Ставни болки след раждане

  • 2 139
  • 5
  •   1
Отговори
След като родих имам болки в гърба и в ставите.Искам да попитам има ли и други майки с такива и дали могат да ми дадът някакъв съвет за тях.Сутрин едвам ставам от леглото.

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
Съвет немога да дам, но искам да питам дали си раждала с епидурална упойка?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Майка ми като ме е родила е имала страш ни болки в коленете не е могла да стъпи спокойно на краката си 6 месеца.Била съм голямо бебе , родила ме е трудно, зашили са я джаста- праста. С две думи раните са й заздравяли вторично. Тогава са минали и ставните болки.За ставни болки се пие Фелоран, Диклак или др нестерооидни противовъзпалителни средства, но ако кърмиш са противопоказани. Успех- да се оправиш бързо и честито бебче!!!

# 3
Раждах без никаква упойка.Нормално раждане с доста разкъсвания и няколко шева.

# 4
  • Мнения: 1 428
По време на бременоста съединителната тъкан ,обхващаща ставите изтънява и по-този начин ставите сават халтави.Тази халтавост в последствие допринася за триене на хрущяла,разположен  между двете стави и се появява болка,която е най-силна сутрин след ставане.А ставите пукат ли ти?

# 5
  • Мнения: 1 494
И аз имах силни болки в гърба и ставите около месец. После постепенно отшумяха, но и сега - вече почти 3 г- си ме боли едната тазобедрена става. А последния месец преди да родя даже куцах!
Сега като походя малко по- дълго и почва да ме боли ставата. Все пак незнам дали има връзка, но това са ми наблюденията.

Общи условия

Активация на акаунт