Счупени ребра след секцио?!

  • 9 037
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
искам да попитам тези мами , които са раждали секцио и особено които не са били с пълна упойка възможно ли е да ти счупят ребрата при раждането newsm78Моята операция беше по спешност на другия ден се събудих със страшни болки в дясно от които едва дишах Cryвсички доктори и акушерки ми казваха , че не е от операцията и в общи линии не ми обърнаха внимание.Няколко дни след операцията забравих изобщо за нея, но болките в дясно в ребрата бяха много силни до такава степен , че ставах от леглото 15 мин.Минаха две години от както малкия бонбон се роди , но аз продължавам да усещам лека болка в дясно и носкоро забелязах,че имам леко изменение от тази страна на гръдния кош, направиха ми ренгенова снимка и се оказа , че имам две счупени ребра .Доктора , които ми прави операцията , както и личния ми лекар недоумяват как може това да се случи при секцио и сякаш не ми вярват, но факт е , че аз се събудих с тези ужасни болки и мислейки , че е нормално търпях и се влачех с месеци.Вярно ли е , че не натискат при секцио newsm78Аз бях с пълна упойка и не помня нищо ,даже се изказаха предположения , че е станало когато са ме местили след операцията.

# 1
  • Мнения: 2 005
Най-вероятно е станало,когато са те местили след секциото.По време на операцията просто не е възможно newsm78

# 2
  • Мнения: 592
При първото ми секцио и на мен ми се случи нещо подобно,но според мен само ми беше пукнато или незнам точно какво.Както ти казваш аз също изобщо не усетих болката от операцията,защото имах страшни болки от дясно под гърдите,направо не можех да дишам.
Мазах се с какво ли не,но болката ми продължи около месец и после изчезна.
Аз бях със спинална упойка и анестезиоложката ми скочи(буквално)на гръдния кош при ваденето на бебето.И аз като теб си мисля,че е от секциото.
При второто ми секцио никой не ме е натислал по гърдите и съответно сега нямах такъв проблем

# 3
  • Мнения: 189
На мен със сигурност не са ми били нито счупени нито пукнати ребрата, но си умирах от болка щом станах да се раздвижа първия път.Едни пронизващи болки вляво.От операцията почти не ме болеше а гърдите ме режеха и не можех да дишам чак.Аз даже си мислех че съм получила инфаркт  Laughing, но още преди да ни изпишат болките отшумяха.Така и не разбрах от какво бяха тия болки

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Айде стига бре Shocked
Направо ме изуми.Да не са те изтървали случайно като са те прехвърляли newsm78
Егати кошмара Sad

# 5
  • Мнения: 46 438
И мен ме боляха много ребрата, обясниха ми, че се получавало, заради рязката разлика в налягането преди и след, не ми стана ясно каква е тази разлика, но не разпитвах повече  Embarassed

# 6
  • Мнения: 640
Според мен наистина е от местенето след това. След като излезнах от упойка видях как стоварват останалите момичета в моята стая. Наистина беше стоварване... Та нищо чудно да е от това.

# 7
Доста силно натискат при секцио, за да извадят бебето.

# 8
  • Мнения: 4 915
И при двете ми секцио нямах болка в ребрата.

Първото бях малко зашеметена от някакъв газ през маската, защото спиналната не ме хвана и не знам колко са ме натискали.

При второто секцио спиналната "проработи", бях си в съзнание, и натискът, който приложиха, изобщо не беше силен, нито болезнен.

От операционната на леглото ме прехвърлиха с една завивка, която държаха няколко човека. Съвсем нормално прехвърляне си беше.

Не ми се вярва да са те изпуснали на земята, защото ребрата не биха се счупили при такова падане.
Но съм чела и че при други майчета е имало много силен натиск при изваждане на бебето и после са чувствали болки.

Много съжалявам за това, което си преживяла.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Моето мнене е,че е напълно възможно ребрата ти да са счупени по време на операцията и ще обясня защо:аз също раждах със секцио,при постъпването в болницата направиха ехографски преглед на бебето/предполагам,че преди всяко раждане го правят/ и бебето беше в нормално положение,с главата надолу.Операцията беше около два часа по-късно и по време на операцията докторите установиха,че бебето се е обърнало напречно.Бях в съзнание и виждах и чувах всичко.Предупредиха ме,че ще се наложи да го избутат и е вероятно да ме заболи.Не болеше,но бях свидетел как ТРИМА МЪЖЕ/двамата доктори и анастезиолога/ БУТАТ СЪС СИЛА за да излезне бебето!!!Цялата операционна маса се клатеше!Мисля,че независимо от ситуацията ако те натискат по гръдния кош със сила е напълно вероятно да ти счупят ребра!При мен нямаше никакви последствия това избутване на бебо/моите адмирации за екипа newsm20/,съжалявам,че при теб се е получило така! Hug

# 10
  • Мнения: 5 391
Нямам опит със секциото, раждах нормално, просто исках да ти кажа, че съжалявам за преживяното от теб SadЗвучи ужасно!

# 11
  • Мнения: 2 673
съжалявам за болките които си изтърпяла..като човек работил в операционна, но не трошил ребра, ти казвам, че по време на операцията е невъзможно , но или са те преместили или при обръщане , или си била изпусната, но това може да стане САМО АКО СИ била с обща анестезия.. Иначе трябва да си спомняш..

# 12
  • Мнения: 8 769
Раждах два пъти със секцио. Освен нормалната болка по операцията, други съм нямала.
Съжалявам за ребрата, не ми е идвало наум, че може да се случи подобно нещо при такава операция (и като цяло си мисля, че операциите са доста фини неща, но като чета предните постове направо се изумявам. Добре, че не съм хирург  Sick).
Чудно, защо не си отишла скоро след операцията на лекар. Ако мен ме болеше така, едва ли щях да чакам две години. Явно имаш изключително висок праг на болка!  bouquet

# 13
  • Мнения: 941
аз раждах нормално с епидурална упойка и при последния ми напън,докторът ми помогна като ме натисна силно.Почувствах силна болка в дясно над корема.Разбрах,че ми е счупил ребро.За съжаление не можех да се облъчвам с рентген,не можех да пия лекарства освен Парацетамол,защото кърмех.Болеше ме дълго време след това,но няма как-счупено ребро не се лекува,само се диагностицира и се пият болкоуспокояващи

# 14
  • Мнения: 1 416
При секциото се натискат ребрата, за да се извади бебето.
И аз бях с леки болки, които бързо отминаха. Раждах със спинална и усетих как ме натискат, доста интензивно, защото трудно измъкнаха Маргарита.
Смятам, че точно по този начин са ти счупили ребрата...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт