Какво кенгуру?

  • 1 151
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Майчета, моля ви за мнение. - Искам да ползвам кенгуру, но съм много затруднена в избора - не само защото във Варна не съм виждала голям асортимент, но и защото незнам какво е важно и за коя марка има най-добри отзиви.

Интересува ме и до колко месеца/кг реално ще мога да го ползвам, според вас, и дали с оглед на това си струва парите. Иначе си представям, че ще ми е от голяма полза, тъй като няма кой да ми помага и не мога да мръдна никъде...

Благодаря предварително

# 1
БейбиБиорн. Ползвам го от 1 месец и разбирам защо е 2 пъти по-скъп от всички други имитации. Манипулацията на 5-10кг бебе с 1 ръка, поствяне и закопчаване трябва да са максимално лесни, и да ти разпределя добре тежестта. ББ е така

По идея трябва да те изкара поне до 6-8м, но след проблема е не че е малко за бебето , а че тежи. Мен (мъж 188см и 90 кила) след 1-2 часа почва да ми се уморява гърба, какво остава за жена.

# 2
  • до канала
  • Мнения: 518
и аз обиколих варна но всички бяха до 7.5кг но това не ме устройваше т.к. на 3 м. бяхме 7.400 и си взех САМ до 13кг. 55лв

# 3
  • Мнения: 11 003
Къде се продават БейбиБиорн? В е-магазините не съм виждала, а много ми харесват  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 67
аз използвах на chicco до 9кг но след 2ч. носене гърба и раменете ме боляха ужасно.

# 5
  • Мнения: 480
Моето беше Бертони, 16-18лв.-не съм сигурна точно колко. Но и аз много умалявах, даже за половин час носене.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 913
Моето беше Бертони, 16-18лв.-не съм сигурна точно колко. Но и аз много умалявах, даже за половин час носене.
И нашето е такова  Peace Моят съвет е да не си давате парите за скъпо кенгуру-гледахме едно на Чико ,което беше над 60лв.Имало и зимна и лятна страна ,като че ли детето ще го носите 1 година в него.Единствено трябва да гледате за колко кг.е .Всичките са почти еднакви и еднакво те боли гърба и кръста   CrazyLaughing

# 7
  • София
  • Мнения: 2 844
И аз имам Бертони, все още не съм излизала навън с него, но ми се струва доста трудно да слагам детето сама в него. Rolling Eyes

# 8
Всичките са почти еднакви и еднакво те боли гърба и кръста   CrazyLaughing

Това не е така. Тук е пълно с различни кенгура, и всички в краина сметка продават имитациите за да минат на ББ (познавам 3 семейства)

Нямам идея как може да се вземем ББ в БГ...би трябвало някой да ги внася, но са шведски и ще са скъпи...та е идеален подарък Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 913
Такава марка тук не съм срещала  Thinking.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 145
Ако става въпрос за цена - на ТСМ имаше кенгуро, което е за малко бебе. Иначе след 5-тия месец може да ползваш всякакво.

Има кенгура (май че това е множественото число? ) при които се хваща и кръста. Така няма да тежи много. Нашето е на Mothercare - ако ти се занимава разгледай ebay за него. Защото в София са 80 лв. Има позиция за кърмене, а и след 6-тия месец може да носиш бебето на гръб. Но пък на гръб не виждаш какво става с бебето, затова и продължавам да го нося отпред.
И относно ползването на кенгуруто - сигурно сме го слагали 20-на пъти. Не повече.

Мисля си, че може да погледнеш в продавланика и да си купиш някое кенгуру на Чико. Пак ще ти свърши работа.

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 23:03 от Stryper

# 11
  • Мнения: 129
Бейби Бйорн във Варна има в Премаман, даже в момента го имат наличен  Simple Smile Имат и други модели кенгурута - например от плат  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 498
Момичета, благодаря за отоговорите. Аз се чудих дали да купувам на Чико, някой от моделите. Преди 3 дена обаче мои приятели ми дадоха BabyBjorn Original. Много е удобно!!! Засега само в къщи го ползвам. Чудя се дали навън кенгурото трябва да е върйу палтото или под палтото ми...

# 13
# 14
Момичета, благодаря за отоговорите. Аз се чудих дали да купувам на Чико, някой от моделите. Преди 3 дена обаче мои приятели ми дадоха BabyBjorn Original. Много е удобно!!! Засега само в къщи го ползвам. Чудя се дали навън кенгурото трябва да е върйу палтото или под палтото ми...

Радвам се че ти е харесало, и ние сме с такова. По принцип се продава "чувал" към него за зимата  с който бебето се покрива (за който тук ни отрязаха главата с $40), но спокойно можеш да го носиш под палто ако той/тя не протестира. Ако го носиш над, ще ти трябва поне одеало

Общи условия

Активация на акаунт