за кръвната група

  • 6 526
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте, имам едно въпросче.
Наскоро от поликлиниката ми взимаха кръв за определяне на кръвната група и на картончето, което ми дадоха пише А, до него буквичката бета и резус фактор +.
Само че, на една приятелка - също като мен бременна - като са й взимали кръв от една частна лаборатория на листчето й пише А1+, а на моето не пише А-то от кой тип е. Дали да не поискам повторно изследване за определяне на подгрупата?  newsm78
Струва ми се, че е важно да се знае предварително. И защо ли не са се сетили сами, нали това им е работата все пак...

# 1
  • Мнения: 11 003
Нали имаш буквичка бета?
Доколкото знам, групите А са 4 вида.

# 2
  • Мнения: 19 290
на мен също ми пишеше кръвн група 0,резузфактор положителен.не знаех че трябва и има и подгрупа newsm78 и аз мисля че са 4 кръвни групи

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Това,което са  написали ти е кръвната група.Няма нужда от повторно изследване.

# 4
  • Мнения: 195
Нали имаш буквичка бета?
Доколкото знам, групите А са 4 вида.

Аз доколкото знам, А-тата са най-често А1 и А2. А колкото до този символ бета, това не е ли един вид потвърждение за цялата група А, т.е. наличие на В-антитела? Т.е. от това не може да се разбере кой тип А си.

# 5
  • Мнения: 4 111
Специално по този въпрос съм се интересувала - около 90% от хората А група за група А1 и затова не се вписва единицата или се вписва рядко, прието е да се впише двойката. Това съм прочела по въпроса, не е казано че съм права.  Wink

# 6
  • Мнения: 329
Когато се изследвах, също се оказа, че съм А1- буквата бета, но резус фактор отрицателен, разяснение не съм получила. Веднъж чух, че се търси кръв точно с тази група, която била рядка, дано някой по-знаещ да каже. Следя темата.

# 7
  • София
  • Мнения: 981
преди да родя ми правиха 2или 3 изследвания за кръвна група и в поликлиниката и в частна лаборатория и като влязох да раждам отново за всеки случай направо ме побъркаха.навсякъде резултатът беше еднакъв,не си създавай излишни главоболия!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Абе момичета не се вманячвайте толкова  Hug. Карайте си спокойна бременност , не е толкова важна групата , Naughty а по скоро резус фактора , затова се прави. Аз съм А1- и имаха съмнения как ще е бебето , та се бях изпошашкала , а я какъв голям мъж си имам вече. Усмихнете се и се насладете на момента  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 271
Специално по този въпрос съм се интересувала - около 90% от хората А група за група А1 и затова не се вписва единицата или се вписва рядко, прието е да се впише двойката. Това съм прочела по въпроса, не е казано че съм права.  Wink
Задължително се вписва дали е А1 или А2!работя в болница и до сега такъв случай не съм срещала!Но защо в този случай не е направено не е ясно!

# 10
  • Мнения: 1 416
Аз съм "А2+" - наистина ли сме толкова редки? Не съм знаела досега...  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 911
От няколко години кръвните групи се определят по по- различни показатели от преди, да речем, 5-10 г.
За пример - на моето картонче от поликлиниката пише B (+). Да, ама не. В ЖК гинката ме накара да отида в Пирогов, че само оттам ги признавали (или нещо подобно). Оказах се A2B (+). 
Тука, в бг-мама, има статия по въпроса.

# 12
  • Мнения: 204
Нали има буквичката бета - тя е подгрупата.
Хубавото е, че си с + резус фактор Simple Smile

# 13
  • Мнения: 8 505
Бета не е разновидност на групата.
Накратко и възможно най-просто обяснено:Върху повърхността на еритроцитите се намират антигените (аглутиногени),които определят кръвногруповата принадлежност-А и В.В плазмата има аглутинини-анти А и анти В,които се бележат още с алфа и бета.
В кръвта на хора от група А (в твоя случай)се съдържат алутиногени А и аглутинини анти В (или още бета).Затова кръвна група А се бележи още А (бета).Оттам е това бета,нямаш абсолютно никакво основание за притеснение.

# 14
  • Мнения: 3 456
Може ли да използвам темата Embarassed Embarassed Embarassed да попитам- аз съм 0+, има ли и при нулевата група такива разновидности - алфа и бета? newsm78

Мерси !!!

Общи условия

Активация на акаунт