До кога е нормално децата да стъпват на пръсти?

  • 2 257
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Дъжещя ми се мъчи да проходи на пръсти Shocked , даже като се държи по мебелите и ходи пак е на пръсти, по чорапки е по-често, като и сложа обувки стъпва пак на пръсти newsm78 на 9 месеца е.

# 1
  • Мнения: 2 103
Моят син също в началото започна да ходи на пръсти и така около месец - месец и половина.
Бях се притеснила, защото свекървата ми внушаваше, че не било нормално. Но после започна да си стъпва на цяло краче и сега си проходи.
Така че спокойно - няма база за притеснение.

# 2
  • Мнения: 3 478
Mimka, i nie sme na prusti vse oshte. Moiat dok kaza che e normalno i da ne se pritesniavam, neznam dali ima srok.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 244
Хм, на кумата синчето, което на 2 и нещо, продължава да шляпа и търчи като балерина  Mr. Green
В смисъл не изцяло на пръсти, но предимно на тях.

# 4
  • Мнения: 683
Нормално е. Почти всичк деца така прохождат. Спокойно. Пък и вие сте още малки...Има време да се оправите.

# 5
  • Мнения: 999
Мими и сега от време на време си ходи на пръсти.

# 6
  • Мнения: 1 877
Хм, на кумата синчето, което на 2 и нещо, продължава да шляпа и търчи като балерина  Mr. Green
В смисъл не изцяло на пръсти, но предимно на тях.
Съшото е и със сина на моята кума

# 7
  • Мнения: 8 917
Според мен сами спират и то когато решат Peace

# 8
  • Мнения: 3 205
Нормално е, не се притеснявай. Така се тренират мускулите на крака и се оформя правилно стъпалото.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Резонен отговор на този въпрос би могъл да ти даде само ортопед и нито една мама от форума, освен ако не е с преждеспоменатата професия.

# 10
  • Мнения: 2 910
Дъщеря ми дълго време, след като проходи стъпваше само на пръсти, може би до 2г. и нещо Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Рехабилитаторката на моята принцеса казва, че в началото е нормално да стъпват на пръсти, но постепенно, в процеса на прохождане това трябва да изчезне. Ако не изчезне, то е редно да се потърси консултация със специалист.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 605
Нормално е, не се притеснявай. Така се тренират мускулите на крака и се оформя правилно стъпалото.
Peace

# 13
  • Мнения: 192
При посещението ни на ортопед, той ни каза, че децата почват да ходят на пръсти, ако се ползват проходилки и бънджи гащи. Ако използваш такива, по-добре е да спреш вече. Ако не то най-вероятно съвсем скоро ще започне да стъпва на цяло стъпалце.  Hug

# 14
  • Мнения: 601
    Не е задължително.
    Синът ми въпреки проходилката си стъпва от самото начало на
    цялото си стъпало  Peace
   
   

Общи условия

Активация на акаунт