На вън ?

  • 1 005
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте, казвам се Ваня
Нова съм в форума и затова ще ме извинирте ако не мога да се ориентирам още.
От 10 дена имам моето ангелче! Heart Eyes
Кога мога да я изкарам за малко на вън при хубаво време?

# 1
  • Мнения: 1 877
Ами по книгите пише,че през зимния период бебето може да излиза навън след навършванети на 1 месец,а по мнение на моето педи - може след 20 ден. Но трябва да е добре облечено и навън да не духа и да няма мъгла

# 2
  • Мнения: 2 082
честито бебче! не бързай да го изкарваш в това грипно време...защо не постоявате по малко на терасата например,ако е слънчево

# 3
  • София
  • Мнения: 1 424
стига да няма вятър и да не вали, ако е над нула градуса.
обаче преди това слагай бебока до отворен прозорец за по няколко минути на ден добре облечен и така увеличавай времето всеки ден.
нашето педи ни каза да не го пече  бебчо директно слънцето по лицето.
ние сме на 47 дни и днес ще излизаме следобед. вече имаме няколко разходки, като включително единият път ( тази събота ) ни заваля сняг.  #Crazyнищо му няма на бебока, въпреки че аз бая се притесних.
а що се отнася до грипа, гледай никой да не се надвесва над количката. иначе грип може да хване и у дома.
разходките са здраве, така че гледай да го извеждаш често Laughing

# 4
  • Мнения: 689
Честито бебче!!!!!!!! Да ти е живо и здраво и много да те слушка!
Ако температурата е над 5 градуса, няма мъгла и вятър, можеш да изкарваш бебето след 10-ия ден.
Температурите сега са по-ниски и не рискувах до сега, но вчера педиарърката ми каза, че мога вече да изкарвам Криси за по 5 мин. на в-х в двора. Даже сега отивам да го приготвям за на вън.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 243
честито бебче! не бързай да го изкарваш в това грипно време...защо не постоявате по малко на терасата например,ако е слънчево
Или на отворен прозорец.Аз още не съм излизала и то само заради грипа,а много искам.

# 6
  • Мнения: 1 032
Започни първо с излизане на терасата. Облечи бебче като за разходка и излезте за 2-3 минути. На следващия ден увеличи времето на 5, после на 10 минути и така. След това вече излизайте смело и навън. Когато изкарваш детенце обаче времето трябва е сухо- да не вали дъжд или сняг, да няма мъгла и да не духа силен вятър. Мойта дъщеря се роди през пролетта, така че не съм имала дилема за температурата навън. На моя приятелка дъщерята е родена през февруари и тогава педито й беше  казало, че могат да излизат и на -5 градуса, ако студът е сух (нещо трудно достижимо в Бургас). Честито бебче   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 891
!естито бебе Simple Smile Мамите вече са ти казали всичко. Не му мисли толкова, разходките са здраве.

# 8
  • Мнения: 9 990
Честито!  bouquet
Аз на твое място бих била на вън-гледам, 3 градуса е, слънце има.....не духа....ако и ти се чувстваш добре-какво ви пречи да се разходите за половин час.Моята дъщеря е февруарче и си излизахме рано, а беше студена зима.

# 9
  • Мнения: 47 898
Започни първо с излизане на терасата. Облечи бебче като за разходка и излезте за 2-3 минути. На следващия ден увеличи времето на 5, после на 10 минути и така. След това вече излизайте смело и навън. Когато изкарваш детенце обаче времето трябва е сухо- да не вали дъжд или сняг, да няма мъгла и да не духа силен вятър.    bouquet
моя син се роди януари,и времето беше мн лошо,темп бяха по -15 градуса,така че когато бяха около -5 започнах да го извеждам
мисля че сега времето не е истински зимно,и можете да излизате на кратки разходки на открито и без контакт с мн хора!

# 10
  • Мнения: X
 Според мен е рано още. За една що -годе ползотворна разходка навън за детенце си е нужно поне 1 час. А за го изведеш един час навън през зимата, трябва първо да е привикнало към това време...в смисъл както са ти обяснили по-горе мамите- първо 5 минути, на следваия ден 10, после пак 10 , после 15 и така до 1 час. После започни за по 1 час да го оставяш при слънчево време на терасата няколко пъти и чак тогава го извеждай навън с количката. Не бързай толкова, те първа предстои хубавото за децата време и няма изобщо да се застоявате в къщи Peace. Сега е много грипаво време - не рискувай Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Ваня,ще ти разкажа как ние започнахме да извеждаме бебо.Родих го на 06.11.2006,беше сравнително по-топло от сега.Педито каза,че в по-топлите дни мога да го извеждам след 10-ия му ден.От 5-ия ден започнах всеки ден на обед да го изнасям на балкона на слънце,като увеличавах времето и на 11-ия ден бяхме навънка с количката за 1 час.След това го извеждах всеки ден/ако времето позволява/.Твоето бебенце е наистина много мъничко и трябва добре да претеглиш плюсовете и минусите на излизането заради грипа.Все пак и на терасата е решение за бебето,знам,че и на теб ти се излиза.....

# 12
  • Мнения: 1 666
Използвай максимално хубавото време! Щом Т е над 0градуса, не вали, няма вятър или мъгла - излизайте! Първо на тераса или отворен прозорец за по няколко минути, постепенно увеличавате времето и тръгвате с количка. Ако ще и за половин час да е, хубаво е детенцето да е на въздух. Грипът няма какво да те плаши - ще се разхождате просто, няма да се събирате много-много с хора, няма да даваш много да се надвесват над количката като му се радват на бебчето.
Но пак ти казвам - използвай максимално!
Миналата зима като беше -15, та и -20градуса, само си мечтаех за такова време, та да извеждам сина ми.

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Използвай максимално хубавото време! Щом Т е над 0градуса, не вали, няма вятър или мъгла - излизайте! Първо на тераса или отворен прозорец за по няколко минути, постепенно увеличавате времето и тръгвате с количка. Ако ще и за половин час да е, хубаво е детенцето да е на въздух. Грипът няма какво да те плаши - ще се разхождате просто, няма да се събирате много-много с хора, няма да даваш много да се надвесват над количката като му се радват на бебчето.
Но пак ти казвам - използвай максимално!
Миналата зима като беше -15, та и -20градуса, само си мечтаех за такова време, та да извеждам сина ми.

Напълно подкрепям.
Честото бебче, а на теб желая бързо възстановяване  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 952
Ох , не е ли студено в БГ бе , мами.....за какво да се бърза , бебе зимно на 10 дена ....де да знам аз ...... не бих излязла на 0 градуса ....мнение....

Общи условия

Активация на акаунт