Как да се успокоя

  • 2 647
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета!
Сигурно моите притеснение ще  Ви се сторят смешни, но аз наистина изпадам в паника от всякъкви дреболии!Преди година направих спонатен аборт в 8 г.а. , сега отново съм бременна и е нормално да се притеснявам дали този път ще премине всичко нормално.Но аз изпадам в паника почти от вси4ко дали не вреди на бебето.Онзи ден измих съдовете с Роли и има хлор , после прочетох 4е не трбява да ползваме прахове с хлор.Влязох  в един току що ремонтиран апартамент и направо щях да припадна от миризмата на лак върху прозорците.Бързо излязох ,но отново много се притесних ужасно , че нещо съм навредила на бебчо.Но върха беше когато вчера коелга дойде на работа и каза че само направили 4 рентгенови снимки  Shocked.Цял ден го избягвах като прокълнат.Направо майка ми каза ,че съм полудяла и не можело да вляза в изолатор!Не мога да се успокоя , при това братовчед ми  е роден сляп и знам какъв ужас изживя семейстово ми и неговото също през цялото това време !Как да се успокоя  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 1 243
Колкото повече се притесняваш толкова повече вредиш не себе си и на бебо.Мисли положително и всичко ще бъде О.К.Единствено ако се притесняваш от спонтанен аборт си почивай повече.
Успех и само усмивки! Laughing Laughing Party

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
това зависи единствено от теб!
каквото е писано да се случи, то ще се случи, независимо от всичко. успокой се и се наслаждавай на бременността си. ако я караш така, до края ще откачиш. а тепърва ще ти трябват нерви за бебока.
мисли позитивно!!! и недей да се вманиачаваш толкова за всичко. така според мен е по зле за бебчо.

# 3
  • Мнения: 1 877
Разбирам страховете ти,защото аз съм същата паника - вдигнах малко Т ,когато бях в третия месец и щях да се побъркам от притеснение,но нали знаеш ,че човек колкото повече се страхува,толкова повече има вероятност страховете да се реализират.Затова - малко повече оптимизъм ти желая!

# 4
  • Мнения: 4 546
аз нещо не разбрах-на теб ли са ти правили ренгенови снимки?

# 5
  • Мнения: 598
всичко ще е наред ако вярваш че ще бъде! И аз бях на твоето място, първата ми бременност завърши със спонтанен аборт, забременях пак 6 месеца след това и се страхувах, но се стараех да съм заета с положителни мисли и да съм спокойна. Намерих си добър лекар, който ми действаше много успокояващо, на работа ми беше спокойно и всичко мина наред. Не се притеснявай, бебчо е доста защитен в теб, нещата които сега са ти изкарали акъла не биха му навредили ей така. Споко. Много е важно да си осигуриш спокойна среда. Ако миещи препарати с хлор те притесняват, ами не използвай такива. Опитай се да събереш всичкото спокойствие и търпение които можеш да намериш и успешно бременеене! А след някой и друг месец здраво и хубаво бебче!

# 6
  • Мнения: 236
Благодаря Ви!
Опитвам се да се успокоявам , но май не ми се отдава много много Embarassed
Не Херелина ,нена мен са ми правили снимки ами на мой колега  Simple Smile.ама като каза 4е само направили 4 броя , си помислих че самият той е радиоктивен ,колкот и смешно да звучи  Embarassed
Майка ми каза , че съм Луда  BlushАма аз взех да си мисля 4е е права   Simple Smile!

# 7
  • Мнения: 1 032
Поглези се малко, купи си нещо хубаво и напълно безполезно, чети книги, гледай комедии, прави неща, които са ти приятни и се наслаждавай на усещането че си бременна. Колкото по- малко мислиш за негативни неща, толкова по- добре. Напълно те разбирам, знам какво е да си в постоянен ужас, че нещо лошо може да се случи. Но ти сама трябва да излезеш от това състояние. Недей да задълбаваш, защото ще се побъркаш. Бебчето, което расте в теб не е толкова крехко и беззащитно- нищо няма да му стане от един препарат за чинии. Леко бременеене.

# 8
  • Мнения: 4 546
хе-хе като по анимационните филмчета Joy
за миризмата на лак - ами и да не съм бременна пак не ми понася. а и е нормално носът ти да е по-чувствителен сега  Wink
пази се, но не се вманиачвай  Wink мисля, че колкото повече време минава, толкова по-спокойна ще си. както са те посъветвали и другите момичета - опитвай се да се разсейваш с нещо  Simple Smile леко бременеене   bouquet

# 9
  • Мнения: 476
Мисля, че с тия притеснения повече си вредиш, от колкото с роли,лак и каквото там друго....
Аз също съм много "шашната" по принцип, но чак така не си позволявам. Бебето усеща когато си напрегната, притеснена, както и когато си спокойна и радостна, така че му достави спокойствие и радост вместо да се вманиячаваш в глупости! Не забравяй, че все пак самия процес на бременеене е създеден така, че бебето да е максимално защитено! То ако можеше от вдишване на нещо си веднъж или от миене с хлор да му стане нещо - здравите бебенца щаха да са малцинство. В смисъл, че за 9 месеца колкото и да  се пазиш все нещо макар и минимално ще направиш. Така че горе главата и се радвай!!!! Бременността е повод за радост, а не за притеснение!!!  Hug

# 10
  • Мнения: 236
Ми то аз осъзнавам , че трбява да съм спокойна , ама !
Сега съм 5 седмица - 7г.а..Още  не съм  чула сърчицето на малкото мъниче , и трябва това да стане другата седмица според лекарят .Миналият път беше кухо яйце, така че си мисля  че като чуя сърчицето му как бие , ще се успокоя и аз !  PraynigНадявам се този път всичко да е на ред , както и го желая всички отсанали бременни , а на тези с вече родени мъничета- много здраве и щастие ! Hug

# 11
  • Мнения: 155
Наистина се опитай да се успокоиш и да не мислиш, какво би могло да се случи.....Аз също като теб на моменти изпадам в паника-сега съм бременна в осми месец с третото ни детенце,а второто ни се роди точно в този период и беше много тежко...... опитвам се да не мисля за това,но веднъж като се е случвало.....е доста трудно ......Слава Богу синът ми е добре и е много щастлив,че ще става батко, а кака му още повече,че ще има сестричка....Всичко ще бъде наред! Трябва наистина да го повярваш! Лека бременност!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Миличка,наистина трябва да се успокоиш!Не се вманиачавай толкова сега-представи си каква ще бъдеш като се роди бебето-киха,кашля,пъпки,плач-тогава съвсем ще се паникьосваш,а бебетата имат нужда от спокойни и силни майки!Аз работих до началото на седмия месец в друг град-пътувах с автобуси като луда,голямо напрежение беше в работата,но не се шашках като теб от всичко.В средата на седмия месец паднах жестоко по едни стълби-уплаших се,но щом лекаря ме прегледа и каза,че всичко е наред се успокоих!Ходихме с мъжа ми на почивка-прекосихме цяла България.Изгорях зверски,докато бяхме на риба/даже се шегуваха с мен,че ще родя негър-така се изпекох/.И след всички премеждия ела да видиш сега какъв юнак си имам-целия вход не може да спи от него!
Не се притеснявай толкова,защото наистина не е добре за бебето!
 newsm10

# 13
  • Мнения: X
 Ще се притесняваш винаги, до момента в който не видиш бебчето си живо и здраво ! Peace Всяка майка го изживява това и си е напълно нормално. Peace Но помни, че психическата ти нагласа има ОГРОМНО значение за всичко! Peace Вярвай че всичко е наред - за да бъде наред!  PeaceИ още нещо....не дърпай дявола за опашката, Naughty просто знай , че каквото е писано това ще стане и гледай да си максимално спокойна, за да се развият благоприятно нещата. Hug

# 14
  • Мнения: 453
И аз бях голяма паника като бях бременна. Ако ви кажа какви глупости ми манаваха през главата... С никой не съм споделяла, за да не ме мислят за луда! Сега вече след като родих и виждам, че не е имало смисъл...
Малък пример: не си лакирах ноктите за да не навреди лака на бебето! Как не е имало кой да ме fight
Вече ми мина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт