3D

  • 1 151
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Някой може ли да ми каже кога е най-добре да се отиде на 3Д ехограф и къде има в пловдив

# 1
  • Мнения: 2 891
За Пловдив не знам къде има, но моят лекар ме прати през 6м. До колкото знам има един пезплатен преглед с направление, който ти се полага от касата.

# 2
  • Мнения: 277
във ВМИ на пещерско шосе.мисля , че е 60-70лв прегледа,а стандартния е 20 лв.
и аз си мислех да ходя , но се разколебах.това ми е 2 ро дете и парите предпочитам да ги похарча за каката.

# 3
  • Мнения: 676
Parvia pat e nai-dobre da se otide okolo 9-tata sedmitza mislia,no e nai-dobre da se odadish i da popitash doktora,koito shte ti go pravi.Az lichno prez tzialata bremennost hodih,kogato mi kajeshe doktora,che triabva i tova mi deistvashe dosta uspokoitelno.Opredeleno smiatam,che ako mojesh da si go pozvolish e hubavo da se hodi i ne e vredno kakto se opitvat da vtalpiavat goliama chast ot okolnite.Obiknoveno prez bremennostta se hodi okolo 4-5 pati.No az sam ot Varna i ne moga da ti kaja kade ima v Plovdiv.

# 4
  • Мнения: 10 982
Първия път е най-добре да отидеш в 8-10 г.с. Втория - в 16-18 г.с. Третия - в 8 месец. Много е интересно да си видиш бебчето как мърда в корема ти Heart Eyes Ако имаш възможност да отидеш дори 1 път, не му мисли!
Скоро имаше тема за 3D в Пловдив, но търсачката ми не работи. Май и в Торакс правеха  newsm78

# 5
  • Мнения: 911
Първият път се ходи между 9-13 г.с., след това между 16-20, трети - 24-26. При всеки преглед се проследяват различни етапи от развитието на плода. След 26 се ходи още веднъж, но още не знам точно кога.
3Д УЗИ обаче като апаратура не е от такова значение, колкото квалификацията на лекаря, така че и 2Д с добра разделителна способност върши работа. Търси на първо място лекар, който е добър специалист по фетална морфология. Самото 3Д проследяване има по-скоро рекламен характер за радост на бъдещите мама и тате, а същинския преглед става на 2Д. Хубаво е кабинета да разполага с 2 монитора, за да можеш и ти да гледаш през цялото време.

# 6
  • Мнения: 473
Аз ходих в 29 г.с., на Пещерско шосе във ВМИ или УМБАЛ "Св. Георги". Мисля, че този ехограф е 4D, защото на диска, който ми дадоха пише, че е с четири измерения. Страшно съм доволна, лекаря който гледа на него е супер компетентен, д-р Корсемов. Не всеки гинеколог може да разчита на този ехограф. Аз ходя при д-р Крумов и той ме изпрати при д-р Корсемов, каза ми че е много добър специалист. Всичко се вижда на този ехограф. Прегледа е по-продължителен, защото сканира всяка отделна част от бебето. Виждат се всички вътрешни органи, мозък, сърце, всичко. Направиха ми снимка на лицето и на мъжкото достойнство Laughing Прегледа струва 70 лв., но тъй като аз бях доста притеснена,/съмнение за повече околоплодни води/, си платих спокойствието. Знам, че е хубаво да се направи такава ехография в шестия месец, защото ако има някакъв проблем се открива много рано.

# 7
  • Мнения: 724
Според мен и според това което съм чула и чела най-добре е между 18-20 г.с. тогава вече органите се виждат без проблем.Много е важно доктора да е добър и да си разбира от рабатата.
Лука бременост  bouquet

# 8
# 9
  • Мнения: 118
korinka ти го е обяснила много добре Simple Smile
в 12 седмица бях на фетална морфология
в 20 седмица на фетална ехокардиография
а в 24 седмица е изследването на Доплер
и трите изследвания се правят на 3Д ехограф, но най-важното е прегледът да е от добре квалифициран специалист за съответното изследване; аз ги правих при трима различни лекари, но за съжаление съм от София и не мога да ти препоръчам за Пловдив

# 10
  • Мнения: 173
а за Русе знае ли някой къде мога да отида на 3Д

# 11
  • Мнения: 80
Някой може ли да ми каже кога е най-добре да се отиде на 3Д ехограф и къде има в пловдив
Отивай в Торакс при Даскалов.Там имат 3D.

# 12
  • Мнения: 911
Според мен и според това което съм чула и чела най-добре е между 18-20 г.с. тогава вече органите се виждат без проблем.Много е важно доктора да е добър и да си разбира от рабатата.
Лука бременост  bouquet

Както вече писах през различните етапи на бременността се проследяват различни неща и ако се появи проблем да може да се реагира своевременно.
Разбира се, може и изобщо да не се ходи на 3 или4Д, може и БХС да не се прави и др. - всичко е въпрос на личен избор и... отговорност.
Съжалявам за офф-а.

# 13
  • Мнения: 236
Аз ходих в 29 г.с., на Пещерско шосе във ВМИ или УМБАЛ "Св. Георги". Мисля, че този ехограф е 4D, защото на диска, който ми дадоха пише, че е с четири измерения. Страшно съм доволна, лекаря който гледа на него е супер компетентен, д-р Корсемов. Не всеки гинеколог може да разчита на този ехограф. Аз ходя при д-р Крумов и той ме изпрати при д-р Корсемов, каза ми че е много добър специалист. Всичко се вижда на този ехограф. Прегледа е по-продължителен, защото сканира всяка отделна част от бебето. Виждат се всички вътрешни органи, мозък, сърце, всичко. Направиха ми снимка на лицето и на мъжкото достойнство Laughing Прегледа струва 70 лв., но тъй като аз бях доста притеснена,/съмнение за повече околоплодни води/, си платих спокойствието. Знам, че е хубаво да се направи такава ехография в шестия месец, защото ако има някакъв проблем се открива много рано.
Би ли уточнила къде ходи?В коя от двете болници(защото веднъж се наложи да ходя там за изследвания и се оказа че това са две отделни болници,а не една-за мое учудване)?Как се свърза с този д-р Корсемов,допълнителна уговорка по телефона или....Аз си ходя редовно на обикновен ехограф,но искам да отида и на 3-4 D. До колкото знам когато си вече след 18-20 седмица може да се видят всички подробности(бъркам ли newsm78).

# 14
  • Мнения: 616
Между 16 и 18 седмица за фетилната морфология и после ми казаха да отида в 27 -28 седмица за другото изследване .
rojbeto на теб Тутракан не ти е много далеч аз там ходех и съм много доволна и там даже е 4D видеозона но трябва предварително да се запишеш.Забравих да ти кажа че цената е 40лв и ти дават диск със запис на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт