Проблем с ранно ставане...

  • 1 456
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте момичета. Имам следният проблем със сина си и ми се иска да споделите мниние и да ми помогнете със съвет, ако някоя от вас се се справила с нещо подобно ooooh!. Той е на две години и  ходи на ясла/ако има значение/ и никога не е бил поспалив, но напоследък ме побърква и не знам как да се справя  ooooh!. Започна да става все по-рано сутрин. Първоначално си лягаше в девет и ставаше в седем, седем и половина, когато тръгна на ясла започна да си ляга в осем, осем и нещо и да става в 6- 6.30, от близо десет дни обаче става в 5-5.15 Shocked и нищо не може да го накара да заспи отново. Просто си е наспан човека. Пробвах да го държа до по-късно няколко вечери, но резултат няма- пак тогава си става Confused. В яслата ми казват, че не спи много- по час, час и половина. Аз също не съм голяма поспалана и в шест мога да стана с него, но в пет ми идва малко раничко Sad.
Как да го накарам да спи до по-нормално време?

# 1
  • Мнения: 2 220
Съчувствам ти...  Hug

# 2
  • Мнения: 1 734
Може да се е превъзбудило детето от нещо в яслата и за това да става толкова рано. Пробвай да го слагаш по-късно да спи. Може би е временно положението защото с толкова малко сън (да ляга късно и да става толкова рано, а и на обяд да не спи) едва ли би издържало толкова малко дете. Дано да е период и скоро да отшуми...

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами продължавай да опитваш с по-късно лягане. За няколко дни не можеш да си сигурна, че не става, защото все още организмът му не е почувствал липсата на сън.
Каката по едно време имаше едни такива ранни ставания, но това беше, когато Васи беше бебче и тя си лягаше с нея в 8ч. Съответно ставаше за нейното хранене в 6 сутринта. Не и позволявах да си ляга толкова рано - задържах я до 21-22 ч . В първите дни пак си ставаше в 6ч, но след около две седмици започна да си поспива до по-късничко.

# 4
  • София
  • Мнения: 771
Трябва да му поизместиш режима, но няма да стане бързо. Поне 1-2 седмици трябва да го слагаш в леглото по-късно, той пак ще си става рано, което ти някак трябва да издържиш, но в един момент ще се предаде и ще започне да си поспива сутрин.

# 5
  • Мнения: 2 040
Ами радвай се - имаш ранобудно дете  Grinning
Ние сме точно обратното, сутрин може да спи до 10ч, а вечер немога да я накарам до 23ч да заспи (в тъмното си играе и това въобще не я притеснява) .. а също ходи на ясла и сутрин й е супер проблем ставането, та твоя син, ако може, да  даде формулата на наспиването на моята фръцла  Laughing

Иначе по темата и аз смятам, че е превъзбуден от деня, освен че е от децата, дето не им трябва много сън, за да се чувстват енергични .. и само късното лягане може да оправи нещата .. режим му е майката ..  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Благодаря Ви Hug! Имах и аз съмнения, че бързо се отказвам от по-късното лягане, защото няма мигновен резултат и ще се възполвам от съветите Ви Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 6 461
Децата ми ги слагам за сън в 21,30. До 22,00 часа всичко живо е заспало.
Не им променям  режима ,с малки изключения,разбира се.
Тошко не ми е ранобуден ,но Пламен става много рано в интервала от 5,30/6,30 Shocked
Трудно ми е ,но не се мъча да му действам на режима предполагам ,че това е временно и ще се оправи... Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами продължавай да опитваш с по-късно лягане.

Това единствено дава ефект при нас.
Калина си ляга вечер в 10 и въпреки това сутрин към 6 най-късно е на крак  ooooh! Започнах да я слагам по-късничко и определено поспива до по-късно сутрин. Освен това гледаме да я уморим максимално, което се явява доста трудна задача... ooooh!

# 9
  • Мнения: 5 622
Габ ляга след 22-23 часа, доста често и по-късно и сутрин става след 10, даже 11 часа. Но не ходи на ясла. Предполагам, че като тръгне, ще ляга по-рано, но едва ли ще става и тогава толкова рано. ЗА мен 5-6 часа си е направо нощ..... Все пак смятам,че има и значение какво му е заложено на детето..Ние всички сме нощни птици, а сутрин обичаме да си поспиваме повече...може би затова съм нямала никога проблем детето ми да става в 5- 6 часа, дори и като е бил бебе  Thinking

Наистина, опитай да го задържиш до по-късно вечер, но определено няма да има резултата веднага. Една приятелка така опитала два три пъти и се отказала, щото нямало никакво значение кога ляга, все ставал в 6  Crazy Ами да, биологичен часовник му се казва на това..не става лесно "пренастройването" му  Wink  Peace

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност има значение и сезона - сега, въпреки хубавото време, не са по цял ден навън. Нека се запролети, да са вън по парковете и да тичат на воля, пък нека не се измори и да си спи непробудно до по-човешко време...5 часа...Не ти завиждам.

# 11
  • Burgas
  • Мнения: 92
Искрено ти съчуствам! Марти си ляга към 22.00 и става към 7.00. Опитай да го слагаш по-късно, не се предавай , като почне да се уморява повече, даже няма да иска да става! Успех, мила! Hug

# 12
  • Мнения: 5 362
Ами продължавай да опитваш с по-късно лягане. За няколко дни не можеш да си сигурна, че не става, защото все още организмът му не е почувствал липсата на сън.
Peace
Ние от тези дни сме на ясла и имаме обратния проблем Wink
Надявам се бързо да свикне.

# 13
  • Мнения: 7 837
Кате, етап е.
Самуил е с подобен режим, до 8 най-късно е заспал. За мен това е за предпочитане, имаме достатъчно време за себе си след това.
Има седмици, когато се буди и около 6 сутринта. Чувам го, но не отивам в стаята му. Напоследък пак започна да се буди около 7. Пробвала съм да го слагам и по-късно, но той си е изградил негов си режим и дори да заспи в 11, пак е буден в 7. Предпочитам да спи пове4ко, за сметка на ранното ставане. А и е по-удобно за градината. Никак не обичам, да го будя сутрин за градина, а и това се е е случвало няколко пъти... Предпочитам да се е събудил сам  Grinning

# 14
  • Мнения: 3 740
Опитай да го научиш да се занимава сутрин нещо, без да те буди, поне половин час. Тогава няма да ти е проблем, че става толкова рано.
Моите деца бяха свикнали в събота и неделя да си играят до 8-8.30 сутринта, докато се събудим и ние.

Общи условия

Активация на акаунт