Ползвали ли сте...?

  • 1 621
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Здравейте мами. Искам да запитам ползвали ли сте Бивацин след раждането и ако да - как и имаше ли ефект от него? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, взех си в болницата и се пръсках по три пъти на ден (препоръчва се да не е повече). Имаше ефект, най-малкото, облегчава опъването на шевовете, а пък е и антибиотик и предотвратява инфекции - доволна съм!

# 2
  • София
  • Мнения: 118
Ами аз ползвах бивацин за пръскане на шевовете от епизиотомията. По спомени го ползвах 4-5 пъти на денонощие, задължително след тоалет. Не мога да кажа дали е имало ефект (а и не знам какво щеше да е положението без да го ползвам  Simple Smile), за щастие проблеми с шевовете не съм имала.

# 3
  • Мнения: 7 723
Да, взех си в болницата и се пръсках по три пъти на ден (препоръчва се да не е повече). Имаше ефект, най-малкото, облегчава опъването на шевовете, а пък е и антибиотик и предотвратява инфекции - доволна съм!

И аз така  Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Да ползвах. Раждах със секцио и пръсках по 3-4 пъти дневно, ефект имаше-много бързо заздравя всичко Peace

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз използвах Оксикорт, което се предписва също за пръскане на шевовете, но иамх малки усложнения... шевовете ми опъваха доста, понеже имах големи отоци под тях

# 6
  • Мнения: 7 474
И аз го ползвах за шевовете  Wink малко ми пареше от него , ама поне заздравя бързо  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 3 672
Много бях доволна от него- раждах с форцепс и имах 4 външни шева.
Много ме облекчаваше- използвах 2 флакона един след друг-вече и помен няма от шевовете-изобщо не се забелязва къде съм рядана
 Peace

# 8
  • Мнения: 683
Благодаря ви, момичета. Моят гинеколог ми каза да си взема един флакон за родилно, а аз не бях го чувала това пръскало... Sick Първия път не ми се е налагало

# 9
  • Мнения: 999
Ползвала съм и бях много доволна от него Peace

# 10
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
О да,и идеално ми помогна за шевовете Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Раждах секцио, не съм си пръскала или мазала шева с нищо. Заздравя си без проблем.

# 12
  • Мнения: 11 003
Раждах секцио, не съм си пръскала или мазала шева с нищо. Заздравя си без проблем.

Бивацин-а е за шевове при нормално раждане.

abcxyz, казват, че отварата от смрадлика също помага много. Във форума доста е писано за нея.

# 13
  • Мнения: 1 264
Да. В болницата след тоалета ни мажеха с нещо друго, което така пареше, че ми изхвръкнаха очите  #Crazy. Веднага след това си взех Бивацин, с него изобщо не боли, облекчава болката от шевовете. Преди да ме изпишат, явно бяха заредили и Бивацин, защото всички ги пръскаха с него, а не с другото гадно нещо, така и не разбрах какво беше.  #Cussing out

Даже като ни изписаха с бебчо педиатърката ми каза да пръскам пъпчето с Бивацин.

# 14
  • Мнения: 115
Да, имах много шевове, за капак и оток, и по съвет на акушерките го ползвах. Наистина помага.

Общи условия

Активация на акаунт