две въпросчета за ремонт на баня

  • 9 710
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
1. тавана с какво бихме могли да го измажем (стените са си с плочки) - само със специална за мокри помещения боя или има и подобен латекс... че боята много мирише и си е по-вредна, за разлика от латекса  Rolling Eyes

2. с какво може да се покрие пода освен с плочки... нещо по-евтино, че сме на квартира, все пак Laughing нашият под не че е лош, ама е от онези старите на бели и чернички мазилчици, или както там се казва  Blush

мерси   bouquet

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
1. Има латекс за баня - нашия е такъв - дишащ мисля, че се казва.
2. Има и евтини плочки за под, аз друго освен плочки не се сещам.....

# 2
  • Мнения: 1 531
ииииих дано има такъв латекс!!!!!!!! и сигурно си има и много разцветки, като обикновения  Sunglasses
а иначе плочки не само тяхната цена, но след себе си водят майстори, че ние не можем, а майсторите и плащане и хамалогия, с която не ни се занимава 
Sick

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Има разцветки всякакви за латекса. За пода дано помогне някой друг, аз не зная...... Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Виждала съм ламинат специален за баня. Но струва ми се е предвиден само за помещения с душ-кабина, не да се къпеш директно върху него. Освен това вероятно е по-скъп и от теракота. Защо не си останете на мозайката, щом не ви се инвестира?
Пък и колко квадрата ви е банята, че толкова скъп би ви излязъл майстора newsm78 По груби сметки евтините плочки за баня са около 13 лева. Ако подът ви е около 3-4 квадрата - 40 лева и малко. И майсторът толкова. Общо 80-90 Rolling Eyes С материал 100. Много ли е?

# 5
  • Мнения: 2 494
Мисля че се казва перлит, това с което се маже тавана в банята, материала е бял, но може да се сложи всякакъв оцветител, както на латекса Peace
Може и латекс за баня, но мисля, че е по- скъп.

За пода-и аз не се сещам за друго освен някой по-евтинки плочки, но от майстори няма как да се отървете в този случай  Thinking

Успех в избора и ремонта!

# 6
  • София
  • Мнения: 978
Здравей Ниночка,
Това на пода е мозайка и най-евтиния вариант е да залепите отгоре фаянсови плочки. Аз бих те посъветвала мозайката да остане, ако е здрава и в добро състояние. Таванът на банята можеш да го изпръскаш с мазилка . Всеки майстор ще ти обясни по-подробно за какво точно става въпрос. Това е един от евтините варианти, с които няма да "запечаташ" тавана и по този начин няма да има мухъл след известно време. Това разбира се зависи и от венилацията в банята. Перлит не се слага в никакъв случай в баня.

# 7
  • Мнения: 1 531
благодаря ви за съветите!
ще ми се да сложа нещо върху пода от хигиенна гледна точка, че имам чувство, че колкото и да търкам, пак е мръсно  Rolling Eyes
belinda, не че е много но не ми се дават точно за под на баня - точно сега трябва да приоритизирам и подът в банята не е един от основните проритети Peace  даже от двете ми е по важен таванът и горната безплочкова част на стените, че има потъмняло като мухъл...
тралала, а ако е с мазилка може ли и стените в горната им част - щото всъщност са класически плочки на стената до 20см под тавана и нагоре + тавана боя...

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Разбира се, че може.

# 9
  • Мнения: 4 546
1 за тавана- или дишащ латекс, или вар. ние в крайна сметка се спряхме на вторият вариант
2. за подът- и аз не се сещам за друго, освен за плочки. щом сте на квартира може да вземете плочки второ или трето качество

# 10
  • Мнения: 2 494
Перлит не се слага в никакъв случай в баня.
Shocked Моля да ми кажете защо, че тука нашия майстор при свеки сложи точно перлит и си мислех, че това се слага!!!  Blush Извинявам се, ако съм подвела някой!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 791
Има и друг вариант за пода, но незнам как да ти обясня...Ако не сте приключили вече с проблема, пиши и ще се опитам да ти обясня...

# 12
  • Мнения: 1 531
не сме - предстои след към 2 седмици  Crazy
мерси предварително 
  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 591
ние ремонтирахме тавана на банята си тази седмица! направихме го със специално лепило за мокри помещения (дишащо), с него направихме "тупана мазилка" - малко по-раздвижено и след това - с латекс - цветове дал Господ!  Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
На тавана можеш да сложиш от стириопорените/май така се пише/ плоскости-5,50лв. за 2кв.м. Те също могат да  се боядисат, така че да стане по-интересно. За пода  newsm78 и аз не се сещам за нищо друго освен теракот, но има и евин/Практикер 6лв./кв.м., Бриколаж 11лв./кв.м./, така че дори и да извикате майстор пак няма да излезе много скъпо. А защо пък не си го сложите и сами?!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт