забранени храни в последните месеци от бремеността

  • 2 710
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
здравейте мами Hug

чела съм, а и някой ми каза, че в последните месеци трябва да се избягват: ядки, прясно мляко, яйца, портокали...

за половината ми е ясно, но защо да се избягват портокали??? newsm78 имате ли някакви идеи? Blush

# 1
  • Мнения: 1 467
Заради евентуална алергия, която може да има детето.
Не знам обаче колко е вярно това, аз определено ям..не са ми казвали такова нещо тук.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз също ям портокали отвреме навреме. А мляко пия всеки ден. Яйца през цялата бременност избягвах, заради риска от салмонела, защото съм го преживяла преди и сега ме е страх. Аз съм знам, че портокали, мляко и др. Трябва да се избягват от кърмачките. Моята лекарка не ми е казала да ги избягвам. Само солта ми е забранила, но това е повече от ясно защо. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 555
Ох, защо пък солта?  newsm78

А на млякото какво му има? Ами  как си набавяш калции тогава? Или последния месец той вече не ти трябва толкова newsm78

# 4
  • Мнения: 192
Има всякакви градски и други легенди. Нямам намерение да се съобразявам и ям всичко /което ми понася на киселините  Laughing/
Само при кърменето ще си наложа известни ограничения - отново без да се вманячавам.

# 5
  • Мнения: 2 197
Това са глупости. Като се изключат кафето, пикантните храни, газираните напитки и алкохола няма храна, която да е забранена независимо в кой месец. Просто трябва да се яде балансирана храна и да не се прекалява с нея. Препоръчва се да се избягва солта, защото в последните месеци много бременни са предразположени към подуване на краката, което освен от медицински причини се предизвиква и от натрупване на течности в организма (за това спомага повишеното приемане на сол). А за алергените въпросът е доста спорен. Много храни са алергени и малко трудно ще ги избегнеш, а в портокалите има страшно много полезни съставки. Калций можеш да си набавяш и от всички други млечни продукти, от соевите такива и от някои ядки, но аз за първи път чувам да се избягва мляко по време на бременност. Аз пиех всеки ден, защото не можех да пия чисто кафе. Не виждам причина да не се приема мляко (нискомаслено) през цялото време.

# 6
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Солта води до задържане на течности,повишава се кръвното налягане,а от там още хиляди проблеми,които особено при бременни имат лоши позледствия.

# 7
  • Мнения: X
Душа, ти направо ме хвърли в оркестъра... Чувала съм за океански риби, пастет, непастьоризирани сирена и соровосушени и недопечени меса /също алкохол, цигари и марихуана  Wink/- те са п-вопоказни за цялата бременност.
Ама портокали и мляко  newsm78...По тази логика медът и всички цитруси са също "алергични" храни... То какво остана?
Според мен хапвай от всичко с апетит, бъди здрава и леко раждане!

# 8
  • Мнения: 19 272
az imah problem s kojata na korema kam srdata na bremennostta,postoqnno me surbe6e i leko be6e za4erwena.hodih na kojen i mi kaza da izbqgwam wsqkakwi citrusowi plodowe,zastoto predizwikwali alergiq.po4nah da gi izbqgwam-nqma6e nikakwa promqna.otidoh na drug kojen i tq mi kaza,4e towa sa pulni gluposti.preporu4a mi prosto da ne se miq s du6-gel i sapun i naistina wsi4ko se oprawi.
mislq 4e ot balancirana dieta s citrusowi plodowe,malko mlqko,malko iaica nisto nqma da ti stane

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен ми казаха, че ягодите предизвикват контракции... аз не повярвах и се наядох едно хубаво с кило и половина, не знам дали беше от ягодите, но наистина получих контракции на 5 мин., това се случи в 35 г.с., а в 36 г.с. родих. Още веднъж казвам, че не съм сигурна дали беше от ягодите или просто на Марти вече не му се седеше в мен. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 683
Това са глупости. Като се изключат кафето, пикантните храни, газираните напитки и алкохола няма храна, която да е забранена независимо в кой месец. Просто трябва да се яде балансирана храна и да не се прекалява с нея. Препоръчва се да се избягва солта, защото в последните месеци много бременни са предразположени към подуване на краката, което освен от медицински причини се предизвиква и от натрупване на течности в организма (за това спомага повишеното приемане на сол). А за алергените въпросът е доста спорен. Много храни са алергени и малко трудно ще ги избегнеш, а в портокалите има страшно много полезни съставки. Калций можеш да си набавяш и от всички други млечни продукти, от соевите такива и от някои ядки, но аз за първи път чувам да се избягва мляко по време на бременност. Аз пиех всеки ден, защото не можех да пия чисто кафе. Не виждам причина да не се приема мляко (нискомаслено) през цялото време.
Абсолютно! Трябва да се хапва от всичко с мярка! А някои неща дори в повече - млякото, плодовете, заланчуците...

# 11
  • Мнения: 10 983
Съгласна съм само за алкохола.
Всичко останало в разумни количества не вреди, дори 1-2 слаби кафета  Peace

# 12
  • Мнения: 875
не бях чула подобно нещо. не съм се ограничавала от нищо и за сега няма проблеми с детенцето ми.

# 13
  • Мнения: 2 757
здравейте мами Hug

чела съм, а и някой ми каза, че в последните месеци трябва да се избягват: ядки, прясно мляко, яйца, портокали...

за половината ми е ясно, но защо да се избягват портокали??? newsm78 имате ли някакви идеи? Blush

Да не би да ти е казала, че тези храни се препоръчват, а ти да си помислила, че са вредни  Wink.
Иначе само за солта знам да се избягва поради написаните по-горе причини и разбира се алкохол и т.н. всеизвестни отрови и рискови фактори. За яйцата ако е поради риска от салмонела, то защо само в последните месеци да се избягват newsm78. Пък салмонелата я има и в месото, което не е в списъка. За млякото не мога да намеря нито една причина да се изключи - иначе калции от къде? Вярно, че последния месец детето не расте толкова интензивно, а предимно дебелее, та може би калцият не му е най жизненоважната съставка. newsm78. Ядките събират тежки метали, ама пак защо само в последните месеци да се избягват. Пък и не говорим за промишлени количества ядки. Абе някой май се е напраил на интересен с това изказване.

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз си хапвам от всичко по малко, е не съм яла синьо сирене и пушени риби от началото на бремеността. Но кафенце пийвам, на празниците и по 2-3 глъдки вино. За сега сме добре.

Общи условия

Активация на акаунт