Супа от кога?

  • 729
  • 14
  •   1
Отговори
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Здравейте мами във форума!На моята бебка-Антониела-6мес., и взимам храна от детска кухня.От 7.02. ще и дават супа и кисел.Педиатърката и ми каза,че още е рано за супа на нейната възраст. И затова се чудя дали да си взимам утре купони за супа и кисел, или да искам за пюре и кисел купони.Според вас от кога е за предпочитане да се дава супа(със сухар)?
Благодаря  предварително!

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз давам на Бобо супа откакто стана на към 8 месеца, но всъщност давам по няколко лъжички преди пюрете, просто за да свиква с консистенцията. Но не я дробя със сухар. Проста давам няколко лъжияки
Освен това си я приготвям сама - не снам тази от кухнята дали ще е подходяща за толкова малък бебе

# 2
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Deni24
На моята бебка-Антониела-6мес., и взимам храна от детска кухня


Не е ли рано за кухня  Shocked ? На мен ми казаха да запиша Лора като стане на 10 м.

# 3
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
При навършени 5 месеца педиатърката и ми каза,(а и други приятелки),че мога да я запиша на кухня.И затова я записах.Много и се харесват и пюрето и кисела.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 302
Ей това се казва, бързак... напомня ми на една съседка, която на 4месеца с гордост, заявяваше как детето и си хапвало всичко... даже месце  Shocked хора за къде бързате  ooooh! извинете, ама не се сдържах. То всяка майка най-добре знае кое е най-добро, ама на кухня от 5месеца  Shocked

# 5
  • Мнения: 3 927
Стига сте ги дъфкали мамите за кухнята. Във Варна 99% от бебоците, които познавам са от 6-я месец на кухня, защото кухнята е от 6 месеца до 3 годинки!!!!

Та всички майки, които познавам и взимат от кухня, дават в началото по няколко лъжички преди обедното ядене, по-късно я дават цялата на вечеря - варианти много, дори съм чувала, че я дават на следващия ден като попара Shocked .

Най-добре си слушай педиатърката. А ако искаш пробвай с няколко лъжички супа, само да е подходяща за възрастта (имам предвид че дават млечни, пилешки и др. супи....)

Аз започнах да готвя супи на бебка през 10-я й месец, винаги слагам малко трохи от сухар за сгъстяване. Но аз винаги давам по едно ядене, т.е. не правя комбинации супа, второ, трето.....(ама аз съм малко чешит Wink )

Успех с решението

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: mam@
Цитат на: Deni24
На моята бебка-Антониела-6мес., и взимам храна от детска кухня


Не е ли рано за кухня  Shocked ? На мен ми казаха да запиша Лора като стане на 10 м.

В София е след 10 м, а в по-малките градове е от 4-5, но кухнята е на групи. На пшо-малките бебоци дават само  кисели, на другата група - кисели и пюрета и чак на последната дават това което в София дават. Явно тук не им се разправя да готвят различни манджи  Wink

# 7
  • Мнения: 5 255
Чудно ми е наистина  Shocked , но като се сетя сестра ми даваше на нейната щерка супа, кисело мляко преди 6 м. Това в Пловдив, ама преди 16 г.

# 8
  • Мнения: 10 256
Naistina za kade barzate oshte poweche che w BG se stoi pri detence dokato pootrasne)sirech nikoj ne napira da rabotite. Ima wreme za wsichko. A w niakoia tema pak druga mama se chudeshe kak da dadiala tikwa na 5 mesechnoto si bebe Shocked  Shocked  Shocked .


[mam@]
Чудно ми е наистина Shocked , но като се сетя сестра ми даваше на нейната щерка супа, кисело мляко преди 6 м. Това в Пловдив, ама преди 16 г.
[/quote]



to ne predi 16 ami maj predi 30 godini nali i nie sme taka otgledani

# 9
Цитат на: vici75
Naistina za kade barzate oshte poweche che w BG se stoi pri detence dokato pootrasne)sirech nikoj ne napira da rabotite.

Какво имаш предвид? Стана ми интересно, а не схващам добре мисълта ти?  #Silly

# 10
  • Мнения: 10 256
imam w predwid che w BG imash maichinstwo 1 li 2 li godini i spokojno mozesh da si gledash deteto kakto triabwa a i da poprochetesh i se obrazwowash malko po-weche, malko da si razchoplish mozaka warhu sawetite na mahlenskite kliukarki, komshijki i babi. nikoi ne te tarsi na rabota 6 sedmici sled kato si rodila, i ne se chudish w koia gradina da si dadesh deteto na -2-3 meseca, towa imah w predwid, che imash podhodiashtite uslowia ako imash zelanie mozesh da se zamisliash predi da mu dawash sok na 3 meseca, tikwa i kiselo mliako na 5 i tem podobni idiotii goste. ako imash oshte waprosi pitaj.

# 11
  • Мнения: 1 341
Цитат на: mam@
Цитат на: Deni24
На моята бебка-Антониела-6мес., и взимам храна от детска кухня


Не е ли рано за кухня  Shocked ? На мен ми казаха да запиша Лора като стане на 10 м.

Аз доколкото знам от една мама живееща в Люлин кухнята се деляла на месеци. Т.е. 6 медсечните и 10 месечните не ядат едно и също

# 12
  • Мнения: 1 809
Аз супа дадох за 1-ви път когато Хриси стана на 9 месеца и започнахме да взимаме от дет.кухня.
Знам, че е имало( а и все още някъде може да има, незнам Rolling Eyes )млечна кухня за деца (бебета) от 4 месечна възраст.
Та ако взимате от такава кухня предполагам, че супите и всичко ,което дават за тази възраст са подходящи.
Сама прецени, но след като и педиатърната ти е казала, че е рано, спокойно межеш да вземеш и другото, което ти се предлага-пюре и кисел Wink

# 13
  • Мнения: 3 932
Цитат на: zvetizvetkova
Аз супа дадох за 1-ви път когато Хриси стана на 9 месеца.
 Wink


И аз смятам да направя така, т.е. ще давам по малко супа преди пюрето след 3-4 дена. Досега давах по малко бульонче.

# 14
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Valery

В София е след 10 м, а в по-малките градове е от 4-5, но кухнята е на групи. На пшо-малките бебоци дават само  кисели, на другата група - кисели и пюрета и чак на последната дават това което в София дават. Явно тук не им се разправя да готвят различни манджи  Wink


Да наистина е така,в София е след 10м.но аз по4нах да и давам след 8м.А като Мони беше бебе и,като си ходихме на Лове4 там кухнята беше на две групи за бебета от 4м. до 8м. и за след 8м.нещо такова беше ве4е съм забравила. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт