Вода в ушите

  • 453
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте,
притеснява ме попадането на вода в ушичките по време на къпане-опасно ли е. Трябва ли да ги пазим повечко или водата не навлиза навътре.
Благодаря за отговорите Wink

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами педито каза че дори и да попадне малко водичка след това се почистват с тампончета с ограничител.И аз не успявам да опазя Дария от това,но се надявам като ги подсуша да не е проблем,но нека по компетентните майки да кажат Peace

# 2
  • Мнения: 556
Ако влезе на бебока вода в ушичките и тя не може да изтече е възможно те да се възпълят.Тогава при преглъщане или сукане се появяват наподобяващи на пукане звуци. Бебетата и малките деца са най-уязвими поради формата на евстахиевите им тръби. Това са тръбите, по които течностите и слузта от ушите се стичат надолу по задната част на носа и гърлото и те са по-къси при бебето, отколкото при възрастния човек. А понеже тръбите са хоризонтални, а не вретикални (както при възрастните), отцеждането не е пълноценно, особено при бебетата, които прекарвата по-голямата си част от времето легнали по гръб.
А бе с две думи пазете ги много, че после ако го заболят ще пищи от болка като суче.
Е не вярвам вие да го поливате в ушите Laughing От малко водичка нищо няма да мустане, но ги пазете.
На мен педито в началото ми каза да й слагам тампончета в ушите потопени в малко зехтин. Защото ако ги сложиш сухи пак може да влезе, а зехтина не проуска.

Общи условия

Активация на акаунт