мед и орехи

  • 8 643
  • 7
  •   1
Отговори
имам въпрос отностно това дали се дебелее от мед и орехи - заедно защото много обичам а и от 5 дена съм спряла сладко и тестяно?просто искам да отслабна а незнам това дали ще ми попречи Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 382
Не съм много по диетите Rolling Eyes Но доколкото знам от това се пълнее,защото аз имам точно обратният на твоя проблем и ми казаха мед и орехи да ям Shocked

# 2
  • Мнения: 5 313
Незнам нали се пълнее,но поне са полезни.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Пълнее се от меда-много е въглехидратен, а орехите са калорични-имат омега 3 , но пък имат доста по-малко въглехидрати
Като цяло комбинацията е такава,че с малко не минаваш-лапаш,лапаш и така се увличаш,че...прекаляваш
Ако си на режим за отслабване може да си хапваш в моменти,когато не можеш да си контролираш глада за сладко, но имай предвид,че тоя мед ще те накара да искаш още да ядеш

# 4
  • София
  • Мнения: 5 604
Аз пък мисля, че ако изяждаш по 2-3 лъжички на ден и не ядеш никакво друго сладко, тестено, мазно, а наблегнеш на плодовете и зеленчуците резултат ще има скоро. Аз съм била и по 40 дни на диета плодове, чай и мед, като съм изяждала и по 5 - 6 лъжички мед и въпреки всичко супер много съм отслабвала!

# 5
  • Мнения: 2 152
Пълнее се да, защото е много хранително и калорично.Ама пък не вярвам да ядеш по половин бурканче на ден.Така че.... Peace

# 6
  • Мнения: X
Въобще въпроса- "Дебелее ли се от...."  е некоректно зададен и като цяло безсмислен. Естествено че няма да се дебелее ако си цял ден на 2-3 лъжички мед и орехи. Но пък не значи че от тях се и слабее-ти ще слабееш но от друго Laughing Според мен по-коректно е да се интересуваме колко калорична е дадена храна и дали засища за дълго време. Мед и орехи са високо калорични- първо медът като високо съдържание на въглехидрати-бързо се превръщат в енергия в организма но ако не ги изгориш и тялото ги трупа като мазнини. И второ-орехите- ядките са едни от най-калоричните храни, като семена на дадено растение в тях е синтезирано високо количество витамини,минерали и какво ли още не но и много мазнини т.е. комбинацията е високо калорична, (неказвам че не е полезна особенно ранна пролет срещу пролетна умора-в тази комбинация има енергия +витамини +минерали +аминокиселини +антиоксиданти и много други полезни съставки)
От друга страна тази комбинация изядена на гладно незасища което е зле тъй като ще ядеш от нея и след малко можеш без проблеми да ядеш каквото си ядеш нормално и така приема на калории става двоен #Cussing out  Поради тази причина мед и орехи се препоръчва на слаби по една или друга причина хора

# 7
  • Мнения: 4 151
Ако ядеш по малко не се дебелее.Меда и орехита са изключително полезни.Тази година всеки ден си изяждах по една лъжичка мед и не съм боледувала от нищо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт