Камъни.

  • 1 168
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!!! някой моте ли да каже нещо за камъните образивани в отделителната с-ма (сиреч урологичен проблем) имам предви от какво може да се образуват какъв състав може да има дието относно намаляне предпоставката от ново образуване. питам щото ми извадиха такива от пик. мехур. бяха седем като най-големия беше с размери 25х30 мм. извадиха ми ги в ДУО на МБАЛСМ "Н. И. Пирогов" ЕАД-София. Благодарим за помощта





камъните бяха извадени на 23.11.2006 гадина. часове след операцията има направени снимки лично от мене. Снимкити направени по време на упойка станаха сполучливи. Снимката над този текст е една от тях.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 04:31 от iskrica_nadejda

# 1
  • Мнения: 997
Извинявай, но какво точно питаш....защото заглавието на темата звучи малко странно, а въпросът ти е малко неясен. Мисля, че ще срещнеш по - голямо съдействие ако си малко по конкретен/тна.

Така вече е по - ясно.

http://pramed.com/nephrolithiazis.htm

Виж този линк. Дано да е от полза. На мен лично ми казаха да пия повече течности, за предпочитане вода и да избягвам твърде солени и пикантни храни.

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 23:36 от елена акманова

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Доколкото ми е известно са 2 вида, знам че едните се образуват от повече киселини, а другите - от неусвоен калций. Едните са шуплести, а другите гладки (не знам от кой вид какви са). Това ми е спомена от лежането в урологично отделение, но нямам повече инфо. Диетата е много индивидуална, зависи от индивидуалните особености при усвояването на витамини и минерали.

# 3
благодарим за сайта и другия отговор. можете също да коментирате камъните

# 4
  • Мнения: 3 504
pc_sistemi, ти ме шашна с тези големи камъни ooooh! Опази Боже да не се срещам с тях и описаното в линка Whistling

Общи условия

Активация на акаунт