Запек

  • 977
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Мили мами,моля ви спешно на отговор-колко дена е нормално бебо да не ака?Защото днес е 3-ти ден без да акаме,като до сега си ядем както и всеки друг път-кърма и АМ-на смесено хранене сме.Защото много се притеснявам дали не е време да ползвам термометъра?

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ние веднъж не бяхме акали 7дни,но те съветвам да не чакаш толкова.Можеш да свариш овесени ядки в повечко вода и да дадеш на бебо от водата.

# 2
  • Мнения: 390
А тези овесени ядки не са ли опасни заради глутена?Не мога ли да и дам сокче от круша,въпреки че не съм и давала сокове до сега?

# 3
  • Мнения: 262
аз давах овесена вода от първия месец,но нямаше никаква полза!педиатърът ми каза да давам 4-5 капки преварен зехтин сутрин на гладно,а ако е нужно и вечер-това ни помагаше.чист,сто процентов зехтин се вари на водна баня 30минути. действай и помогни на бебчо да се изака с термометъра. опитай и круша !!сок от ябълка ни запичаше!колко сте голями? плодовите пюрета от сини сливи или круши ни помагат повече.  bouquet

# 4
  • Мнения: 46 434
3 дни по принцип не е запек. Детето показва ли, че се мъчи или е спокойно?

А тези овесени ядки не са ли опасни заради глутена?Не мога ли да и дам сокче от круша,въпреки че не съм и давала сокове до сега?


Да. Овесени ядки е опасно да даваш, ето защо.

Сок също не е добре да въвеждаш в момент, в който мислиш, че детето има проблеми със стомаха, да не говорим, че 2 месеца е прекалено рано за захранване.

Най-добре ти хапвай разхлабващи, например киви, а те ще стигнат до детето ч/з кърмата  Peace

# 5
  • Мнения: 157
Мисля, че повече от 2 дни не е редно.  Ние дасега не сме ползвали термометъра. Като не ходи един ден, на втория и давам сок от ябълка и топъл чай на Hipp за храносмилане и това и помага.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И моята бебка има запек, но снощи й взехме Дуфалак. бебешката "порция" е 5мл, а ние дадохме 2.5мл ... още през нощта даде ефект!!!

# 7
  • Мнения: 127
Не давай  овесени ядки- има глутен в тях и сте още много малки
Пробвай с чай на HIPP за храносмилането,не е много ефективен,но понякога действа. Когато Вики имаше запек, прибягвах до термометъра

# 8
  • Мнения: 391
Дъщеря ми като беше на 20 дни се беше запекла и тогава педиатъра ни съветваше да изчакваме по три дни ,преди да ползваме термометъра . Така ,че  можеш да чакаш до 3 дни. Колкото по-дълго време минава ,толкова по-твърдо става акото и после е по-трудно за бебето да го изкара навън .Термометъра обаче  е временно решение и може да се ползва най-много два- три пъти .Лекарства,като "Дуфалак " се дават в краен случай,поради опасност организма да свикне с това лекарство .Моя приятелка,обаче, ми каза ,че детето й на два месеца е пило веднъж "Дуфалак" и след това не е имало повече нужда от него.Вода от овесени ядки е опасно да даваш ,заради наличието на глутен .Сокове на два месеца е рано да се дават,но в краен случай - може и това да помогне-сок от круша ,от сини сливи или от тиква действат разхлабващо. Най-сигурния начин обаче е просто да смениш АМ ,с което дохранваш ,защото вероятно то е причината бебето да получи запек. На дъщеря ми й помогна Омнео/сега Нутрилон Комфорт /,но на скоро прочетох  мнение на една от майките ,че нейното дете пък се запекло от това мляко ,а му помогнал Фризовом . Ние обаче се запичахме  от Фризовом.Различните бебета са различни и реагират по различен начин на АМ ,така ,че не зная кое  АМ действително би ви помогнало. Но проблема със запека идва от АМ,според мен. Поне при нас смяната на млякото помогна. 

# 9
  • Мнения: 566
ние преминахме през два такива периода, които бяха много неприятни. използвахме всички средства на медицината и бабите. вече бебо знае как се ака и дори да ме у трудно го прави сам без помощни средства.
търпение, мила!!!

# 10
  • Мнения: 1 680
И моята бебка има запек, но снощи й взехме Дуфалак. бебешката "порция" е 5мл, а ние дадохме 2.5мл ... още през нощта даде ефект!!!
Peace
И при нас дуфалак реши проблема, има много меко действие и не рпедизвиква колики.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят бебо понякога се изхожда веднъж на четири дни,но педиатърката каза,че не е фатално стига да е с кашава консистенция-при него е така.При нас помагат масажите на коремчето/правят се по посока на часовниковата стрелка/.За термометъра педиатърката щеше да ми се скара като и казах-абсолютно ми забрани!Аз няма да избързвам със захранването въпреки запека ще изчакам/бебо още няма 3 мес./

# 12
  • Мнения: 508
И ние на вашата възраст минахме през запека и за съжаление единствено термометъра ни оправяше. Пихме овесена вода, круша/започнах със сокчетата на 2 м./, Дуфалак, от който страшно я болеше коремчето и нищо. На три-четири дни с термометъра. Вече нещата се оправиха и се акаме всеки ден, най-много на два дни. Прави гимнастика, свиване на крачетата към корема и " колело".

# 13
  • Мнения: 5 362
3 дни по принцип не е запек. Детето показва ли, че се мъчи или е спокойно?

А тези овесени ядки не са ли опасни заради глутена?Не мога ли да и дам сокче от круша,въпреки че не съм и давала сокове до сега?


Да. Овесени ядки е опасно да даваш, ето защо.

Сок също не е добре да въвеждаш в момент, в който мислиш, че детето има проблеми със стомаха, да не говорим, че 2 месеца е прекалено рано за захранване.

Най-добре ти хапвай разхлабващи, например киви, а те ще стигнат до детето ч/з кърмата  Peace
Peace
Или чаят на Хип за храносмилане.

# 14
  • Мнения: 390
Благодаря на всички сърдечно!  bouquet
Снощи и дадох сок от круша,после пробвах с термометъра,после и дадох дуфалак-5мл,днес пак малко круша,мисля да се наям с киви...Обаче очаквах през нощта да подейства или крушата или дуфалака-а няма нищо.Правих и снощи масаж по часовниковата стрелка,и свивахме крачетата(това го правим откакто стана този запек),но пак нищо.А с термометъра нищо не стана-аз ли не го слагах както трябва-пъхах го до края на тънкият връх,завъртах леко-ама нищо...Тази сутрин беше изакала малко само като 2 петна и то с голямо напъване.Днес сме 4-ти ден,а вече ме хваща паниката,щом пробвахме всичко а нищо не помогна.Вчера се наядох и с киви,круши и сини сливи-да и предам с кърмата,до сега пак нищо. CryА тази сутрин така се напъва милата че ми стана жал че не мога да и помогна с нещо.А за АМ-давам Аптамил-а нали много майчета са доволни от него-и ние бяхме до сега-давам го от месец него ама до сега нямахме такива смущения newsm78

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 13:56 от ajva

Общи условия

Активация на акаунт