Кога да реагирам на признаци на алергия?

  • 1 092
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте!
Моля за съвет тези, които са имали случаи на алергични реакции у бебетата си.
Въпросът ми е кога е опасно и трябва да се реагира при появата на пъпки или други реакции на бебето /лекарят ми беше казал,че са от нещо,което аз съм яла и да не ги мажа с нищо/
Конкретният повод е 5-6 пъпки на моето бебче, разпръснати по гърба, а едната на гушката. Аз си мисля, че е от двата крем карамела, които изядох днес /другото ям и друг път/, но не се знае от какво е.
Трябва да уточня, че сега бебо спинка и не мога да видя дали още има пъпки Thinking, защото е възможно да са и от придържането от татковата ръка при къпането или от друго, свързано с банята /мисля си/.
Ще съм ви благодарна за мнения по този "алергичен" въпрос...
Лека вечер за вас и бебчетата ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Мисля също като лекарката ти. Не мажи пъпките с нищо. За известно време ограничи храната,  която смяташ че се предизвикала реакцията - в конкретния случай яйца и може би прясно мляко

# 2
  • Мнения: 753
Забравих да кажа, че и преди /съвсем в началото/ бебо имаше пъчици може би от прясното мляко,с което се наливах по съвет от близките ?! и поради моето незнание. Понякога пак му се появяват и други неща /стриктно ограничавам много храни /......но от време на време си позволявам по някое шоколадова бисквитка или сладкишче Sad , както и това днес...

# 3
  • Мнения: 7 091
Не ги мажи с нищо, дай малко на диета в която да не се включват алергизиращи храни. Изключи изцяло прясното мляко ( дори и в друга храна) за известно време- може би 2-3 седмици.

# 4
  • Мнения: 753
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 313
Пъпките не се мажат с нищо освен, ако не са сърбящи и дразнещи за бебо. При поява на алергични пъпки се реагира веднага като се стремиш да изключиш алергрните от храната в противен случай нещата може да се влошат. Имай предвид, че алергрни са и доматите, цитрусовите, горските, пчелните продукти, ядките. Предполагам че другите ги знаеш. Успех и пиши какво става Hug

# 6
  • Мнения: 927
На Тарик преди месец му се беше появило малко петънце до брадичката, наподобяващо лишейче. Аз го намазах с Мустела за раздразнена кожа и то веднага се зачерви и се появи оше едно до него. Веднага звъннах на хомеопата ни и след преглед той ми обясни, че пъпчици и др. кожни раздразнения се появяват не само от алегии, но и от хормонални промени в детския организъм. Най-важното е да не се мажат с нищо.
И аз съм забелязала алергична реакция към млякото, но под формата на прекалено лигавене. За това сега пия само вечер, когато имаме 12- часова пауза за кърмене и вече не ни се отразява  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 553
Незнам на какво се дължат пъпките при твоето детенце, но дъщеря ми направи много сериозна хранителна алергия преди няколко месеца и се наложи да пие противоалергични капки. Но при нея пъпчиците започнаха да се появяват за ушите, след това цялото коремче, после краката, гръбчето, ръцете и беше цялата на петна 10 дена  ooooh! Дано при вас е нещо друго!

Пък и консултация с педиатър няма да ти е излишна мисля  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 186
Незнам на какво се дължат пъпките при твоето детенце, но дъщеря ми направи много сериозна хранителна алергия преди няколко месеца и се наложи да пие противоалергични капки. Но при нея пъпчиците започнаха да се появяват за ушите, след това цялото коремче, после краката, гръбчето, ръцете и беше цялата на петна 10 дена  ooooh! Дано при вас е нещо друго!

Пък и консултация с педиатър няма да ти е излишна мисля  Thinking
Същото се случи и с моето дете преди месец.....дадох и малко киви да си хапне и какво мислиш...след 1 ден цялата стана в червени петънца наподобяващи пъпки но като петно а не пъпка ....на лицето и цялото тяло...ние също си капахме капки по 3 пъти на ден и така около 3-4 дни и после изчезна всичко  Peace

# 9
  • Мнения: 480
На Насето големи пъпки му излязоха като алергична реакция към белтъка на прясното мляко. Тогава беше на около 6 мес. Не го сърбяха и бяха няколко, разположени на различни места по тялото. Намазах ги с разтвор на Пиоктанин(педито ми каза) и за няколко дни отшумяха. Иначе е правил алергия към Панадола-ситни пъпки, по цялото тяло и много го сърбяха. Тогава пи капки Фенистил. Мисля, че вашите приличат на нашите "млечни" пъпки, но задължително се консултирай с педиатъра!  Peace

# 10
  • Мнения: 753
Благодаря за отзивчивостта...

# 11
  • Мнения: 753
Да споделя какво става с алергията....
Май се оказа, че е от двата крем карамела,които изядох - с домашни яйца /реших,че няма да ми навредят/...поне така определи педиатърът на бебо.
Каза всеки ден къпане с млечното олио за вана на Мустела и намазване 2-3 дена по 1 път с крем за обриви /ще пиша името допълнително, че бебко спи/ на бузките и те минаха. Аз спрях и киселото мляко, и кашкавала /прясно много отдавна не пия/, и яйцата . Дори и бисквитки с шоколадова глазура си забраних. Каза ми,  че саламурено сирене може, но аз не смея Sad Направо не остана какво да ям.... в много неща има яйчен жълтък.........дори в подправката, която ползвах за картофено ястие...
Чувствам се гладна ......много пробирам какво да ям, а и не знам с какво да заместя киселото мляко с мюсли,което така обичам Sad
Моля ви, помогнете с идеи!!!
За сега зеленото ако /понякога и със слуз по 1-2 пъти на ден/изчезна - май и то е било от алергията..дано,дано

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 21:58 от Yanaa1977

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Както го описваш наистина прилича на алергична реакция към млякото. До колкото съм чела, няма проблем да консумираш яйца. Бъди внимателна след това и със захранването.

Vili4ka, кивито е силен алерген. Заедно с горските плодове - ягоди, малини, къпини, се въвежда в менюто след 2-2,5г. При алергични деца или предразположени към алергия - доста по-късно.

# 13
  • Мнения: 822
Ох и аз искам да се включа.Пуснах и друга тема, но чакам отговор и междувременно ви видях.На беба и излязоха пъпки на прегъвката под коляното.Сърбят я много и дупето също.Аз май доста се отпуснах със сладките неща - шоколади, сладки, а пък прясно и кисело мляко пия в несвяст. За сиренето да не говорим. Направо се оплаших, като четох за всичките ограничения.Моля ви, посъветвайте ме какво да ям, за да се оправи бебата, че на лекар ще ходим чак понеделник, заради грипа?Извинявам се, че ползвам темата и предварително благодаря!   bouquet

# 14
  • Мнения: 753
Кремът беше "Елоком" - за мазане на обривите Wink

Общи условия

Активация на акаунт