Редовен и нередовен цикъл??

  • 8 202
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Момичета,
замислих се какво точно означава редовен цикъл? Такъв, който винаги идва на 30 ден например абсолютно всеки месец ли? Или редовен цикъл означава, че всеки месец има цикъл с +/-  2-3 дена подраняване/закъснение?
Аз досега все си мисля, че цикълът ми е редовен. Идва ми от 27 до 33 ден. Никога не е последователно точен. Забелязала съм, че 2-3 месеца намалява продължителността му с по 1-2 дена, после стига 27-28 дена и пак почва да расте, докато стане 33-34 дена.
Това за редовен цикъл ли се смята, или аз съм ужасно заблудена  Embarassed
Надявам се някой да ме светне по тоя въпрос, за да мога по-точно да си определям периодите на овулация.
 newsm78  Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Според мен зависи кого питаш за "дефиниция". Мен от малка ме водиха на гинеколог, защото имам "мередовен" цикъл - идва на 30 дни и повече, като всеки месец е различно.
Тогава докторите казаха, че няма нищо притеснително, просто организмът ми се е настроил така.
Според   umnikuu редовен цикъл е ако не на 28 дни, то поне винаги да ти идва по едно и също време, т.е. да има еднаква продължителност. Така че ти май като мен не си в тази категория  newsm78

А за овулацията мога само да споделя моите наблюдение: нередовен цикъл = нередовна (т.е. по различно време) овулация. При мен например с този цикъл се получава така, че овулацията не е 14 дни преди следващия цикъл, а... май когато тя си реши  Rolling Eyes
Поне имам щастието да усещам кога пристига  #Milti

# 2
  • Мнения: 9 063
И моят цикъл не е от най-примерните Rolling Eyes Първо се беше нагласил през 26-27 дни,последните три месеца обаше ми направи едни ужасни закъснения и идваше към 34 ден Imp От дължината на цикъла се определя и деня на овулацията.Ако единия месец си имала цикъл 28 дни,овуто е към 14 ден.Ако следващия месец обаче цикълът е 30,разбира се измества се и овулацията.Мисля че не е проблем ако цикълът се движи така,важното е овулацията да е в норма.А нея поне можеш да я усещаш,нищо че не можеш да я предвидиш според дните на цикъла.Другият вариант е да мериш базална температура-ако правите опити за бебче-иначе не мисля че е нужно.

# 3
  • Мнения: 811
Хмм ...
В такъв случай излиза, че ще отнеме повече време, докато с любимия уцелим точния момент за беб4е  Cry .
От 2 месеца бебеправим, по седмица и нещо около датите на овулация, които според мен са след 12 ден до към 20-21 ден. И въпреки, че и двата месеца имах голямо закъснение, с по 1 седмица и 12 дни, бебе отново нямаше  Confused .
Струва ми се, че през топлите месеци някак си цикълът е по-точен и цервикалното течение се проявява много по-добре  Thinking . При вас така ли е?
А за базалната температура наистина ли ще ми помогне по-лесно да определя овулацията? Доколкото съм разбрала тук от форума, БТ се увеличава когато овулацията е минала  Rolling Eyes , и ако не сме го правили 1-2 дни преди това вече ще е късно, нали? А пък няма как да се предвиди кога точно ще се увеличи температурата и това не обезсмисля ли цялото това мерене?

Моля не ми се  #Bad Talk ако греша. Отскоро се интересувам от това и въпреки, че съм изчела всичко от зачатие и бг-мамма има още много неясни неща.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Моят цикъл също не е точен - 26-30 дена. Ние работихме по бабешката рецепта - от 8 ден през ден, от 12ти 4дена подред, 1ден почивка и още един опит. За щастие стана още първия месец.
Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 660
Доминика,никой няма да се кара....този форум е точно затова...да се изясняват ей такива ядове...овулации,БТ,нередовни Ц и т.н.Питай си смело!
 newsm10
Аз лично не мога да съм ти от полза за нищо от това,което питаш Thinking .Оставила съм всичко на съдбата и нищо не си следя,а и съм с редовен Ц на 29 дни.
Но пък ще си правим бебетата заедно. newsm30

# 6
  • Мнения: 2 494
Моя цикъл лекарката казва че е редовен, на 28 или 29 дни. Въпроса е да е на почти еднакви интервали.
Ние го правихме при всяка възможност, Embarassed  Embarassed  Embarassed  но без план-график защото приятелят ми работи на едни странни смени и нямаше как. Добре че по време на овулацията си беше почивка и 3 дни по ред го правихме!Даже единия ден 2 пъти Embarassed
Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Тази рецепта ми хареса  Laughing
Не съм я чувала, но се вързва с това, което ме посъветваха мен - просто правете секс редовно и оставете природата да си свърши работата  Sunglasses

А при мен също цикълът е по-точен през лятото.

# 8
  • Мнения: 9 063
За базалната температура можеш много инфо да намериш,виж в Прочети преди да попиташ-това е в началото на форума,първата или втората тема.Ако имаш въпроси,не се притеснявай да питаш Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Цитат на: Dominika
.....А за базалната температура наистина ли ще ми помогне по-лесно да определя овулацията? Доколкото съм разбрала тук от форума, БТ се увеличава когато овулацията е минала  Rolling Eyes , и ако не сме го правили 1-2 дни преди това вече ще е късно, нали? ....

Правилно си разбрала за БТ , че като ти покаже ову , вече ще е късно . За това са тестовете за ову , те показват предстоящата ову . А БТ е за да се види има ли въобще овулация и да те ориентира кои дни е горе долу . Но трябва да си я мерила поне 3 месеца за да си направиш равносметка .

А ти всъщност установила ли си  по някакъв начин , че имаш овулация ?

# 10
Според моя доктор имаш напълно редовен цикъл, понеже и моя е същият.
Иначе и аз "давам отклонения" през зимата, особено при резки промени в температурата.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моето мнение е че редовен цикъл е този който идва всеки месец с до максимум 8-10 дни закъснение и то тези дълги периоди да са редки...закъснение +- 3,4 дни е нормално

но дори при редовен цикъл не можеш да знаеш кога ще настъпи овулацията ако не си я следила специално  Laughing

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Аз си мисля, че когато идва цикъл всеки месец е редовен. Направо ви завиждам момичета. Аз обикновено ви чета и си мълча, ама да ви се оплача - не съм имала цикъл от ....... 4 ноември, май-май скоро ще се прехвърлям в съседния форум, при проблемното. След две седмици съм на лекар при някакво светило от МА (второ такова светило, вече имам 3г. хормонално лечение). Та ако го имаше въобще, ако ще и на 35 дни да идва бих се радвала.

# 13
  • Мнения: 3 376
Янтра, ходила ли си на лекар и какво казва той по въпроса? Винаги ли си била така или от известно време е толкова нередовен?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Grizabella , така е от 14годишна. Имам изследвания на всички полови хормони, андрогените въобще и по-специално тестостерона са ми в повече. Три години имам хормонално лечение.... Надявахме се да има някакъв по-траен ефект, ама тц... Сега ще ходя при друг, досега беше за нередовния цикъл, сега отивам при втори специалист, вече с идеята за дете. Първия ми каза да си поправим секс тази година, ако стане.... (млада съм била, имала съм време) Чак след това да почваме с рогата напред.... Ама как се чака то? И какво да чакам, като го няма. Не съм бременна! Имам кръвен тест от преди седмица.

Общи условия

Активация на акаунт