Проблем с пиенето от шише с биберон

  • 410
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте,момичета Hug.Искам да питам как,за бога,да накарам дъщеря ми да приема някакви течности.До сега това не ми беше проблем,защото бяхме изцяло на кърма,но сега вече сме заместили 2 хранения и не мисля че кърменето  набавя необходимите течности,а тя отказва шише,чаша,а дори и с лъжичка отказва да приема newsm78.Вече не знам какво да правя,а и се притеснявам,че като спре да суче няма да има как да й давам мляко.Нямам намерение да я отбивам,да чукна на дърво имам кърма,но не знам до кога ще е. CrazyЗабравих да кажа,че в началото като се роди пиеше и вода и чай,налагало се на 3-4 пъти да оставя изцедена кърма и не е имало проблем да я нахранят от шише,но след втория прием на Пентаксим направи силна реакция и след като се оправи просто категорично отказа вода,чай,сок или кърма от шише,а яденето с лъжичка за сега не ни е проблем изобщо,папка прекрасно.Моля помагайте Praynig

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много кърмачета отказват прием на допълнителни течности до годинката, че и след това. Така че вероятно кърмата (особено ако се кърми на поискване) задоволява нуждата от течности на този етап, особено предвид че е зима и в хладното време нуждата от течности намалява. Ако детенцето ти се чувства добре така, пишка и ака нормално, тогава няма за какво да се тревожиш. Когато детето е здраво, с течностите и с храната нещата стоят по един и същи начин - твоя задача е да предлагаш, негова задача е да яде или пие - и то го прави, ако има нужда Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Наистина, както Хедра е казала, щом не иска да пие вода, значи не изпитва нужда. Можеш да пробваш да купиш чаша с накрайник и да пробваш дали ще й хареса. Мони никога не е пила от шише с обикновен биберон. Когато намалих кърменето и захраних, почна да пие от такава чаша, беше горе-долу на вашата възраст. Има и едни други шишета с накрайник като сламка, може да пробваш и с него.

# 3
  • Мнения: 941
при нас беше същото до 6м не пиеше вода, после и купих девин в малко шише с тези накрайници, спортните, леко го отварях, не до край и тя така му се радваше че почна да пие от него, но не си мисли че като намери с какво да му даваш течности, като срете да се кърмите, ще пропиете мляко, сега ние сме в този период, може да пие но отказва адапте,

Общи условия

Активация на акаунт