Тече ми по малко околоплодна вода, какво да правя!

  • 28 214
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами  Simple Smile.
Имам един въпрос, дано може да ми кажете нещо съществено...
Тече ми нещо и мислят, че е по малко околоплодна вода. Във всеки случай след преглед се оказа, че водата приближавала критичния минимум и имам питане.
Как влияе това на бебето.
Има ли начин да се спре.
Има ли начин да се възстанови водата.
Ако си в болница какво ще е разликата пред това да си лежиш вкъщи /освен очевидното наблюдение, разбира се/.
И въобще информация по въпроса, ако сте запознати. Каквото и да е ще ме успокои  Rolling Eyes
Ако случайно някой знае, моля кажете Wink)).
Поздрави на всички!

# 1
  • Мнения: 385
в болницата може да извадят бебето ако се наложи. Ти кой месец си

# 2
Олеле, хехе.
Разби ме!
Толкова сериозни ли са нещата? В 33 седмица съм, което е края на 7 месец. Термина ми е на 22.03. Но нима, хм... Или просто това е някаква крайна мярка?

# 3
  • Мнения: 160
ако ти тече околоплодна вода е възможна инфекция,тъй като бебето вече не е в стерилна среда.на първо място не се притеснявай.колкото и да е неприятно,върви в болница да те наблюдават,вместо всеки ден да се питаш дали всичко е наред и да се стресираш.
желая ти здраво дребосъче и леко раждане Grinning

# 4
  • Мнения: 689
ако ти тече околоплодна вода е възможна инфекция,тъй като бебето вече не е в стерилна среда.на първо място не се притеснявай.колкото и да е неприятно,върви в болница да те наблюдават,вместо всеки ден да се питаш дали всичко е наред и да се стресираш.
желая ти здраво дребосъче и леко раждане Grinning
  Peace

Леко раждане и здраво бебче!!!!!

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
намаляването на водите , води до страдание на плода. понякога се налага преждевременно раждане. на твое място не бих се шматкала вкъщи. болниците не са приятно място, но няма как...там ще те наблюдават и най-важното , ще следят тоновете на бебето! Naughty

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В болницата ще си под постоянно наблюдение, в къщи няма как.Аз като отидах да раждам се оказа, че доста от водите са ми били изтекли без да разбера.Доста време си мислех, че имам течение, а то са били водите.Най-добре се консултирай с лекар, успех!

# 7
  • Мнения: 19 284
най добре в боница.по принцип вода продължава да се образува по малко.трябва покой и пиене на течностти но в болница най добре могат да те следят

# 8
  • Мнения: 473
И аз съм в 33-та седмица и ти се чудя как си стоиш още вкъщи, каквото и да ти пишат момичетата това е много сериозно. Не се шашкай, ама взимай мерки, колкото по-рано, толкова по-добре. Изтичането на водите /ако е това, разбира се/ е много сериозен проблем. Иди в болница и не се притеснявай, дори и да родиш бебчето ще ти е наред! Пожелавам ти късмет!

# 9
  • Мнения: 326
Доколкото аз знам когато околоплодната вода стигне критична точка трябва да отидеш до болницата да те наблюдават, защото малкото околоплодна вода вреди на бебето

# 10
  • Мнения: 3 456
И аз те съветвам да отидеш в болница да те наблюдават !!!

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
най-доброто решение е наблюдение в болница според мен Peace Там поне лекарите ще те наблюдават и при нужда ще помогнат на бебето веднага

# 12
  • Мнения: 1 104
Мисля, че трябва да отидеш в болница.Там най-добре ще се погрижат за теб.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
намаляването на водите , води до страдание на плода. понякога се налага преждевременно раждане. на твое място не бих се шматкала вкъщи. болниците не са приятно място, но няма как...там ще те наблюдават и най-важното , ще следят тоновете на бебето! Naughty



И аз бих те посъветвала точно това.Единия път когато аз лежах в болница имаше една мама съсъ същия проблем като твоя и и казаха че трябва да пази леглото почти до края на бременноста.
Успех и дано всичко е наред!!!!  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
При мен се случи същото,но бях в 24 г.с.Полежах 5 дни в болницата и се прибрах,защото повече не се повтори това изтичане.Разликата е че там наистина лежах,докато в къщи много се съмнявам че щях да лежа толкова а и си под наблюдение все пак.

Общи условия

Активация на акаунт