От 14г. ходя по мъките и реших сега да споделя с вас - при толкова мами все трябва да има някои с моя проблем. Винаги са ми излизали херпеси на устната, както и на всички в семейството ми - светли сме, с бяла кожа. На 14години за пръв път след като заздравя херпеса ми се появиха обриви по ръцете и лицето - червени пъпки, които минаха за 10дни. На лекарите им трябваше около година, за да направят връзка между появата на херпеса и обрива. Ходила съм на лекари в Ловеч, в кожната клиника в Плевен при Трашлиева, тук в Транспортна болница и в Александровска. Някои казваха, че като мине пубертета и особено като родя всичко ще мине - да, ама не. Сега за 1 месец имах 4 херпеса, като трите се появиха едновременно. Причината за появата им е стрес - върнах се на работа. Диагнозата е Еритема ексодатива мултиформа - херпес симплекс зависима. От няколко години обривът се появява по лактите и коленете. И да го мажа с кремове, и да не ползвам нищо - както беше по време на бременността ми минава за 10 дни. Сега пих Ацик по схема за херпесния вирус, но никой не ми обещава, че това ще спре появата на херпес.
Всяка информация от вас ще ми е полезна.