Пици, спагети, лазаня

  • 1 053
  • 9
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Във връзка с обновяването на Готварската книга и по-лесното търсене и намиране на рецепти, с момичетата решихме да се обособят различни теми за различните раздели. Моля, пишете вашите въпроси и рецепти само и единствено в тях.

# 1
  • Мнения: 5 577
 Grinning Здравейте, ще правя спагети. Може ли рецепта, или линк ако е имало такава, която сте използвали и е сполучлива?

Имам кайма, дом.сос ,кашкавал, сирене и гъби (сурови).
Гъбите трябва ли да са консервирани, ако запържа тези дали ще стане?

 Blush

# 2
  • Мнения: 2 550
Верги, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.msg3122878#msg3122878

Можеш съвсем спокойно да запържиш кромид лук с гъбите, да добавиш каймата, после да сложиш доманеното пюре и подправки. Сваряваш спагетите, слагаш ги при соса, разбъркваш. Рендосваш кашкавал върху готовите порции и готово.

# 3
  • Мнения: 622
Аз правя моите спагети с кайма- гъби не обичам.  Naughty
Запържвам каймата и слагам подправки, които на мен ми харесват, след това заливам с доматения сос и го оставям да поври на котлона, докато се посгъсти. След това всеки си слага в купичка спагети, сос и кашкавал колкото и както му харесва. Можеш да провбаш Малките тайни за спагети- страхотни са!  Peace

# 4
  • Мнения: 11 534
Верж,може и със сурови гъби.Запържваш малко лук или чесън,добавяш каймата,гъбките а след още малко и доматеният сос.Оставяш да се посгъсти и накрая прибавяш подправки,каквито харесвате.Аз слагам кашкавала върху всяка порция,а не в соса.

# 5
  • Мнения: 1 341
Кумовете ми правят страхотни спагети.Сваряваш спагетите и после ги заливаш с
риба тон
черен хайвер
течна сметана
Уникални саи  мммм много вкусни

# 6
  • Мнения: 1 341
Между другото бях гледала някъде по телевизията, спагетите да се варят в пилешки бульон. Аз го направих, но не видях разлика. Някой ако ги е правил по този начин, да е забелязал да има разлика?

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Верги, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.msg3122878#msg3122878

Можеш съвсем спокойно да запържиш кромид лук с гъбите, да добавиш каймата, после да сложиш доманеното пюре и подправки. Сваряваш спагетите, слагаш ги при соса, разбъркваш. Рендосваш кашкавал върху готовите порции и готово.

Така ги правя и аз, но със следното уточнение: изсипвам горещите спъгети на пластове- пласт спагети, пласт кашкавал, пласт спагети, пласт сирене и така редувам. ежду пластовете слагам и по малко масло.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Между другото бях гледала някъде по телевизията, спагетите да се варят в пилешки бульон. Аз го направих, но не видях разлика. Някой ако ги е правил по този начин, да е забелязал да има разлика?


Аз винаги така варя макаронени изделия-с 1-2кубчета бульон,може и повече,зависи от количеството.Може би не си спазила съотношението бульон:вода.

# 9
  • Мнения: 946
Искам да благодаря на Бу копнах си рецептата за лазаня която е дала  от нея, стана супер.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233342

Общи условия

Активация на акаунт