ВЪПРОС ЗА ОТПУСК ЗА 2004-СПЕШНО

  • 350
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ,ЗАЩОТО ОТ ЛИЧЕН СЪСТАВ МИ КАЗВАТ,ЧЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ВЗЕТО РЕШЕНИЕ КАК СЕ ПРОЦЕДИРА С ОТПУСК ЗА 2004 Г/Т.Е ИЗГАРЯЛ/ А МИ СЕ НАЛАГА ДА ПОЛЗВАМ ОТ ПЛАТЕНИЯ МИ ОТПУСК.ТА КОНКРЕТНО БЯХ ЧЕЛА НЯКЪДЕ,ЧЕ ТАКАВА НАТРУПАНА ОТПУСКА ПО ВРЕМЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЕ ПОЛЗВА ДО НАВЪРШВАНЕ НА 8 ГОД.ВЪЗРАСТ НА ДЕТЕТО,ЗАТОВА МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ЦИТИРА ЧЛЕН ИЛИ ЗАКОН КЪДЕТО Е УТОЧНЕН ТОЗИ КАЗУС. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!

# 1
  • Мнения: 26
Не мисля, че отпуската може да изгаря. Платеният отпуск може да се отложи за следващата година, ако не е ползван. В крайна сметка неизползваният размер на платения отпуск може да се ползва от работника или служителя до  прекратяване на трудовото правоотношение с този работодател. При прекратяване на трудовия договор се изплаща неизползваният платен отпуск. Всичко това е чл.172 и следващите от Кодекса на труда.

# 2
  • Мнения: 9 050
Отпуск до навършване на 8 годишна възраст на детето и натрупан платен годишен отпуск са съвсем различни неща.
В действителност се обсъжда и такъв вариант, ако платения отпуск не се използва в рамките на 2 години, правото на ползването му да се губи. Това обаче още дори не е оформено като проект. Само вариант е за сега.
А колкото до работодателите, те са длъжни да се съобразяват с настоящите разпоредби. Не може да чакат да видят какво ще се случи. Към момента имате право да си ползвате този отпуск и никой не може да ви го откаже.
Нещо повече, отпускът за 2004-та и 2005-та можете да ползвате без да подавате молба за това. Вместо молба можете да подадете двуседмично предизвестие, че ще ползвате отпуск. Никой няма право да ви го откаже.

Общи условия

Активация на акаунт