До кога бебето се къпе всяка вечер?

  • 11 378
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте мами, с таткото се питаме до кога се къпе бебето всяка вечер?

# 1
  • Мнения: 683
Колкото по-дълго, толкова по-добре! Peace

# 2
  • Мнения: 46 488
На 1-ва страница се обсъждат цели 2 аналогични теми теми  Grinning

Знаете ли, защо бебета трябва да се къпят всяка вечер?
и
До кога се къпе всеки ден?


А най-пълния отговор е този:

В другите държави дерматолозите препоръчват новороденото да се къпе 2-3 пъти в седмицата.

Доводите: много нежна, много тънка и чувствителна е бебешката кожа.
- Мастните жлези все още не функционират добре и не осигуряват достатъчна защита на кожата, затова е лесно се изсушава от водата;
- Имунната защита на бебешката кожа не е добре развита - рискът от  алергични прояви (включително към химичните компоненти на козметиката) е висок.

Къпането изсушава допълнително кожата. Всекидневното измиване на новороденото е и напълно излишно - достатъчно е да се поддържа чисто лицето, дупето и да се преоблича с чисти дрешки.

Не може да се сравнява кожата на възрастен, водещ активен живот и вършещ много дейности с нежната кожа на новородено бебе. Създаването на хигиенни навици едва ли започва и завършва с къпане на новороденото бебе всеки ден.

С израстване на детето и повишаване на активността му - след няколко месеца, може да се премине към къпане всеки ден.

Каката я къпех всеки ден до 6-месечна възраст, после малко попрочетох тук-там информация от педиатри и дерматолози, та малката Сияна я къпем през 2-3 дни.

# 3
  • Мнения: 326
Ами аз го къпех всяка вечер до шестия месец,  после започнах през вечер.

# 4
  • Мнения: 2 005
А аз си го къпех всяка вечер до 9м.,и през лятото не пропускахме вечер.Сега е на 1г. и 6м. и го къпем два пъти седмично.Много се кефи като види ваната за къпане. Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 69
Къпането на бебето независи от възраста , а от  сезона,лятото всеки ден ,но през останалото време два пъти в седмицата е достатъчно

# 6
  • Мнения: 2 237
Аз къпах всяка вечер до една годинка.Незнам обаче до кога е прието...

# 7
  • Мнения: 7 474
Аз къпах до към 6 мес.  Peace

# 8
  • Мнения: 59
до 5 месец всяка вечер,но сега вече през ден.

# 9
  • Мнения: 5 026
От месец насам го къпем през ден, като деня, в койте не слагаме коритото, го оцапваме на чешмата (без главата)

# 10
  • Мнения: 999
Ами аз го къпех всяка вечер до шестия месец,  после започнах през вечер.
Peace

# 11
  • Мнения: 3 456
Докато решиш- ни е до годинка.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък не мога да разбера логиката докато е малко да се къпе всеки ден, а по-късно по-рядко Thinking Все пак едно бебе до 6м практически не се цапа, освен физиологично Mr. Green А като почне да пълзи докопва всякаква мръсотия каквато попадне из къщи, като проходи, още повече.

Ние, обаче, и сега си го къпем всеки ден - това е невероятно удоволствие за него, и за баща му, и за мен - един приятен момент от вечерта. Смятам да продължа така Peace

# 13
  • Мнения: 270
Докогато ти си прецениш.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Къпех до края на годинката.Сега зимата през 3-4 дни,а дупето всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт