Гризе си ноктите

  • 1 421
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 446
От близо 3 седмици започна упорито да се гризе ноктите. Никога не съм го оставяла с големи нокти. Какво ли не пробвах:
- образно описание на това , които става в червата му - нещо като приказка;
- наказание;
- лек шамар по дупето;
- ще се обадя на баща ти(мъжа ми е в чужбина);
Е , нищо не помага! Даже ми се подиграва! 
Какво да правя , мола помогнете ми?

# 1
  • Мнения: 503
Обикновено това се счита за невротична реакция. Силовите методи не са за препоръчване. Опитай се да разбереш причината и се посъветвай със специалист. Чух, че имало и някакви мазила с гаден вкус.

# 2
  • Мнения: 2 700
Пробвай с горчив лак за нокти (безцветни и адски гнусни на вкус). Продават се такива в аптеките.

# 3
  • София
  • Мнения: 797
 И моят син напоследък често си гризе ноктите, след като видях, че заплахи и караници не помагат, сега съм го оставила на мира, опитвам се да не фиксирам вниманието му върху това и се надявам сам да спре. Не съм пробвала с горчиви лакове.

# 4
  • Мнения: 2 229
Може наистина да пробваш лакове или да изчакаш да отмине този период...Гледай само ръцете да са му чисти винаги, че да не си лепне нещо... А това за червата какво им става, той да не би да ги гълта?? Confused Аз си гризах ноктите мнооооого продължително време, но никога не съм ги гълтала, ако го прави вече е голям проблем. Confused

# 5
  • Мнения: 155
Дъщеря ми си гризеше ноктите като беше на 3г.6мес.,Започнах да й ги режа по-надълбоко и тя спря-просто не ги стигаше.....но си мисля,че това беше само период,тъй като към днешна дата тя много добре помни, как ги е гризкала и ми разказва тази история с насмешка...
Ако при вас това не подейства,пробвай с горчивия лак,както са те посъветвали и другите майки!Но в никакъв случай не му се карай,че го прави-той не се усеща!

# 6
  • Мнения: 1 446
Благодаря момичета!  bouquet
Вчера взех горчивия лак и ще чакам ефект.
Serendipity наистина ги гълта и за това много се притеснявам.

# 7
  • Мнения: 5 183
Слу4ило ли се е неЩо наскоро, което да го е притеснило?На наши приятели дъщерята запо4на да си гризе ноктите, като я записаха на ясла, на други познати детето запо4на да си гризе ноктите, като му се роди брат4е ...

# 8
  • Мнения: 3 479
Аз писах в друга тема, обаче да се разпиша и тук. Матей започна да си гризе ноктите на ок. 2,6г. При него се натрупаха няколко стресови фактора: бебе в къщи, местене в нов дом, нова самостоятелна стая и по-голямо легло без решетки. Всичко това по време, в което тъкмо започна бебешкия му пубертет. Просто така се стекоха събитията и нямаше как да му ги спестим. За съжаление къснично се захванах с проблема, мислех че ще отмине от само себе си.
Вече го преодоляхме това. Simple Smile Купих от аптеката горчивия лак и го мазах с него по 2-3 пъти на ден. Обясних му, че ноктите са болни и това е витаминче за тях. Бях много стриктна. Освен това не го оставях да стои без да прави нещо, за да не си лапа ръцете. Най-много го наблюдавах като гледа филмче и винаги му правех забележка, че пречи на ноктенцата да растат като ги яде. Като започнаха да израстват ноктите му казвах постоянно колко са хубави. Проблемът отшумя за ок. 2-3 седмици, но все още съм нащрек и следя дали навикът няма да се възобнови.
Проблемът не е нерешим. Просто трябва време и упоритост.

# 9
  • Мнения: 1 232
Слу4ило ли се е неЩо наскоро, което да го е притеснило?На наши приятели дъщерята запо4на да си гризе ноктите, като я записаха на ясла, на други познати детето запо4на да си гризе ноктите, като му се роди брат4е ...
абсолютно дъщеря ми започна да си гризе ноктите когато я записахме на градина беше 3 годишна,не съм я мазала с нищо преодоляхме го с говорене,с подкрепа и не на последно място тя се справи сама с проблема след като видя,че градината е едно много симпатично място.Открий първопричината и с много постоянство ще преодолеете проблема Hug

# 10
  • Мнения: 1 446
Първопричината е , че баща му замина за няколко месеца в чужбина и му липсва. Не сме се разделяли (аз и мъжа ми)от него нито една вечер. Много сме говорили за това , къде е татко и че ще се върне , но ето резултата. Sad Трябваше да го подготвим , но стана много на бързо и нямаше време.Rolling Eyes
Сега ще чакам резултата от лака.  Praynig

# 11
  • Мнения: 250
Съгласна съм, че като драстична мярка лакът за нокти против гризане помага

# 12
  • Мнения: 109
Може да пробваш и да му отвличаш вниманието, когато го видиш да се настървява на ноктите...повече внимание и по-интересни занимания, предизвикващи удоволствие могат да го отвлекат и постепенно да намери някакви други средства за успокояване.

# 13
привет на всички мами и от мен....този проблем спохожда повечето родители.Нашата дъщеря е на 3 год и ходи на детска .Забелязала съм я че също си гризе ноктите, и то когато легнат на обед да спят, ние сме момичета и се отказахме от гризенето с приказките че няма да има маникюр когато стане дама, до някъде помогна ...но имам приятелка която работи в магазин за детски и бебешка козметика и ми показа лак , който е предназначен точно за такава цел, но ще трябва да подходиш деликтно към това с мазането с лака защото да не забравяме че е момченце....не се притеснявай ще го израсте

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Охххх... използвам темата да питам. Какво е "гризене" на ноктите... Не, не се смейте... Wink Знам, че гризенето на ноктите  признак на проблем. А знаете ли моята Александра какво прави.. "реже си" ноктите със зъби... Shocked Да, това беше отговорът като я попитах "какво правиш?" Shocked не си ги изгризва както аз съм виждала други деца, Просто захапва нокътчето в горната част и го "изрязва". Изпаднах в потрес оня ден като тръгнах да й режа ноктите... ми тя ги "изрязала" сама. Това проблем ли е според вас или просто детето не понася да има нокти. Освен тогава като я видях не съм я виждала кога го прави... Само да кажа, че тя след малко повече от месец става на 4. Ходи на ясла от възраст 1 г. и 3 м. Никога не е имала проблеми, поне не видими... Това нещо дето го прави е съвсем отскоро...

Общи условия

Активация на акаунт