Отказва АМ и повръща на фонтан

  • 521
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте всички!
Моята бебка отскоро спря да пие АМ. Смених го, да не би случайно да и е омръзнало, но и другото не го пие. Караме само на пюрета, нищо друго не иска - нито каши, нито сокове, а за АМ да не говорим.
Това, което ме притеснява повече е, че повръща след ядене и то на фонтан. Досега никога не сме имали такъв проблем, не е от най-ящните деца, но никога не е правила така. Със сигурност не е от преяждане.
Имали ли сте подобен проблем и как го разрешихте?

# 1
  • Мнения: 355
Вероятно е моментно състояние. Не я насилвай да яде. Няма да умре от глад. Или й давай по-често и по малко. Слагай АМ в пюретата, за да е пълноценно храненето. След няколко дни опитай да й дадеш пак мляко. Така бих постъпила аз, но най-добре се обади на педиатъра си и виж той какво ще те посъветва.

# 2
  • Мнения: 729
Това повръщане на фонтан след всяко ядене ли е.Ако е след всяко ядене на всяка цена се консултирай с лекар.Моника също отказва всякакви АМ и сега яде кисело мляко.Но вече и то й умръзна и сме предимно на каши и пюрета.Но на фонтан не е повръщала с изключение на единични случаи още когато беше на няколко седмици.Аз сега слагам АМ в пюрето така не го усеща и го яде.слагай и ти .Все пак АМ е полезен за бебоците и трябва да го приемат по някакъв начин.

# 3
  • Мнения: 209
Ами не е след всяко ядене, но днес например беше след сутрешното ядене и след вечерята, друг път става само след сутрешното. И така от около 10 дни. В пюрета слагам АМ, но се събира около 30 мл, което е нищо.

# 4
  • Мнения: 27 524
Караме само на пюрета, нищо друго не иска - нито каши, нито сокове, а за АМ да не говорим.

На 5 месеца ако си я захранила с каши, пюрета и сокове, няма какво да се чудиш, че не иска АМ и повръща. Вероятно си избързала  Confused Спри всичко и я остави само на АМ, като огладнее - ще яде. Сгъстявай го с каша, за да не повръща. Явно не се касае за алергия или рефлукс, щом досега не е имала такъв проблем.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не давай други храни известно време - давай само АМ! Детето наистина се нуждае от него до 1 годинка поне.

# 6
  • Мнения: 5 362
Караме само на пюрета, нищо друго не иска - нито каши, нито сокове, а за АМ да не говорим.

На 5 месеца ако си я захранила с каши, пюрета и сокове, няма какво да се чудиш, че не иска АМ и повръща. Вероятно си избързала  Confused Спри всичко и я остави само на АМ, като огладнее - ще яде. Сгъстявай го с каша, за да не повръща. Явно не се касае за алергия или рефлукс, щом досега не е имала такъв проблем.
Подкрепям мнението на Блонди Peace
Не го оставяй без мляко детето!

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Трябва да яде мляко, независимо дали е сложено в каша, пюре...
Пробвай това което те е посъветвала Блонди, не давай нищо друго, само АМ, като огладнее здраво ще происка, няма къде да ходи  Peace
И като започне да пие мляко тогава постепенно ще се върните към пюретата  Simple Smile

За повръщането: Кажи ми какви храни си давала ? Давала ли си пюрета с домати ?
Също така, моя съвет е да спреш соковете и да даваш чай или вода, поне докато спре да повръща.

# 8
  • Мнения: 209
Знам, че тябва да яде АМ на тази възраст, затова се притеснявам всъщност.
А пюретата които съм и давала са плодови и зеленчукови и не мисля че е чак толкова рано за тях. Пюре от домати не съм давала.
То направо излезе че го тормозя детето без мляко.  То просто не иска и да го помирише, с такова отвращение лапа биберона!

Общи условия

Активация на акаунт