Oт "режим" към "на поискване"?!

  • 916
  • 17
  •   1
Отговори
До преди една седмица хранех Марти на "режим"(а не "под час" Wink ) като спазвах долу-горе еднакви интервали между храненията,най-малък-2.5 часа,най-голям-3 часа.От скоро обаче малчо е особено неспокоен,нервен и ръчичките са му само в устата.Започна и да си смуче(направо я дъвче даже #Puppy dog ) долната устна и реших че не му стига и пробвах с "на поискване" и сега папка през час.Та имам следното питане:Има ли от вас мами,които са минали от "режим към "на поискване" и как се  отрази това на бебчетата ви?Обърка ли ги промяната?Започнаха ли да наддават много?(защото ние все сме над нормата,та се притеснявам малко).Будят ли се често вечер?(ние спим по 10-12 часа нощем Shocked  Grinning )Те май станаха много питанки...Абе с няколко думи:Допустимо ли е това-от "режим" да минем "на поискване"?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз лично минах от 'режим' на 'на поискване' и нямаше проблем. Не е започнала да наддава прекомерно, нито нещо от сорта. Към 4 месец започна да се буди (и аз бързо да я приспивам на цица), но от зъби - пробиха в началото на 5м. Що се отнася за кърмени деца, на поискване е по-правилно от гледна точка на това, че не винаги ядат еднакво, съответно огладняват различно, а и млякото се изработва на принципа на търсене и предлагане. С две ръце 'за'.

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
АЗ СЪМ ПО-ГОРЕ Embarassed Тъпа глава doh все забравям,че има ВХОД

# 3
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Да, Boo,кърмим се,ама преди ядеше големи порции Grinning ,а сега малки,ама много начесто,та това ме притеснява,обърквам го сякаш Thinking

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ОХХХХ същата работа. Растат ви зъби като на нас . И ние спинкахме екстра до скоро но сега се буди нощем през три часа и иска да яде. Но май по- скоро си чеша зъбуните- Все едно -поне три пъти на нощ се храним. А режима през деня се запази. Лапкането на ръцете е от зъби уви.
Желая ви скорощно и не много болезнено поникване.

# 5
  • Мнения: 590
Ели е на поискване от самото начало. От две седмици и тя си смуче ръцете и долната устна и здраво се лигави. Суче по-често от обикновено и по-кратко. Сърбят я венците. Давам и Хамомила СН6 - хомеопатично. Има добър ефект. А онзи ден и дадох да се начеше с охладени ябълкови резенчета. Ама аз и ги държа. Мисля че и хареса. А и резенчетата ставаха горещи само след минута.

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: niika
Ели е на поискване от самото начало. От две седмици и тя си смуче ръцете и долната устна и здраво се лигави. Суче по-често от обикновено и по-кратко. Сърбят я венците. Давам и Хамомила СН6 - хомеопатично. Има добър ефект. А онзи ден и дадох да се начеше с охладени ябълкови резенчета. Ама аз и ги държа. Мисля че и хареса. А и резенчетата ставаха горещи само след минута.
Абе като гледам лентичката ти,не й ли е рано ма твоята беба за зъбчета?То фиксирана възраст верно няма,ама нали все към 6-тия казват.А като сте на поискване долу-горе колко пъти дневно се храните,че това ме интересува,пък зъбките ще ги мислим,сега храненето е на дневен ред Grinning

# 7
  • САЩ
  • Мнения: 323
Не забравяйте и периодите на бърз растеж, тогава бебчовците за няколко дена-седмица почти постоянно искат да са на гърдата. Май бяха на около 6 седмици, около 3месеца, около 6 месеца също.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе хич не й е рано на niika.Ние в началото на 4-ти месец се сдобихме с чисто нов горен десен кътник Shocked Оттогава - ниенте Confused Нищо, чакаме....Сега по темата - ние сме на поискване и се хранехеме буквално до преди два-три дни денонощно на три часа, че даже и нощем по-начесто.Е, няма твърди правила, но горе-долу ти казвам.От няколко дни захранването взе да хваща дикиш Wink Днес съм кърмила три пъти - в 7.30, 12.30 и сега в 5 часа.В 1 часа яде и малко картофено пюре/стотина грама някъде/.Та тъй при нас...За наддаването - не сме база за сравнение, щото от самото начало много едър върви.Нямам понятие дали има връзка с типа кърмене Thinking Този месец обаче вече сигурно удари десетката.....кръст не ми остана Sad

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
за забите няма спирачки. На мои познати бебето се роди със зъбче. Не се шегувам.

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: belinda
Абе хич не й е рано на niika.Ние в началото на 4-ти месец се сдобихме с чисто нов горен десен кътник Shocked Оттогава - ниенте Confused Нищо, чакаме....Сега по темата - ние сме на поискване и се хранехеме буквално до преди два-три дни денонощно на три часа, че даже и нощем по-начесто.Е, няма твърди правила, но горе-долу ти казвам.От няколко дни захранването взе да хваща дикиш Wink Днес съм кърмила три пъти - в 7.30, 12.30 и сега в 5 часа.В 1 часа яде и малко картофено пюре/стотина грама някъде/.Та тъй при нас...За наддаването - не сме база за сравнение, щото от самото начало много едър върви.Нямам понятие дали има връзка с типа кърмене Thinking Този месец обаче вече сигурно удари десетката.....кръст не ми остана Sad
То и ние гоним десетака(9.200),та затова ме притеснява кърменето на "поискване".То голямо искане,голямо чудо Laughing Имам чувство,че цял ден кърмя,а и ние се захранихме вече със каша.Така или иначе,вече май ще продължавам така,щото на режима му таковахме мамата вече(моля да бъда извинена за израза) Grinning

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: djidjislava
То и ние гоним десетака(9.200),та затова ме притеснява кърменето на "поискване".То голямо искане,голямо чудо Laughing Имам чувство,че цял ден кърмя,а и ние се захранихме вече със каша.Така или иначе,вече май ще продължавам така,щото на режима му таковахме мамата вече(моля да бъда извинена за израза) Grinning

синът ми е на три години и тежи 14 килограма, а не е нито дребен, нито слаб. Да нямате после ядове. Не да те плаша ...

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: yosarian
Цитат на: djidjislava
То и ние гоним десетака(9.200),та затова ме притеснява кърменето на "поискване".То голямо искане,голямо чудо Laughing Имам чувство,че цял ден кърмя,а и ние се захранихме вече със каша.Така или иначе,вече май ще продължавам така,щото на режима му таковахме мамата вече(моля да бъда извинена за израза) Grinning

синът ми е на три години и тежи 14 килограма, а не е нито дребен, нито слаб. Да нямате после ядове. Не да те плаша ...


Това ми е малко болна тема...Какво да правя - никога не съм го насилвала да яде, откакто е роден е на поискване.До почти 6 м. беше само на кърма.Обаче ето - на djidjislava бебето на режим, и пак толкова!Сигурно си е ген.На мъжа ми рода са все едри българи Stuck Out Tongue Аз съм дребна и направо ми се разката фамилията с това бебе.Хубавото е, че той и на ръст е като 9-месечен, не само на тегло Stuck Out Tongue

# 13
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: yosarian
Цитат на: djidjislava
То и ние гоним десетака(9.200),та затова ме притеснява кърменето на "поискване".То голямо искане,голямо чудо Laughing Имам чувство,че цял ден кърмя,а и ние се захранихме вече със каша.Така или иначе,вече май ще продължавам така,щото на режима му таковахме мамата вече(моля да бъда извинена за израза) Grinning

синът ми е на три години и тежи 14 килограма, а не е нито дребен, нито слаб. Да нямате после ядове. Не да те плаша ...
То и аз затова се чудя за "на поискването" Thinking Пък да кажеш че изглежда много пухкав-не....е има малко гънки Laughing ,ама то кое бебе няма

# 14
  • Мнения: 590
Цитат на: djidjislava
Цитат на: niika
Ели е на поискване от самото начало. От две седмици и тя си смуче ръцете и долната устна и здраво се лигави. Суче по-често от обикновено и по-кратко. Сърбят я венците. Давам и Хамомила СН6 - хомеопатично. Има добър ефект. А онзи ден и дадох да се начеше с охладени ябълкови резенчета. Ама аз и ги държа. Мисля че и хареса. А и резенчетата ставаха горещи само след минута.
Абе като гледам лентичката ти,не й ли е рано ма твоята беба за зъбчета?То фиксирана възраст верно няма,ама нали все към 6-тия казват.А като сте на поискване долу-горе колко пъти дневно се храните,че това ме интересува,пък зъбките ще ги мислим,сега храненето е на дневен ред Grinning

Ами храним се 9-10 пъти вкл. и нощем Grinning Само на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт