за захранването

  • 821
  • 15
  •   1
Отговори
днес ние направихме 4 месеца смятам след седмица да запо4на захранването с плодово пюре само че се двоумя с какво и зеленчуковото след колко време мойе да се почне след плодовото и още кашите преди зеленчуковото ли е по добре питам щото педито от 3 месец ме кара да захраня и то с зеленчуково

# 1
  • Мнения: 27 524
Круша, ябълка.
След около 3 седмици зеленчуково - морков, картоф, тиква.
Каша може след 4 навършени, ориозва като първа. След това и друга, но без глутен,засега.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Ами може да си избереш с какво да започнеш - оризова каша, ябълка, морков, картоф, тиква - каквото си харесаш  Grinning  Аз лично започнах с зеленчуково пюре.

# 3
  • Мнения: 164
Аз захраних с пюре от круша, после ябълка, а след седмица дадох пюре от тиква, после морков и т.н. Кашите ще започнем след 2 седмици.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
Аз захраних с пюре от ябълка, след това круша и т.н.
Зеленчуково дадох след месец, а след още месец каша Peace

# 5
  • Мнения: 374
Аз захраних с пюре от ябълка, след това круша и т.н.
Зеленчуково дадох след месец, а след още месец каша Peace

И аз така, като за начало давах пюрета с ябълки.

# 6
  • Мнения: 287
Препоръчвам следното (от личен опит):
Ако е плодово: почни с ябълка, май повечето бебоци страшно харесват ябълката.
Ако е зеленчук: почни с морков, че е по-сладък.
Не че Борко харесваше особено пюретата: трябваше ни 1 месец, че като се храним повече да влиза в устата, отколкото да излиза Sick Laughing Единствено ябълката ядеше с охота Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 1 186
Круша, ябълка.
След около 3 седмици зеленчуково - морков, картоф, тиква.
Каша може след 4 навършени, ориозва като първа. След това и друга, но без глутен,засега.

И аз така мисля  Peace

# 8
  • Мнения: 1 666
И аз ще те посъветвам да започнеш ябълка, но причината ми е, че след това по-лесно ще въвеждаш новите плодове и зеленчуци. Просто повечето пюрета са със съдържание на ябълка.
За зеленчуково - картоф.
Между двата вида захранване (плод и зеленчук) трябва да имаш 20 дни.
При моя син кашите бяха след зеленчука. Умишлено направих така, защото се бях наслушала за деца, свикнали със сладките каши и неискащи нищо друго на вкус.

# 9
благодаря за саветите ще започна с ябалка и след 20 дни с картоф и по касно с каша Hugпоздрави

# 10
  • Мнения: 351
Ние започнахме с ябълка. Определено се понася най-добре от децата. А от зеленчуковите -  с морков и картоф. Не съм бързала да въвеждам нови плодове и зеленчуци, защото бебка не ги харесваше много, особено заленчуковите.

# 11
  • Мнения: 24 467
Ние се захранихме в третия месец с плодово пюре. Ползвахме 3 месеца само ХИП, но след това ни се оказаха малки. Обожаваше ги от самото начало. Особено имаше едно с круши от сорта Уилямс, направо умираше за него. Със зеленчуковите видях зор докато го науча, но сега яде всичко, както и мести. Зеленчукови започнах след 4-ия месец, а месни- след 5-ия.

# 12
  • София
  • Мнения: 676
Захраних на 3 месеца с плодово пюре-първото беше ябълки с боровинка на Хип. На 4-месеца със зеленчуково. На 5-месеца с бананова каша.

# 13
  • Мнения: 508
Ние сега започване. Ще почна със зеленчуково, например картоф или морков.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз дадох за първи път кайсия,после,ябълка,круша,моркови,банани,всякакви комбинаций съм взела.
Давам и ги с млякото,че няма мляко в пюрето и няма да се наяжда.
Скоро ще пробвам и зеленчуково да дам.
Иначе ги харесва досега е нямало случай да се мръщи:)

Общи условия

Активация на акаунт