Почернели зъбки....

  • 1 697
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Имам един въпрос от името на моя приятелка.Детенцето и е на 1г. и 8м.,момченце.Има доста зъбки вече,но проблема е,че почти всички са почернели и се рушат.Не е пил АБ често,1-2 пъти най-много,не е боледувал сериозно.На какво ли може да се дължи?Тя,разбира се ще го води на зъболекар,но все пак да знаете нещо по въпроса?
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Ако му е давала много сладки неща и шоколад, почти със сигурност мога да кажа, че оттам идва проблема. Една моя приятелка имаше същия проблем с детето си. Те никога не го ограничаваха от нищо за ядене, купуваха му много шоколади и сладки неща ( още когато беше около годинка) и като започнаха да му никнат зъбките всички бяха черни. Ходиха на доктор и той им беше казал, че проблема е сладкото.

# 2
  • Мнения: 539
Прием на калций, минерализация, и сладкото май има значение.

# 3
  • Мнения: 207
АЗ съм на същото мнение че трябва да се ограничат сладките неща
задължително трябва да се консултира детето със стоматолог,тези зъбки трябва да се запазят защото ще се сменят чак на 5-6 г. възраст

# 4
  • Мнения: 1 329
Зависи с какво се храни детето, дали приема достатъчно калций, например. Дали е пило и дали още пие от шише през нощта. Сладките неща под формата на шоколад на влияят много.

Да заведе детето на детски стоматолог и ако зъбите са почнали да се рушат вече да се опитат да му направят пломби или да  сложат коронки на всички проблемни зъби. Мазането със сребърен нитрат няма положителен ефект. Тези зъби ако не са пломбирани или с коронки ще се разрушат много бързо дори и със сребърен нитрат.След още 2 години ако не се вземат мерки зъбите ще са страшно разрушени и ще почнат да болят, също се получават гангрени.
 Иначе казано трябва да действа много бързо ако на тези зъби има вече дупки. Тук има една мама с подобен проблем, ако се разровиш из темите ще намериш, тя беше решила проблема в София при детска стоматоложка, доколкото си спомням. И друго нещо, което много рядко се коментира от стоматолозите, ако млечните зъби са разрушени при допира на корена който е инфектиран с новият зъб, инфекцията се предава и на новият постоянен зъб. Може той да се появи здрав, но вероятността да има кариес в ранна детска възраст е много голяма. Кажи на твойта приятелка да не се притеснява, просто да намери добър специалист.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 23:47 от Biskara

# 5
  • Мнения: 5 525
Зависи с какво се храни детето, дали приема достатъчно калций, например. Дали е пило и дали още пие от шише през нощта. Сладките неща под формата на шоколад на влияят много.

Да заведе детето на детски стоматолог и ако зъбите са почнали да се рушат вече да се опитат да му направят пломби или да  сложат коронки на всички проблемни зъби. Мазането със сребърен нитрат няма положителен ефект. Тези зъби ако не са пломбирани или с коронки ще се разрушат много бързо дори и със сребърен нитрат.След още 2 години ако не се вземат мерки зъбите ще са страшно разрушени и ще почнат да болят, също се получават гангрени.
 Иначе казано трябва да действа много бързо ако на тези зъби има вече дупки. Тук има една мама с подобен проблем, ако се разровиш из темите ще намериш, тя беше решила проблема в София при детска стоматоложка, доколкото си спомням.
Peace
При моята дъщеря проблема беше такъв - На дъщеря ми развалените зъбки са пломбирани, разрушените са с коронки. Лично за мен е глупост да оставиш детето си повече от 4-5 години с изгнили зъбки, намазани със сребърен нитрат, разрушени и черни. В момента когато Мария се усмихме въобще не личи че зъбките отпред всъщност са с бели пломби и коронки. Ако се интересуваш, пиши ми на лични за координатите на докторката.

# 6
Вероятно се касае за кариес на ранното детство.. ако детето още приема  подсладени сокове и млека  вечер.Да се мият забките редовно и да се избягва храненето след това..да се консултират със стоматолог, тъй като може да бадат засегнати и постоянните..моя приятелка имаше подобен проблем с момиченцето си..но навременното лечение реши проблеме й в момента никнат постоянните забки и те са без проблем.

# 7
  • Мнения: 1 983
Вдигам темата, защото и на мен това сега ми е болна тема.Вики е на 2г 8м, не мога да кажа, яде много сладко, даже напротив, много рядко яде по 1 парченце шоколад или някой желиран бонбон, но въпреки това забелязах, че на едното й предно зъбче отгоре са се появили 2-3 малки тъмни точици.АБ е пила, защото си е болнава.Отделно от това свеки ме наплаши, защото на мъжът ми като малък около 3 год възраст са му се отчупили зъбите, според нея заради много АБ, които е пил, но е ядял и адски много шоколад newsm78.Вмомента търся детски стоматолог, но не искам момиченцето ми да е с почернели или разрушени зъбки. Sad

# 8
  • Мнения: 5 525
Медсто,,- -Д-р Николета Маркова. Тя е детски стоматолог.  ТЕЛ. 981 00 00. Носиш здравната книжка на детето защото работят с касата.

# 9
  • Мнения: 819
На моя близка приятелка по същия начин и са и казали,че е от минералната вода-Торн спринг

Общи условия

Активация на акаунт