика 2 месеца след секциото. И постепенно да се натоварва. След 6-тия месец вече може да се тренира.
Аз чакам да стане на годинка, че не ми се прави нищо Simple Smile

# 6
  • Мнения: 689
Аз родих на 14.01. Вчера ходих на контролен преглед и питах доктора. Той ми каза да поизчакам още десетина дена и после няма проблем, щом се чувствам добре.

# 7
  • Мнения: 2 498
Лично аз започнах месец след секциото Peace зависи как се чувстваш...

# 8
  • Мнения: 5
здр ако те е страх да правиш кор преси все още си купи колан аз така бях почнах коремните преси след 2м и се чуствам добре

# 9
  • Мнения: 2 159
аз още не съм почнала, а и покрай грижите за беба нямам никакви сили за упражнения Sad

# 10
  • Мнения: 344
Започнах да спортувам 2 месеца след операцията!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И на мен ми казаха да изчакам 3 месеца. Но най-добре ще ти отговори доктора, който те е рязал.

# 12
  • Мнения: 1 029
Аз пък бях чувала специално за коремните преси и по-натоварващите упражнения, че трябва да се изчака 6 месеца  Shocked Иначе лека гимнастика можело и доста по-рано, ако жената се чувства добре. Не знам дали в действителност е точно така  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 352
Аз пък бях чувала специално за коремните преси и по-натоварващите упражнения, че трябва да се изчака 6 месеца  Shocked Иначе лека гимнастика можело и доста по-рано, ако жената се чувства добре. Не знам дали в действителност е точно така  Rolling Eyes
Моят опериращ лекар ми каза същото!

# 14
  • Мнения: 8 917
Минимум след 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт