Мога ли да използвам отвара от лайка за изсветляване на косата?

  • 17 730
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мами Simple Smile
Преди време една позната ми каза, че си измива косата с отвара от лайка. Имаше много приятен цвят - много светло кестеняво, почти русо. Определено ми хареса. Та искам да питам, някоя от вас знае ли за този ефект?! Приемам и други предложения Simple Smile   

# 1
  • Мнения: 963
Зависи от цвета на косата.  Grinning  Ако си тъмнокестенява, не разчитай на лайката да ти изсветли косата. Иначе всякакво светлокестеняво и русо се повлиява малко или много - придобива русоляв оттенък, в повечето случаи наистина много хубав.  Simple Smile  Та, ако си с достатъчно светла коса, пробвай - нищо не губиш!
Поздрави!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 917
по принцип наистина лайката се препоръчва за светли коси и просветлява леко. но ако си с тъмн коса  newsm78 се съмнявам да видиш ефект. ти искаш да си просветлиш косата без да се боядисваш ли?

# 3
Отварата ще изсветли косата ти ,но не очаквай чудеса.Преди години съм пробвала и имаше резултат.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 291
Като ученичка ползвах този трик, за изсветляване на косата  Mr. Green

Само че лайка+слънце е ефективната комбинация  Wink

Винаги като ходех на море, си обливах косата с лайка и решех косата на слънце, докато изсъхне, цвета ставаше много красив и естествен!

Но, аз по принцит съм светла... едва ли ще има ефект ако косата е тъмна  Sick

# 5
  • Мнения: 963
За тъмната коса зависи - моята е толкова тъмно кестенява, че през зимата може да мине и за черна понякога. Но! През лятото изсветлява малко; мила съм я с лайка и придобива леееки оттенъци... по-скоро засилва ефекта от изсветляването от слънцето... както съм пробвала и с меден или яйчен шампоан - тогава ми се появяват червеникави оттенъци. Но моята коса доста се влияе от шампоани и отвари... И все пак в никакъв случай тъмната коса няма да стане руса от лайката.  Grinning

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Като ученичка ползвах този трик, за изсветляване на косата  Mr. Green
Само че лайка+слънце е ефективната комбинация  Wink

Но, аз по принцит съм светла... едва ли ще има ефект ако косата е тъмна  Sick

Точно това правех и аз Wink. Започвах пролетта и продължавах до есента. Ефекта беше много хубав.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
А какъв отенък придобива косата от лайката  Thinking Надявам се, че не червеникав  Stop
И как точно се мие косата - колко лайка на колко вода и измива ли се после или се оставя без изплакване на косата  newsm78

# 8
  • Мнения: 5 140
Като ученичка ползвах този трик, за изсветляване на косата  Mr. Green

Само че лайка+слънце е ефективната комбинация  Wink

Винаги като ходех на море, си обливах косата с лайка и решех косата на слънце, докато изсъхне, цвета ставаше много красив и естествен!

Но, аз по принцит съм светла... едва ли ще има ефект ако косата е тъмна  Sick

Това и аз правех като малка.
И моята коса е русолява.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
Това един страхотен метод за изсветляване на косата,когато бях ученичка го прилагах.Всеки ден си правех в една тенджера отвара,не помня пропорции,правех си на око.Като поизстине отварата,мушкам главата в тенджерата и 10 минути,втривам,обливам и след това не се мие косата,нито се изплаква,просто оставяш да изсъхне.Както е казала Над Таб,да изсъхне на слънце е най-добре,защото ефекта на изсветляване се увеличава.Цветът става като златисто русо,някакъв много неопределен,но в същото време страхотен.Спомням си,че по улиците са ме спирали да ме питат какво боя използвам.Става и за по тъмни коси,защото моята тогава не беше особено светла,но се изисква постоянство-всеки ден или през ден.Лайката се отразява доста добре на косата,както е известно.
Нати споко в никакъв случай не се получава червеникав отенък. Peace

А за потъмняване на косата се използват листа от орехи и тва съм го правила.

# 10
  • Мнения: 81
Като ученичка ползвах този трик, за изсветляване на косата  Mr. Green

Само че лайка+слънце е ефективната комбинация  Wink

Но, аз по принцит съм светла... едва ли ще има ефект ако косата е тъмна  Sick
И аз така правех  Grinning А косата ми ставаше на кичури Mr. Green. Даже веднъж една учителка ми се скара, че съм си боядисала косата /тогава не беше прието за 8-ми клас/

# 11
  • Мнения: 5 313
Пробвай,но все пак не очаквай чудеса.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати споко в никакъв случай не се получава червеникав отенък. Peace

Ще взема и аз да пробвам  Peace В момента съм си с моя цвят, който е светло кестеняв и предполагам, че ще има добър ефект... Simple Smile

# 13
Определено ще опитам. Косата ми е светло кестенява. Преди време използвах къна - правех се червена, но последния път беше за 8ми март 2005г. След това решиха да си оставя естествения цвят. Сега след раждането и кърменето (а аз все още кърмя) косата ми загуби блясък и малко се поизтощи, а ми се иска да внеса малко промяна във вида си. Знам, че с боя ще стане по-бързо, но рискувам да остана с два косъма  Laughing на главата си и затова ще се пробвам с лайката - само търпение му е майката Simple Smile

# 14
  • Мнения: 550
а чували ли сте за изсветляване с лимон? някой ако знае моля да сподели...

Общи условия

Активация на акаунт